Hlavní obsah

Jaký vliv má seznamování na naše zdraví a psychickou pohodu?

Foto: Seznamte.se

Láska a zdraví spolu souvisí

Láska, zdraví a příjemné pocity spolu úzce souvisí. Jak může partner pozitivně ovlivnit naše zdraví?

Článek

Endorfiny a oxytocin. Možná jste o nich už někdy slyšeli. Zatímco oxytocin bývá nazýván hormonem lásky, endorfiny jsou považovány za hormony štěstí.

Hormony štěstí

Oxytocin se nejčastěji vyplavuje při sexu, kojení a porodu, ale jeho produkci zvyšuje i obyčejné objetí nebo dotyky. Jeho vyplavení způsobuje, že jsme více sociálně naladěni, cítíme pocit blízkosti, intimity a bezpečí. Kromě toho snadněji zvládáme stresové situace a úzkostné stavy, jelikož oxytocin může snižovat hladiny kortizolu, který se při stresu uvolňuje.

Endorfiny, jsou-li uvolněny do mozku, navozují také velmi příjemné stavy, dobrou náladu a pocit radosti. Kromě toho je tato skupina látek potřeba pro spoustu důležitých procesů v těle, jako je například správné fungování imunitního systému. Endorfiny vám zajistí cvičení, některé potraviny a také fyzický kontakt s partnerem.

Pojďme to shrnout. Zjednodušeně řečeno platí, že trávíte-li společné chvíle s partnerem a oddáváte-li se například milostným hrátkám, podporuje to vyplavování oxytocinu a endorfinů, což vás nejen příjemně naladí, ale především to také pozitivně ovlivní vaše zdraví.

Nalézt partnera vám pomůžeme zde.

Foto: Seznamte.se

Najděte si partnera na Seznamte.se

Nenechte to na náhodě

Pokud jste již někoho našli, máte vyhráno, ale co dělat, když v okolí není nikdo, kdo by vás zaujal? Zkuste a přesvědčte se, že on-line seznamování nikdy nebylo lehčí. Už nebudete odkázáni na náhodná setkání nebo pomoc svých přátel, kteří mají další nezadané kamarády. Vezměte situaci do svých rukou a aktivně si najděte partnera.

Registrace je snadná, rychlá a ženy ji mají plně zdarma. Všechny vaše osobní informace jsou zde v bezpečí díky pečlivému šifrování. Na Seznamte.se naleznete více než 300 tisíc registrovaných uživatelů, takže výběr je opravdu velký, navíc všechny profily ověřujeme, protože jsme profesionálové.

Foto: Seznamte.se

Lidé v páru se dožívají delšího věku

Vyberte si sami, koho chcete

Seznamte.se není jen obyčejná seznamka. Napadlo vás někdy, jak úžasné by bylo „nadiktovat si“, jak by měl váš partner vypadat, jaký by měl být a pak přesně někoho takového potkat? I toto umíme zařídit. Součástí portálu je totiž vědecký dotazník, který jsme vytvořili ve spolupráci s doktory sociologie. Po jeho vyplnění vám systém vygeneruje protějšky s největší shodou z hlediska zájmů a povahy, takže ušetříte čas a rychleji najdete toho, o koho opravdu stojíte.

Pokud chcete zažít více dobrodružství, a naopak vás neláká psaní dlouhých zpráv, pak určitě vyzkoušejte fotoseznamku, která umožňuje rychlé kontaktování protějšků na základě fyzických sympatií.

Nezůstávejte sami, když můžete mít plnohodnotný vztah, být spokojenější a zdravější. Navštivte Seznamte.se.

Foto: Seznamte.se

Vyzkoušejte seznamku Seznamte.se

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek