Hlavní obsah

DMN: KDYŽ CHCE MUŽ DĚTI DO PÉČE, 24. EPIZODA

Foto: Archiv Báry Nesvadbové

Deník Mademoiselle Noire pro vás píše Bára Nesvadbová

Víkend jsme strávili jako šťastná rodinka. Dokonce i já vařila. Sice jen vejce, ale konečně jsem zjistila, kolik funkcí má můj sporák. Byli jsme v Minoru. Na Sněhurce. A také na pikniku na Petříně. Poprvé jsem viděla ta zrcadla.

Článek

Bizarní pohled na znetvořené blízké. Jezdili jsme na koních. Všichni. A opékali buřty na balkoně. Na mém balkoně. A nikdo z domu nezavolal požárníky. Zázrak. Radek vymyslel ohýnek v květináči. Děti byly nadšené. Anička opekla želé. A Mates medvídka. Tedy skoro. Nic jsme neřešili. A vůbec, skoro vůbec jsme si nepovídali. Jen jsme žvanili. O všem. Snad i o počasí. Také jsme hodně hráli. Mně jde bezchybně Stitch, ta mimozemská příšerka. Lucie s Radkem excelují jako Asterix a pes. Až pozdě večer nám všem došlo, že prázdniny končí. Že Radek už jistě musí do práce. Že je neděle. Skoro půlnoc. A že už jsou v mém mini bytě celých sedmnáct dnů.

Bylo pondělí ráno. Radek s Lucií už balili tašky. Věci se nevešly. Měly víc papírových a igelitových na nákupy z cest než těch cestovních, se kterými přijeli. Děti zas honily kočku. Bude jim chybět. I ony jí. Neumím si představit nudu a ticho, které nastanou, až je odvezu na vlak. Příliš jsem si zvykla na jejich přítomnost. Návštěva prý nemá trvat víc než týden. Ale oni nebyli návštěva. Oni jsou má rodina.

Foto: Mišo Duha

„Roman chce děti do výhradní péče. Vrať se domů. Hned."

Zvonek. Radek ho namontoval. Má nesnesitelný zvuk. Také spravil karmu. Vyladil televizi. Zprovoznil mrazák. A abych nezapomněla, nalezl na internetu nesmrdící granule na kočičí záchod. Už proto na něj nikdy nezapomenu a vždy mu budu posílat gratulaci k narozeninám. Vždy. I poté, co ho Lucie opustí. Jak jsem si najednou jistá, že by to ona udělala první. Nevím. Ale jsem. Protože on vždy nejdříve podá chleba dětem, pak jí a pak zajde do pekárny, protože na něj už nezbylo. Jánošík. On bude mít zlomené srdce. Protože ona je jeho první láska. První skutečná zamilovanost. A od chvíle, kdy vím, že to bude on, ne ona, od té chvíle ho mám snad i ráda.

Zatracený zvonek. Sousedka. Přes vyrovnané tašky mi podává svůj telefon se sms pro moji sestru. Je od Lucčiny sousedky, od její nejlepší kamarádky. „NEMUZU SE TI DOVOLAT: ANI N. NE. CO JE S VAMI? OTEVRELA JSEM TI POSTU. MAS PREDVOLANI K SOUDU. ROMAN CHCE DETI DO SVE VYHRADNI PECE. VRAT SE DOMU. HNED."

Autorka: Bára Nesvadbová

Další epizoda už v úterý 15. 11.

Netradiční kávové dezerty – recepty hledejte na www.kavaveznamenitouhy. cz.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama