Hlavní obsah

Chic dědictví. I elegantní tvídové kousky můžou být moderní!

Foto: Profimedia

Myslíte si, že tvíd se hodí pouze pro usedlé starší dámy? Omyl!

Látka, která má historii a styl. Máte pocit, že na tvíd jste ještě moc mladá, a že se víc hodí do šatníků starších ročníků? Vyvedeme vás z omylu a přesvědčíme, že na kousek z této látky není nikdy brzy.

Článek

Za odolnost vůči nepříznivému počasí a své hřejivé schopnosti získal nejdřív přízeň anglické šlechty, a dokonce se stal téměř symbolem Anglie. Až do chvíle, kdy si ho vybrala legendární Coco Chanel a vyrobila z něho ikonické kostýmky a saka. Její tvíd se ale od toho původního poněkud lišil. Vyráběl se v severní Francii, a aby dostala tato látka módní říz, byla „živější“ a lehčí, do jejího složení se přidávalo hedvábí nebo i bavlna.

Tvídové modely se zapsaly do módních dějin také díky velkým osobnostem ze světa politiky, šlechty a byznysu. Je to totiž látka, která dokonale vyhovuje všem požadavkům i toho nejpřísnějšího dress codu, ale zároveň dokáže podtrhnout ženskost. Jacqueline Kennedy, Margaret Thatcher, Lady Di i Kate Middleton – jejich šatník si bez tvídu nelze představit.

S čím a jak ho nosit

Jestli stále váháte a nevíte, jak na něj, abyste nevypadala jako „stará mladá“, doporučujeme se alespoň ze začátku nepouštět do celotvídových kombinací. Postačí vám bohatě jen jeden kousek, který pak zkombinujte s mladistvějšími a lehčími parťáky.

Například tvídové sako si báječně rozumí se slim džínami a jednoduchým bílým tričkem. Pokud nefandíte denimu, vyměňte ho za černé cigaretové kalhoty. K tvídové sukni si taky spíš vezměte maximálně jednoduchý top tričkového střihu. Strohá košile nebo halenka zapnuté až ke krku, je varianta pouze pro práci, ve volnočasových outfitech by působila příliš usedle a škrobeně.

Nebojte se taky porušovat pravidla a k tvídovým šatům vzít tenisky nebo slip-on boty. Nemáme na mysli žádné barevné a extra sportovní modely, ale spíš jejich trendy městskou verzi v jednotném barevném provedení. V kanceláři vám toto spojení nemusí projít, ale všude jinde jím sklidíte obrovský úspěch. Zaručujeme!

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Růžovo-červené kratší sako, Dorothy Perkins, 1189 Kč. Sako s nášivkami, River Island, 2000 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Bílé sako s modrou nití, Mango, 1999 Kč. Kostičkované sako, Zara, 1299 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Červené sako s tmavšími pruhy, Mango, 2499 Kč. Červené sako s roztřepenými lemy, Orsay, 1399 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Světlé šaty s kontrastními lemy, CeCe (prodává Nordstrom), 4049 Kč. Černobílé šaty s aplikacemi na rameni, Mango, 799 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Světlé šaty s širší sukní, Fever London (prodává Zoot), 879 Kč. Šaty s větší kostkou a rukávky, Reserved, 1199 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Světlé pouzdrové šaty, ASOS, 1299 Kč. Šedivé šaty, Dorothy Perkins, 599 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Červené šaty, J. Crew (prodává Nordstrom), 4049 Kč. Fialové pouzdrové šaty, John Lewis, 3599 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Stylové šedivý overal, Hush Hush (prodává Tamsin), 2585 Kč. Tvídové „lacláče“, ASOS, 3299 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Modrá sukně, Mango, 799 Kč. Barevná sukně s kapsami, Zara, 899 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asymetrická sukně s knoflíkem, Chicwish, 1059 Kč. Barevná sukně, Milly, (prodává Outnet), 3290 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Šedivé kraťasy, ASOS, 1080 Kč. Bílé kraťasy, J.O.A. (prodává Nordstrom), 1899 Kč

A jak nosíte tvídové kousky nejraději vy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek