Hlavní obsah

Moderní konferenční stolky? Překvapí vás!

Foto: ikea

Pokud si to váš obývák může prostorově dovolit, pořiďte si dva konferenční stolky

Měly je naše babičky, mají je naše maminky a patrně i u vás doma u sedačky „trůní“ konferenční stolek. Pokud ještě ne, zkuste si vybrat z tipů, které vám právě nabízíme!

Článek

Jeden nebo více kusů, nízké i vyšší, se zásuvkou nebo rovnou s úložným prostorem, stohovatelné, rozkládací... Je jich spousta. Konferenční stolek si ale nevybíráte podle škatulky, do které ho výrobci či designéři zařadili, ale sobě na míru. A pokud se vám zajídá klasika, zvolte modernější řešení – tady je.

1. Nenápadní elegáni

K nejoblíbenějším patří stolky skleněné, které se dají kombinovat s nejrůznějšími materiály. A protože umí splynout s prostorem, oceníte je i v menším pokoji. „Abychom udělali ze skla, které je v případě konferenčních nebo jídelních stolů namáhané, siláka – v běžném provozu téměř nerozbitného, volíme jeho kalenou variantu. Právě kalené – tvrzené – sklo je odolnější vůči nárazu nebo úderu do plochy, a pokud by se snad rozbilo, střepy budou tupoúhlé, takže se o ně nepořežete,“ připomíná Petr Paksi ze společnosti J.A.P.

Foto: kika

Stolek Karen díky skleněné desce může ukázat své bukové nohy. Počítejte s rozměry 119 x 42 x 68 cm, aktuálně je k dostání za 1990 Kč

Foto: Le Patio

Stolek Venise ze zrcadel vsazených do dřeva patří do kolekce značky Cote Table, která vychází ze stylu Ludvíka XV. Stolek má rozměry 80 x 80 x 45 cm (za 23 000 Kč)

2. Mobilní barvy

Designéři doporučují, abychom základní vybavení interiéru, tedy velké kusy nábytku, volili ve střízlivějších až neutrálních tónech (bílá, béžová, šedá). Proč? Je to základ na mnoho let dopředu, který snadno můžete osvěžit menšími kousky nebo doplňky či bytovým textilem, u nichž je barevný „odvaz“ vítán. A to může platit i pro stolky, které jednou použijete místo konferenčního, podruhé třeba v dětském pokoji, potřetí v ložnici, počtvrté jako výpomoc, když se v jídelně sejde větší společnost…

Foto: netradiční nábytek + kika

Na foto (zleva): Červený stolek Passion vyrobený z ABS plastu se hodí nejen do obýváku. Průměr nohy je 36 cm, výška 56,5, šířka i hloubka 47 cm (za 5990 Kč). A modrý stolek Light z akrylového skla? Ten zase poskytne nejen odkládací plochu, ale také decentní osvětlení. Díky své velikosti 40 x 46 x 35 cm se vejde všude (za 2990 Kč)

Foto: Design outlet

Stolek Jolly se prodává v několika barvách, kulatá deska je z osmimilimetrového bezpečnostního skla, podnož z kovu (50 x 60 x 60 cm, aktuálně za 1690 Kč)

3. Moderní spořílkové

Z hlediska výšky obecně používáte stolky nízké neboli japonské (asi 30 centimetrů) a klasické (45 až 50 centimetrů), případně jejich kombinaci či sety několika stolků. Pak platí, že i když nenaplní vaši kapsu penězi, i konferenční stolky můžou šetřit – místo. Jsou totiž variabilní, snadno je přemístíte, a tak pokaždé můžete vytvořit trochu jinou sestavu. Navíc se hodí, když máte doma návštěvu. A pokud je zrovna nebudete používat, dají se poskládat na sebe, nebo i do sebe, případně využít jinak.

Foto: design outlet

Set dvou oválných stolků Stelly z lakované MDF desky oživí váš interiér a současně šetří místo. Když chcete použít jen jeden stolek, ten menší do něj prostě zasunete (40/33 cm x 48/40,5 cm x 33,5/25 cm, set za 3690 Kč)

Foto: ikea

Sada tří stolků z buku, bukové dýhy a oceli vám nabízí variabilitu – sestavte je k sobě nebo od sebe, jak právě potřebujete (50 x 50 x 42 cm, za 2490 Kč)

4. Stolky s nápadem

Varianta se zásuvkou není nic nového, ale zásuvka otočná? Proč ne!? Ovšem stejně tak se mohou otáčet i jednotlivé díly stolku, a tak například zvětšovat svou plochu.

Možná však vlastně ani nechcete úplně nový stolek, jen ten starý se už okoukal, má poprýskanou desku… Pak mu pořiďte novou ze skla a s originálním motivem – co třeba s vaší fotografií? Neméně zajímavé ovšem můžou být i jiné varianty, třeba abyste si užili snídaně do postele: Tyhle modely jsou fakt vychytané!

Foto: nábytek říha

Pojízdný stolek Carlo značky KL Möble v provedení MDF deska + bílý lak disponuje otočným kloubem, ve kterém je zasazená zásuvka (40 x 120 x 65 cm, za 8523 Kč)

Foto: J.A.P.

Jak ze starého vyrobit nový? Odekorujte ho grafosklem, do kterého si vyberete některý z mnoha stovek motivů nebo i svůj vlastní. Toto sklo lze aplikovat na stolek s pevnou dřevěnou deskou (za pomoci polymerového lepidla) nebo ho rovnou zasaďte do dřevěné či kovové konstrukce (například rozměry 50 x 50 cm grafoskla za 1950 Kč)

5. Úložné prostory

Nikde není psáno, že právě váš konferenční stolek musí mít čtyři nohy. A pokud na něj těžko hledáte místo, ale šálek s kávou přece jen chcete postavit jinam než na zem a přitom máte doma děti, volte nízké truhly nebo lavice s poklopem. Kromě úložného prostoru poslouží i jako odkládací plocha. A budou-li vyrobené z bytelnějšího materiálu, příště zase nahradí taburet pro návštěvu. Pak už ale hrneček s kávou vážně budete muset držet v ruce…

Foto: Sanu Babu

Místo stolku truhlu? Proč ne? Vypadá dobře, a navíc nabídne úložný prostor. A kdyby vám někdy chybělo jedno místo na sezení, využijte právě třeba tuhle truhlu z palisandru (50 x 60 x 60 cm, za 6690 Kč)

Foto: ikea

Pro rodiny s malými dětmi se místo stolku hodí úložná lavice Stuva (fólie + lakovaný povrch), kam rychle uklidíte všechny hračky v dosahu, když k vám přijdou hosté (50 x 90 x 50 cm, za 1690 Kč)

Který z našich tipů se vám nejvíce zalíbil? Pokud jich však nemáte ještě dost, prohlédněte si také Stolky, které nejsou pro chlapy. A dámy okouzlí!.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.