Hlavní obsah

Jarní módní tipy pro dámy 50+. Nebojte se květovaných vzorů ani tenisek!

Foto: Eva Malúšová

Jarní trendy si můžete prohlédnout na modelce Janě (54)

15. 3. 2017

V posledních týdnech vás zásobujeme stále novými módními tipy z jarních kolekcí. Na které kousky se ale vyplatí zaměřit v případě, že už nejste ve věkové kategorii mladých modelek? Poradíme vám!

Článek

Stylistka Mariya Patrovská tentokrát vytipovala kusy, které sluší i ženám ve zralém věku. Naší krásné modelce Janě je čtyřiapadesát, datem narození se ale nenechte rozhodit. Následující kombinace berte jako inspiraci, ze které můžete čerpat, ať už jste jakýkoli ročník...

Udělejte si radost květinami

… a nejen těmi, které budete obdivovat ve váze. Květinové vzory jsou trendy a vyznívají příjemně žensky. Navíc nemusí zdobit jen topy - rozkvetlé motivy sluší i kalhotám. Jejich střih samozřejmě uzpůsobte postavě.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: kalhoty (Zara, 1299 Kč), mikina (Lindex, 899 Kč), boty (Mango, 1299 Kč), kabelka (Topshop, 559 Kč), náramek (Aldo, 499 Kč)

Sáhněte po košilových šatech

Lichotivější kousek najdete jen stěží! Košilové šaty sluší nejrůznějším typům postav, a když se k nim přidá rafinovaný uzel, který zakamufluje nedostatky v oblasti břicha, máte kousek, který padne drtivé většině žen. Teď už se jen rozhodnout, jestli dáte přednost klasice nebo šatům s potiskem.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: šaty (Zara, 1299 Kč), kabelka (Aldo, 1599 Kč), boty (Baťa, 999 Kč)

Vklouzněte do tenisek

Variabilní bílé tenisky miluje celý módní svět. Pokud alespoň jedny takové nevlastníte, máme pro vás pár dalších argumentů, proč to napravit. Stylový pár bot se momentálně nosí úplně ke všemu (ano, včetně sukní a šatů), nadchne vás svou pohodlností a každý komplet příjemně odlehčí. Takže vyžeňte z hlavy myšlenku, že patří jen dospívajícím, a hurá do nich.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: sukně (Luisa Cerano, prodává Van Graaf, 5499 Kč), svetr (Zara, 799 Kč), boty (Baťa, 449 Kč), náhrdelník (Dyrberg/Kern, info o ceně v obchodě), psaníčko (Baťa, 699 Kč)

Foto: archiv firem

Investuje do kožených modelů nebo si pořiďte tenisky s metalickou částí

Zkoušejte a zkoušejte

Sledujte módní trendy, nové kombinace a nebojte se do některých z nich pustit. Častým podkladem šatů budou na jaře například džíny. Projděte tak šatník a zkuste oblíbené slimky s některými z šatů seznámit. Třeba s těmi koženkovými.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: koženkové šaty (Mango, 1299 Kč), džíny (Topshop, info o ceně v obchodě), kabelka (Stradivarius, 449 Kč), boty (Marks & Spencer, info o ceně v obchodě), korálkový náramek (Dyrberg/Kern, info o ceně v obchodě)

Nebojte se kontrastů

Ulovily jste v nových kolekcích krajkové šaty? Než automaticky sáhnete po saku, zkuste přes ně přehodit křivák. Kontrast kůže a krajky nezklame. Stejně jako barevné protipóly černá a bílá.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: šaty (Reserved, 1299 Kč), koženková bunda (Marks & Spencer, 1799 Kč), boty (Marks & Spencer, 999 Kč), kabelka (Lindex, 499 Kč)

Foto: archiv firem

Křivák nemusí být jen černý! I světlejší koženkové varianty vypadají výborně

Náš tým a poděkování

  • Děkujeme GASK - Galerii Středočeského kraje - za poskytnutí prostoru k focení! Adresa: Barborská 24, Kutná Hora. www.gask.cz
  • Styling - Mariya Patrovská
  • Vizáž - Linda Chudomelová
  • Modelka - Jana Ďurechová (Czechoslovak Models)

Která kombinace vás zaujala nejvíce? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek