Hlavní obsah

Jedovatá vejce a smrtící alkohol aneb Největší potravinové skandály posledních let

Foto: Mr Aesthetics, Shutterstock.com

O Češích je známo, že milují slevy a výhodné ceny obecně. Kdo by ostatně nechtěl ušetřit? Potravinářský průmysl ale někdy hraje pěkně špinavou hru a nízkých cen dosahuje život ohrožujícími způsoby. Jaké byly největší skandály posledních let?

Článek

Jednou za čas rezonují českými médii potravinové skandály. Výrobci ve snaze ušetřit výrobky falšují a přidávají do nich nebezpečné látky nebo nedostatečně dohlížejí na výrobu a skladování. A rozhodně se nejedná o maličkosti. „Počet případů podvodů s potravinami neustále roste a jsou zaznamenávány také na globální úrovni. Kvalifikované odhady hovoří o případech v hodnotě 52 miliard amerických dolarů každý rok,“ uvádí profesorka Jana Hajšlová z Ústavu analýzy potravin a výživy VŠCHT Praha.

Vajíčko s překvapením

Jednou z nejaktuálnějších je kauza vajec kontaminovaných jedovatým pesticidem fipronilem, jehož výskyt byl zjištěn ve vejcích ve 40 zemích světa. Všechna vejce dovážená do České republiky tak v posledních dnech procházejí pečlivými kontrolami. I přesto odborníci doporučují preferovat vajíčka z českých chovů, která jsou trvale pod přísným dohledem. Více se o kauzách, která se v poslední době týkají vajec, dozvíte zde.

Foto: siambizkit, Shutterstock.com

Domácí vajíčka jsou pod trvalým dohledm

Daň za skleničku: slepota i smrt

Potravinářský průmysl má na svém kontě i několik úmrtí. Takzvaná metanolová aféra stála v roce 2012 život téměř 50 lidí a dalším desítkám trvale poškodila zdraví. Dvojice ze Zlína tehdy vytvořila vražednou směs, ve které část etanolu nahradila levnějším, ale jedovatým metanolem a následně ji přeprodávala. Jediným pozitivním přínosem celé kauzy je, že pančování alkoholu vedlo ke zpřísnění legislativy s ohledem na výrobu a distribuci lihovin.

Kůň převlečený za krávu

O tom, že co se píše na obale, nemusí odpovídat realitě, se nejen čeští zákazníci přesvědčili v roce 2013. Celou Evropou tehdy otřásl skandál s koňským masem, které bylo na pultech obchodů vydáváno za hovězí. Konina se dostala například i do oblíbených masových kuliček společnosti prodávající nábytek. Motivací výrobců byly i v tomto případě peníze – koňské maso je totiž levnější. Naštěstí nebylo ohroženo zdraví spotřebitelů, konina není nijak závadná a ještě za první republiky se v kuchyni hojně využívala. I dnes se například prodává koňský salám.

Foto: HandmadePictures, Shutterstock.com

Víte, co všechno je namleto ve vašem karbanátku?

Sůl nad zlato, ale ne ta silniční

Známá je také aféra s posypovou solí v potravinách z Polska. Pozdější šetření sice ukázala, že technická sůl v jídle neznamená žádné přímé nebezpečí, ale z dlouhodobého hlediska riziko existuje. Není totiž čištěná, takže obsahuje některé látky, například těžké kovy, které se mohou hromadit v organismu a později způsobit závažné zdravotní problémy.

Cukrový med i jahodový džem z jablek

Nejčastější potravinové podvody, které naštěstí neohrožují zdraví, se týkají vína, burčáku, medu a džemů – veškeré takové jednání je ovšem považováno za klamání spotřebitele. Do vín někteří výrobci přidávají syntetická barviva, vodu a další látky. Kvůli úspoře se lze na trhu setkat také s ředěnými či falešnými burčáky. Lidová tvořivost v tomto ohledu nezná mezí: zamlčuje se zahraniční původ hroznů (takovým nápojům nepřísluší označení burčák, ale částečně zkvašený hroznový mošt), přidává se cukr, voda, nebo dokonce jablečná šťáva a syntetická barviva.

Přírodní potravina v podobě medu se zase nastavuje přidanými cukry a cukernými roztoky. Do medu se ovšem dostala i antibiotika – používají se k léčbě včel, ale v EU je to zakázané. Přísné jakostní požadavky se vztahují také na džemy, u nichž jsou podle druhu předepsány minimální podíly ovoce. Kontroly ze strany Státní zemědělské a potravinářské inspekce ovšem pravidelně odhalují případy, kdy je ovoce v džemu málo či je nahrazeno levnějším druhem.

Na tohle si dejte pozor!

To, jestli se v obale skutečně skrývá to, co je na něm uvedeno, pravděpodobně pouhým pohledem nezjistíte. Některé falšované či špatně skladované potraviny představují vážné riziko pro zdraví – nejčastější jsou v této souvislosti zmiňovány bakteriální infekce. „Nebezpečné potraviny mohou vést k mnoha zdravotním problémům. Jde o potraviny obsahující škodlivé bakterie, viry, parazity nebo chemické substance, které jsou zodpovědné za více než 200 chorob jak akutních, tak chronických, od průjmů až k rakovině,“ upozorňuje lékařka Jarmila Rážová. Nakupovat s rozmyslem může minimalizovat riziko. Co můžete sami udělat?

  • 1. Vždy kontrolujte datum použitelnosti či minimální trvanlivosti. Zaměřte se také na to, zda není datum přelepeno jiným štítkem.
  • 2. Nikdy nekupujte zboží s porušeným obalem.
  • 3. Věnujte pozornost zemi původu.
  • 4. Zvláště obezřetně přistupujte k výrazně zlevněným potravinám.
  • 5. Vyhněte se nákupu potravin, které nejsou označené či postrádají českou etiketu.

Věnujete při nákupu pozornost například zemi původu, nebo se řídíte cenou? 

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.