Hlavní obsah

Máte mužský, nebo ženský mozek?

Foto: Thinkstock

Ke kterému myšlení inklinujete vy?

Křivky hodné bohyně, ale mužský smysl pro racionální uvažování… To jste možná vy! Nebo snad myslíte jako 100% žena? Otestujte se, na jaké frekvenci váš mozek pracuje! Našich 14 otázek odhalí, ke kterému pohlaví se myšlením hodíte víc!

Článek

1. Pokud v práci nastane problém s vaším nadřízeným nebo podřízeným, vaše reakce je následující:

a) V klidu si promyslíte další postup a jednáte zcela racionálně. b)Jste rozladěná a je vám do breku, po nějaké době jste však schopna začít realisticky uvažovat. c) Rozbrečíte se a okamžitě odcházíte z pracoviště.

2. Míváte často výkyvy nálad v době před menstruací, které nejste schopna „kočírovat“?

a) Vůbec, tohle se vás netýká. b) Někdy ano, ale není to časté. c) Jistě, zcela pravidelně každý měsíc.

3. Co se týče oblasti financí, nejvíce je pro vás charakteristické

a) Ráda o nich přemýšlíte, chcete je vydělat a také se snažíte s nimi hospodařit. b) Nerozumíte jim zcela, ale snažíte se v této oblasti vzdělávat. c) Máte v nich absolutní zmatek a spoléháte se raději na partnera.

4. Když se bavíte s partnerem o vašich emocích

a) Připadáte si jako malé dítě a není vám to příjemné. b) Naučila jste se emoce popisovat, protože víte, jak je to důležité. c) Jste schopna popsat, co cítíte, a není vám to hloupé.

5. Používáte zdrobněliny?

a) Vůbec, přijde vám to dětinské. b) Někdy ano, ale není to pravidlem. c) Ano, hlavně u dětí a psů.

6. Když za vámi přijde chronicky zadlužený bratr a chce půjčit, jak se zachováte?

a) Žádné peníze mu nepůjčíte, protože víte, že je nedostanete zpět. b) Půjčíte mu, až když vám vysvětlí, na co to je a kdy vám peníze splatí. c) Půjčíte mu, je to přece váš bratr.

7. Když vám přijde nábytek a musíte si jej složit sama, co uděláte?

a) Pustíte se do toho a půl je hotovo. b) Pustíte se do toho a nějak to dopadne. c) To nesložíte ani náhodou a vyčkáte na partnera.

8. Když zabloudíte, jaká bude vaše reakce?

a) Rychle se zorientujete a vždy víte, kde je jaká světová strana. b) Zeptáte se někoho, aby vám pomohl, jinak jste ztracená. c) Totálně zpanikaříte, jste schopna chodit pořád dokola po té samé trase.

9. Když vám partner něco vypráví, máte tendenci spíše:

a) Okamžitě dáváte jasnou radu, jak má problém vyřešit. b) Poslechnete si ho, a pokud chce, dáte radu. c) Jen ho vyslechnete a eventuálně politujete a obejmete.

10. Úspěch je pro vás

a) Finanční zajištění. b) Spokojenost sama se sebou. c) Šťastná rodina.

11. Pláč je pro vás

a) Otravná záležitost, které se raději vyhnete. b) Příležitostným vyjádřením emocí, které však není na denním pořádku. c) Skvělým vyjádřením vašich pocitů.

12. Když máte něco nakreslit

a) Propadnete panice, to bude mazanice. b) Něco načmáráte a možná z toho i něco vyleze. c) Není to pro vás problém.

13. Vůči vašim dětem jste ta, co:

a) Hraje si a vymýšlí zábavu. b) Pečuje i baví se zároveň. c) Pečuje a je stabilní jednotkou.

14. Když vidíte raněné zvíře, jaké máte pocity?

a) Emoce stranou, hlavně zvířeti pomoci. b) Je vám zvířete líto a začnete hledat pomoc. c) Začnete brečet a spíše zpanikaříte.

Správné odpovědi:

Za každou odpověď

a = 0 bodů b = 1 bod c = 2 body

Vyhodnocení:

2028 bodů: 100% žena od hlavy až k patě! To jste vy! Někdy by ale možná nezaškodilo něco od mužů odkoukat. Zamyslete se, zda vám nechybí trocha racionality.

1019 bodů: Když chcete být ryze typickou ženou, jste jí. Pokud však dojde na situaci, která si žádá trochu věcnějšího přístupu, odsunete emoce a dokážete uvažovat realisticky. Máte od každého pohlaví ty lepší vlastnosti!

9 a méně bodů: Tělo ladné, mozek ale mužský! Vaše uvažování a pohled na život se podobají spíš Vencovi s Karlem než jemné Markétce. Dokážete známé pořádně poblouznit svými názory hodnými statného chlapa!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama