Hlavní obsah

Aromaterapie zlepší sex!

Foto: samphoto.cz/jiunlimited

Některé výtažky povzbuzují, jiné uvolňují

21. 10. 2008

Už vzdychá! Vaše smyslná masáž je úžasná. Víte, jak masírovat, ale nevíte čím? Vonné oleje zklidní, nebo naopak povzbudí smysly. Použijte ten správný a vytvořte u vás doma exotické lázně slasti.

Článek

Aromaterapeutické postupy využívali lidé již ve staré Číně. Věděli, že rostlinné výtažky uklidňují záněty, zmírňují chmurné pocity, pročišťují mysl. S vonnými olejíčky a výtažky si s sebou domů přinášíme kousek jiného světa, byť je jejich obal tak malinkatý. Molekuly, ze kterých se vonné částečky skládají, se rozpustí ve vodě nebo v oleji. Po uvolnění do prostoru ulpí v mikrokapičkách vody, které vdechujeme. Olejové a vodní výtažky se při kontaktu s pokožkou dostávají do těla, kde se rozpouští v kožním mazu. Některé výtažky povzbuzují, jiné uvolňují. Olejíček, který spojuje oba dva účinky, je vhodný pro navození vzrušení a erotické nálady.

Co a kde pořídit

Přípravky určené pro styk s pokožkou se nesmějí nanášet přímo z lahvičky, ale musí se naředit, aby kůži nepodráždily. Vonné výtažky je vhodné nejdříve naředit v olejovém základě, upozorňuje Linda Sonntag v knize Senzační sex. Masážní přípravky se dají zakoupit už naředěné nebo ve formě koncentrátu. Jinak se musí smíchat s olejem. Výborně se k tomuto účelu hodí olej mandlový, ořechový nebo meruňkový (nabídka na webových stránkách www.oleje-salus.online-shoping.cz). Balení 50 ml v tomto e-shopu aktuálně vyjde na 74 korun. V nabídce této firmy je i směs olejů lisovaných za studena s příznačným názvem Erotika (stejné množství za cenu 91 korun).

Výběr olejů všeho druhu naleznete i na adrese www.primavera-bio.cz. Sex-shopy zase nabízejí olejíčky s hřejivým efektem nebo s vůní jahod, šampaňského, květin, vanilky... Za všechny jmenujme www.sexshop.cz. Zde si pořídíte kvalitní výrobky v cenové relaci od 170 do 450 korun. S prázdnou neodejdete ani z hypermarketů, kde je nakupování pro mnohé nejpohodlnější (a nejrychlejší).

Foto: samphoto.cz/jiunlimited

Vytvořte si lázně slasti

Vonné esence nařeďte

Postup je jasný. Vonnou esenci smíchejte s olejem v poměru 1:50 a skladujte v uzavřené nádobě. Nepřekračujte denní doporučené dávkování kvůli vedlejším účinkům vedoucím až k otravě. Vynechte používání masážních olejů s výtažky během prvních třech měsíců gravidity. A i potom se raději poraďte se svým lékařem.

Jaký olej na masáže?

  • Ylang-ylang. Využití pro koupele a masáž. Afrodiziakum.
  • Růže. Využití pro koupele a masáž. Uklidňuje.
  • Kadidlo, františky. Využití pro koupele a masáž. Afrodiziakum.
  • Jalovec. Využití pro koupele a masáž. Podporuje dobrou náladu, působí proti únavě.
  • Pačule. Využití pro koupele a masáž. Afrodiziakum. Zjemňuje pokožku
  • Skořice. Využití pro koupele a masáž. Afrodiziakum. Povzbuzuje.
  • Nerol. Využití pro tělovou a obličejovou masáž. Zmírňuje tělesné a duševní vypětí.
  • Cedrové dřevo. Využití pro tělovou a obličejovou masáž. Afrodiziakum. Působí proti svědění pokožky.
ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek