Hlavní obsah

Adventní kalendář s čokoládičkami? Zkuste to letos jinak!

Foto: Profimedia

Mini čokolády jsou jednou, nikoli jedinou, možností. Tak proč to nezkusit jinak?

26. 11. 2015

Jak zkrátit dětem čekání na Ježíška? Milou tradicí jsou adventní kalendáře. Ještě je stihnete koupit. Nebo ho zvládnete vyrobit?

Článek

Některé motivy adventních kalendářů se vrací každý rok, ale stejně tak přibývají i nové. A kdyby se vám snad nic nezamlouvalo, můžete si vytvořit originální kalendář sami.

Stavebnice nejen pro děti

Hledáte dáreček pro kluka? Sázku na jistotu představují stavebnice, ty jsou oblíbené už pěknou řádku let. „Těmi si dělají radost i dospělí, je to pro ně vzpomínka na dětství. Výrobci ale nezapomínají ani na holčičky, populární jsou letos kalendáře plné prstýnků nebo náušnic. A klasiku představují různé pohádkové postavičky,“ uvádí Michaela Gregorová, zástupce společnosti Mall.

Foto: Brio

Pro malé stavitele je určená vláčkodráha s dalšími doplňky, cena 799 Kč

Foto: Lego

Minifugurky oblíbených Hvězdných válek přenesou děti do říše fantazie, cena 899 Kč

Foto: Schleich

Svět elfů a víl čeká na malé i větší slečny, cena 599 Kč

Postavičky a zvířátka

Vánoční skřítci jsou nerozlučně spjati se skandinávskými Vánoci – právě oni v tamějších zemích nosí dárky. Ovšem můžete je pořídit i u nás, v obchodech se skandinávským designem. „I velké skřítky s číslovanými kapsičkami lze využít jako adventní kalendáře,“ nabízí tip Martina Svadbíková z Bella Rose. Anebo zkuste jeleny, ti patří k hitům letošních Vánoc, rovněž se dlouhodobě prosazuje motiv soba. Nemusíte dítku kupovat maxi plyšáky, postačí dekorativní hlava zvířete, na kterou pověsíte malé dárečky.

Foto: Bella Rose

Oblečení skřítka Pixy má řadu poutek a kapsiček s čísly 1 až 24, výška 147 cm, cena 2951 Kč

Foto: Bookmedia

Šikovné ruce si dokážou adventní kalendář vyrobit samy. Může mít podobu milé dekorace na stěnu

Spousta šuplíčků

Další tradiční podobu nabízejí adventní kalendáře v podobě stromečků a domečků, mezi novinky patří vzhled dárkové krabice. Na nich je milé to, že vydrží delší čas, a tak si s nimi děti vyhrají rovněž po svátcích. A některé z nich jsou natolik dekorativní, že se hodí i jako dárek pro dospělé. Podobně jako šuplíčky fungují také kapsáře.

Foto: tchibo

Stromeček samý šuplíček si děti dozdobí přiloženými nálepkami, karton, cena 399 Kč

Foto: Villeroy & Boch

Stylový keramický dárek Christmas Toys Memory nabízí spoustu šuplíčků, rozměry 21 x 21 x 22 cm, cena 7640 Kč

Foto: Dedra

Do kalendáře v podobě veselého domečku se toho hodně vejde, cena 349 Kč

Foto: Bella rose

Textilní kalendář má tradičně 24 kapes, výška 120 cm, cena 2734 Kč

Více hravosti

Jak dítě obdarovat trochu jinak? Zkuste to s jednoduchým či složitějším puzzle, s ohledem na věk potomka, nebo s atypickým kalendářem, který jako dárečky nabízí pohádky.

Foto: Fler/rosette

Kalendář jako puzzle myšky Marušky (číslice jsou na zadní straně krabiček od sirek), cena 299 Kč

Foto: Meander

V tomto adventním kalendáři se skrývají miniaturní knížečky. Každý den si tak děti můžou přečíst vánoční povídání, básničku nebo koledu, cena 598 Kč

Vyrobte si

Jako základ můžou posloužit ruličky toaletního papíru, krabičky od sirek, skořápky ořechů, sáčky… Prostě co je doma po ruce nebo jste už stihli přichystat. „Když nemáte moc času na shánění materiálu, použijte papír. Z něho poskládáte například 24 pohárků, dozdobíte čísly, přidáte provázek a zavěsíte na smrkovou nebo jedlovou větvičku,“ říká Petra Langerová ze společnosti Bookmedia. Nakonec přidáte drobné dárečky.

Foto: Butlers

Když nemáte čas na vlastní výrobu kalendáře, pomůže tahle kouzelná plechová krabička, jež nabízí potřebný počet dvířek a za nimi prostor pro malé dárečky, cena 199 Kč

Foto: tchibo

Rovněž sada Bonbony může vytrhnout trn z paty všem rodičům, kteří chtějí pro děti adventní kalendář, ale už ho nestihnou sami zhotovit. Do krabiček vložíte mini dárečky, přidáte nálepku a šňůrku na zavěšení, cena 199 Kč

Foto: Fler/Oskarek

Základem adventního kalendáře může být třeba i věnec, tento se jmenuje Adventní překvapení. Dárečky se vkládají do krabiček od sirek, cena 597 Kč

Tipy pro dospělé

Obdarovat nemusíte jen děti, ale třeba i svého partnera. A naopak. Pro dámy se vyrábějí adventní kalendáře v podobě šperků, nejen pro pány pak čajové sety. A obě pohlaví si můžou zapálit adventní svíčku, a potom společně odpočítávat čas, než přijdou Vánoce.

Foto: Magnet 3Pagen

Souprava Klenoty obsahuje tradičních 24 dílů: 1 náhrdelník, 2 šňůrky na krk, 1 prsten a 20 přívěsků, cena 549 Kč

Foto: Tchibo

Ponožky jako vánoční dárek se moc „nenosí“, ale co dělat, když se občas ztrácí? Adventní kalendář pro muže to napraví, 12 párů ponožek, cena 599 Kč

Foto: Bella Rose

Netradiční podoba kalendáře pro dospělé slibuje, že vás i utírání nádobí bude bavit, cena, 174 Kč

Foto: Magnet 3Pagen

Každý den najdete v tomto adventním kalendáři jednu dřevěnou vánoční ozdobu, cena 245 Kč

Opravdu trochu jinak

Chce-li se vám vytvořit něco skutečně netradičního, udělejte si na to čas. Nejen pro dospělé je určený virtuální kalendář Vzpomínkomat. Na každý den vyberte a nahrajte svoje fotografie, které připomenou společně strávené chvíle. A k nim připište něco milého. Obdarovanému pak budou postupně chodit fotky s popisky, každý den dorazí jedna. Kdo nemá chytrý telefon, ten si tento kalendář může otevírat v počítači.

Foto: archiv firmy

Zajímavou novinku představuje virtuální adventní kalendář s názvem Vzpomínkomat. Můžete ho vytvořit díky mobilní a webové aplikaci, cena 199 Kč

Foto: Bella rose

Další příklad originálního provedení: set svíček označených číslicemi, cena 509 Kč

Vzpomínáte na adventní kalendáře, které jste dostávali jako děti? Co vám udělalo největší radost?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.