Hlavní obsah

Jeptišáky podle Martina

Hodnocení:
(8)
Foto: Mona Martinů
Doba přípravy
30 minut
Doba vaření
15 minut
Náročnost
nízká

Už jste slyšeli o vánočním cukroví jménem jeptišáky? Ne? Já také ne. Alespoň do chvíle, než jsme se s Martinem společně vrhli na pečení podle receptu jeho babičky. Doporučila nám ho jako jednoduché a přitom vynikající cukroví. Jaká byla realita? Ještě lepší, než jsme doufali!

Ingredience pro:
36 kusů
Těsto
  • 160 g másla
  • 80 g cukru krupice
  • 80 g lískových oříšků
  • 200 g hladké mouky
  • 1 vanilkový cukr
  • 1/2 prášku do pečiva
Krém
  • 100 g másla
  • 100 g cukru moučka
  • 1 85% čokoláda
Na ozdobu
  • lískový oříšek
Článek

Postup

Krok 1: Máslo nechte změknout na pokojovou teplotu, přidejte cukr krupice, najemno mleté lískové ořechy, mouku, vanilkový cukr, prášek do pečiva a propracujte v těsto. „Babička tu má připsáno Pozor, křehké!“ hlásil Martin. Mělo to svůj důvod – celé těsto je třeba pořádně propracovat, i přesto se lepí a je doopravdy křehké. „Nedává se tam vajíčko?“ zaváhal jsem na chvíli, když se i po několika minutách vše dost drolilo, „aspoň žloutek?“ „No já nevím…,“ zviklal jsem Martina. Nedalo se nic dělat, volalo se pro jistotu babiččce. „Ne, určitě nepatří,“ ujistila nás, a tak jsme těsto ještě chvíli propracovávali, dokud jakž takž nedrželo při sobě.

Krok 2: Podle babiččiny rady jsme těsto váleli mezi dvěma igelity. Doporučuji použít silnější tašku, raději než mikrotenové sáčky nebo potravinářskou fólii – netrhá se a nedělá na vyváleném těstě mapy. Když máte pod igelitem placku vysokou asi 2 milimetry, vykrájejte z ní stejné tvary dle libosti – my jsme tvořili vykrajovátkem malé kytičky a pomocí panáků (ty k pečení prostě patří a kulaté vykrajovátko jsme neměli) menší kolečka.

Krok 3: Hotové tvary přenášejte na plech na pečicí papír (jde to bez větších problémů) a vše pečte v troubě při 180 stupních Celsia asi 12 až 15 minut (klasicky dorůžova). Mezitím, než vám pečivo vychladne, můžete připravit náplň.

Foto: Mona Martinů

Krok 4: Ve vodní lázni nebo v mikrovlnce rozpusťte čokoládu a nechte ji vychladnout tak, aby byla vlažná, přitom ještě trochu tekutá. Většinu čokolády (asi tři čtvrtě) pak zašlehejte s máslem a moučkovým cukrem. „Když mi postup babička po telefonu popisovala, říkala, že mám šlehat, dokud krém nebude homogenní. Ona totiž léta pracovala jako chemička,“ usmíval se Martin.

Foto: Mona Martinů

Krok 5: Krém naplňte do zdobičky, stříkejte na spodní stranu upečených koleček nebo kytiček (na tu, kde byl pečicí papír) a přiklápějte druhým kolečkem. Pak už jen na vršek jeptišáků naneste trochu čokolády, „přilepte“ polovinu lískového oříšku a můžete vše pomalu skládat do krabičky. Nechte několik dní uležet v chladu a mlsejte.

ynezorPumanzeSaNyknalC
24. 11. 2011

Reklama

Sdílejte článek