Hlavní obsah

7 nápadů, které usnadní život v kuchyni

Foto: XLMX obchodní s.r.o.

Kombinací skříněk s dvířky a otevřených polic dosáhnete dynamičtějšího a zajímavějšího vzhledu kuchyňské linky

Snad nikde jinde v domácnosti tolik nezáleží na správné organizaci prostoru a chytrých pomocnících, jako je tomu v kuchyni. Správné vybavení usnadňuje práci, zvyšuje komfort a šetří čas, který pak můžete věnovat svým blízkým nebo zábavě. Inspirujte se našimi praktickými tipy.

Článek

Jako mnohokrát v životě, i v kuchyni platí, že kouzlo spočívá v drobnostech. Následující nápady možná nejsou kdovíjak ohromující, o to víc budete překvapeni, jak vám zpříjemní každodenní kuchyňský provoz.

Pro funkci i vzhled

Otevřené úložné prostory se sice hůře udržují, ale kuchyňský prostor oživí, a navíc jsou praktické. Máte díky nim okamžitý přehled a vše po ruce. I proto je v současnosti trendem nahrazovat horní skříňky, nebo alespoň jejich část, policemi. Vystavte si takto nejpěknější kousky nádobí, prkénka a pomůcky ze dřeva, květináče s užitkovými rostlinami… Poličky pak zároveň poslouží jako dekorativní prvky.

Foto: XLMX obchodní s.r.o.

Dřevodekory prostor zútulní, police v barvě stěny zase nezmenší opticky prostor. Nástěnná police v dekoru dubu, 629 Kč

V závěsu

Podobný uživatelský komfort poskytují i závěsné systémy, které jsou ideální pro skladování kuchyňského náčiní, ale i toho, co v kuchyni potřebujete nejčastěji: kořenky a nádobky na dochucovadla, bylinky v závěsných květináčích, chňapky a utěrky, nejpoužívanější kousky nádobí atp. Přesně vidíte, kde co máte, a navíc je to vše snadno dostupné.

Foto: XLMX obchodní s.r.o.

Uspořádání závěsných prvků v systému jen jen na vás. Získáte tak úložný prostor na míru. Závěsný systém Chester, od 69 Kč

Specialisté ve svém oboru

Pořádek je způsob, jak maximálně využít prostor. Proto se vyplatí investovat do nejrůznějších organizérů a speciálních vložek na příbory či talíře, které do zásuvek vnesou řád. Ve skříňkách zase možná oceníte nejrůznější koše a boxy, díky nimž se nebudete muset složitě probojovávat obsahem k položkám, které jsou uloženy vzadu.

Foto: XLMX obchodní s.r.o.

Kromě organizérů a vložek se při udržování pořádku osvědčí také skleněné dózy na potraviny. Dřevěný příborník Gerda, 139 Kč

Malý pomocník, velký efekt

Dřez je neustále na očích, o to důležitější je mít vše hezky srovnané. Pokud nemáte speciální zásuvku na houbičky, kartáče a mycí prostředky, můžete si udržet pořádek variabilním závěsným držákem. Kartáč i houbička do něj padnou jako ulité…

Foto: XLMX obchodní s.r.o.

Výhodou tohoto držáku je flexibilita. Můžete ho zavěsit za hranu dřezu i kuchyňskou baterii. Držák na houbičku Flexy, 129 Kč

Vše v jednom

Mít hezky pohromadě to, co spolu souvisí, je k nezaplacení. Milovníkům vína proto jistě přijde vhod polička, kde mohou nejen skladovat láhve vína, ale před jejich otevřením tu „popadnout“ vývrtku a skleničku a pak už si jen vychutnávat sommeliérský zážitek. Bonusem je nápadité designové zpracování.

Foto: XLMX obchodní s.r.o.

Kruhový tvar zjemňuje strohost materiálu. Takový kousek kuchyni parádně oživí. Kovový regál na láhve Billy, 3499 Kč

Čistota půl zdraví

Protože v kuchyni pracujete s potravinami, je hygiena velmi důležitá. O její maximalizaci se postarají mimo jiné odpadkové koše s bezdotykovým otevíráním. Jsou vhodné na schraňování organických zbytků nebo třeba znečištěných obalů. Automatické otevření víka zajišťuje senzor.

Foto: XLMX obchodní s.r.o.

Tenhle šikovný „chlapík“ vždycky pozná, že ho potřebujete. Stačí se přiblížit... Odpadkový koš Paul se senzorem, 1499 Kč

Vlastníma rukama

Pořád v kuchyni bojujete s nedostatkem místa? Ať už je to způsobené malou odkládací plochou, nebo chybějící spíží, vyřešíte to snadno závěsnými košíky. Využití vertikálního rozměru šetří místo. A navíc si tohoto pomocníka zvládnete hravě zhotovit sami. Návod najdete na https://www.moebelix.cz/c/zavesny-kosik-na-ovoce-a-zeleninu.

Foto: XLMX obchodní s.r.o.

Hledáte místo pro ovoce či zeleninu? S tímto kouskem budete mít rajčata a papriky vždy po ruce

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek