Hlavní obsah

Jak říct, že milujete? Dejte srdce k snídani i na dveře!

Foto: Volodymyr-Tverdokhlib, shutterstock.com

Vlastnoručně vyrobený dáreček má vždycky větší cenu než kupovaný. Je totiž vidět, že jste mu věnovali svůj čas. A co je víc?

Nemusíte být ani trochu příznivci oslav svátku zamilovaných, abyste podlehli té náladě a chtěli své lásce vyjádřit své city. A nemusí se to vázat ani k jedinému dni v kalendáři… Prostě vám poradíme, jak darovat srdce.

Článek

I když to nehodláte s tím Valentýnem nějak přehánět, může se stát, že dostanete chuť se tak trochu zapojit a nějakou maličkostí překvapit toho, koho milujete. Máme pro takovou příležitost pár nápadů, které zvládnete vyrobit během pár minut. Samozřejmě, že jsme vsadili na symbol lásky – tedy srdce.

Přívěsek na klíče

Kdo umí udělat obyčejnou bambuli, tak umí i tohle srdce. Využijte při výrobě zbytek příze, vlny – můžete ale rozstříhat i staré tričko a vyrobit ho z tenkých pruhů bavlny. Stačí ji jen obtočit kolem prstů, uprostřed svázat a konce rozstřihnout – a pak už jen střihat a zastřihovat tak dlouho, až bude z bambule srdce.

Foto: Eva Malúšová

Střapaté srdce můžete udělat v libovolné velikosti, takže může být přívěskem na klíč, záložkou do knihy nebo v malém i dekorací na zip kabelky či bundy

Přímo do srdce

Amorův šíp plný sladkostí? To zvládnete hravě – stačí využít ampulku, ve které se v obchodě například prodává pravá vanilka – papír a trochu drobných sladkostí. Postup je jasný: z tvrdého papíru vystřihněte hrot a „pírka“ šípu, nalepte na ampuli a tu vyplňte drobnými bonbony.

Foto: Eva Malúšová

Na srdíčko, které tvoří hrot šípu, můžete samozřejmě napsat vzkaz, který nejlépe vyjádří vaše city

Romantická snídaně

Chystáte své lásce ráno snídani? Tak vsaďte na romantiku právě při ní – z obyčejného sáčku od čaje je velmi snadné za pomoci režné nitě a tvrdého papíru udělat „čaj plný lásky“. Čaj v sáčku sklepejte na stranu a klidně obyčejným stehem začněte do sáčku vyšívat srdíčko. V polovině práce čaj sklepejte do jeho již vytvořené části a pokračujte. Až bude srdce hotové, odstřihněte zbylé okraje

Foto: Eva Malúšová

Papírek, za který čaj vytahujete z vody, odtrhněte nebo přelepte tvarem srdíčka také, aby byl efekt dokonalý

V sedmém nebi

Můžete koupit pohlednici se srdíčky, ale proč, když výroba je tak snadná? Stačí využít tvrdý barevný papír a můžete vybrat motiv, ze kterého bude jasné, že se samou láskou přímo vznášíte. Všechno zvládnete s pomocí nůžek, lepidla, papíru, provázku a fixu.

Foto: Eva Malúšová

Samozřejmě, že do košů balonu můžete vlepit vaše obličeje, které vystřihnete z fotek – detaily už necháváme na vás

Mini bonboniéra

Chcete maličkost, kterou tajně vložíte do kapsy nebo tašky a bude láskyplným překvapením? Pak vyrobte z krabičky od sirek mini bonboniéru. Krabičku stačí jen trochu nazdobit – na to poslouží barevný papír, stužky či krajky – a vyplnit sladkostmi, které se do ní vejdou.

Foto: Eva Malúšová

Krabičky od sirek na podpal krbu jsou naštěstí větší velikosti než klasické, čili se můžete i trochu odvázat

Miska na drobnosti

Ze srdíček, vstřižených z tvrdého barevného papíru, můžete vytvarovat i misku, do které lze vložit sladkosti, oříšky nebo malý dáreček. Jako „kopyto“, čili formu, lze použít obyčejnou keramickou či skleněnou misku, kterou oblepíte srdci, potřete lepidlem na papír a necháte dobře zaschnout. Poté opatrně odloupnete a vlepíte vnitřní vrstvu srdcí – postupujte opatrně.

Foto: Eva Malúšová

Pro zpevnění misku natřete i zevnitř lepidlem na papír, pak ji nechejte minimálně do druhého dne vysychat

Hrnek v teple

Potřebujete si ohřát ruce po návratu ze zimy venku? Poslouží hrnek teplého čaje, ale i návlek, který na něj vyrobíte – když bude čaj příliš teplý, tak bude prima izolací, a až vystydne, zahřeje. A dvojnásob proto, že bude vyrobený s láskou.

Foto: Eva Malúšová

I začátečník v pletení zvládne vyrobit pruh, kterým se hrnek prostě obtočí a sešije. Srdíčková dekorace je bonusem – tu lze k pletenému pruhu přišít, klidně ozdobně, nebo přilepit tavnou pistolí

Láska na dveře

Chcete svým hostům i svému milovanému připravit láskyplné přivítání doma? Pak vyrobte srdíčkový věnec na dveře. Polystyrenový základ omotejte pruhem bílé látky nebo juty, podle toho, co máte k dispozici. Pak vystřihněte z tvrdého barevného papíru hromadu různě velkých srdcí a nalepte je na základ tavnou pistolí. Výhodou věnce je i to, že je velmi lehký, čili ho na dveře lze přilepit i oboustrannou lepicí páskou.

Foto: Eva Malúšová

Barevnost srdcí postačí, takže už věnec nemusíte nijak dál zdobit, ale pokud tu potřebu máte, směle do toho

Svíčka s láskou

Je vám málo uctít romantickou chvilku obyčejnou svíčkou? Tak ji vlastnoručně vyzdobte! Do bílé či jednobarevné svíčky za pomoci pájky nebo nahřáté velké jehly udělejte srdíčka, která vydloubněte a otvory po nich vyplňte roztaveným voskem jiné barvy. Ideální je samozřejmě volit kombinaci s červeným srdcem, ale jde to jakkoli.

Foto: Eva Malúšová

Počítejte s tím, že to je práce pro trpělivé – cholerikům bude víc vyhovovat srdce na svíčku spíš namalovat nebo nanést ubrouskovou technikou

Slavíte svátek zamilovaných? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek