Hlavní obsah

Módní speciál pro dámy po šedesátce

Foto: Petr Makovička

Čtenářka Marie se na šedesát rozhodně necítí

13. 7. 2011

Říká se, že každý je jen tak starý, na kolik se sám cítí. Tak proč byste se kvůli překročení hranice šedesátky měly oblékat do neforemných „babkovských“ oblečků? Vezměte si příklad z naší úžasné čtenářky Marie (která, jak sama říká, rozhodně nepatří mezi usedlé dámy!) a nechte se inspirovat naší „zralou“ módou.

Článek

Že má paní Marie módu ráda, nám bylo jasné hned od prvního podání ruky. Barevné tričko s tenkými proužky, elegantní bílá sukně, jemné náušnice – naší čtenářce zkrátka nebylo co vytknout. A stejný názor měl evidentně i její přítel, který nás uzemnil otázkou: „Z takhle krásné ženy máte udělat ještě hezčí? Vždyť to už nejde, ne?“

Foto: Petr Makovička

Paní Marii doprovodil na focení i její přítel

Paní Marie vypadá bezesporu skvěle, nicméně s nabídkou oblečení příliš spokojená není. „V obchodech se dají sehnat pěkné věci, ale jen na mladé a do velikosti 42. Dál už je k dostání jen oblečení jako pro babky z domova důchodců. Ženské po šedesátce nemají šanci,“ říká Marie, a bohužel na tom něco bude. Proto jsme se obrátili na naši stylistku Janku (ta pro vás mimochodem připravovala i módu po padesátce) a poprosili ji, aby oběhala obchody za vás. Zadání znělo jasně – oblečení, které bude vhodné pro ženy nad šedesát let, ale zároveň nebude zbytečně usedlé a… nijaké. Jak se tohoto úkolu zhostila?

Barvy sluší v každém věku

Že se trendy zářivé barvy na dámy „v letech“ nehodí? Nesmysl. Sytě fialové šaty paní Marii neskutečně rozzářily! Stylistka k nim navíc chytře přidala vertikální doplňky, které opticky zúží postavu, a lodičky na nižším podpatku, ze kterých naši čtenářku nebudou bolet nohy.

Foto: Petr Makovička

Na foto: šaty (F&F, 550 Kč), náhrdelník (Topshop, 200 Kč), náušnice (Topshop, 250 Kč), boty (Marks&Spencer, 329 Kč), taška (Ann Christine, 489 Kč)

Šaty dělají ženu

Paní Marii to seklo i ve druhém modelu, černobílých šatech doplněných sáčkem. Střih šatů zdůrazní pas a přitom zamaskuje drobné nedokonalosti v oblasti pasu a boků. A to se hodí, ne?

Foto: Petr Makovička

Na foto: šaty (Marks&Spencer, 2449 Kč), sako (Marks&Spencer, 1899 Kč), boty (Mixer, info o ceně v obchodě)

Puntíkovaná

S putníky nemá sympatická Marie dobré zkušenosti, o to více byla překvapena, jak skvěle jí padnul třetí model. V tom si vyzkoušela lehkou košili, krémové kalhoty s páskem a boty, jak jinak než s puntíky? Ty se i mně zalíbily natolik, že když stylistka oznámila, že si pro ně také zajde, pověřila jsem ji přinesením ještě jednoho exempláře – pro vlastní účely.

Foto: Petr Makovička

Na foto: kalhoty (Marks&Spencer, 1399 Kč), košile (Marks&Spencer, 469 Kč), pásek (stylistky vlastní), boty (Marks&Spencer, 399 Kč)

Stylové a finančně nenáročné

Sháníte klasické světlé kalhoty? Ty, co objevila stylistka, jsou za opravdu příjemnou cenu. A čím je doplnit? Třeba vzorovaným topem a rozpínacím, zářivě modrým svetříkem. Model, který vás finančně nezruinuje, a navíc vám to v něm bude slušet!

Foto: Petr Makovička

Na foto: svetr (F&F, 269 Kč), triko (F&F, 400 Kč), kalhoty (F&F, 240 Kč), boty (Marks&Spencer, 399 Kč)

Černobílá elegance

A na závěr něco elegantnějšího a nadčasového. Černobílé šaty, kratší sáčko, pásek a nepřehlédnutelný klobouk. Dokonalá dáma! Pokud se potřebujete obléci slavnostněji, inspirujte se zde.

Foto: Petr Makovička

Na foto: šaty (Marks&Spencer, 1499 Kč), sako (Marks&Spencer, 1899 Kč), pásek (F&F, 60 Kč), boty (Mixer, info o ceně v obchodě), klobouk (F&F, 200 Kč)

Nevěříte, že můžete vypadat skvěle opravdu v každém věku? Seznamte se s nejstarší modelkou světa nebo s krásnou dvaaosmdesátiletou ikonou Carmen Dell’Orefice.

Foto: Petr Makovička

Tento model se Marii líbil nejvíce

Styling a vizáž: Janka Letková

Paní Marii nejvíce zaujaly sytě fialové šaty, který model padl do oka vám? Budeme se těšit na vaše názory!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek