Hlavní obsah

Monika (46): Po plastice zmizel ustaraný výraz

Foto: Archiv redakce

Možná jste na tom podobně, jako byla Monika ještě před nedávnem. Díváte se do zrcadla a sledujete, jak se váš obličej pomalu mění, jak kvůli vráskám a ochablejší pleti dostáváte ustaraný výraz, vaše víčka těžknou… Stejně jako Monika se tomu můžete vzepřít!

Článek

Je jasné, že věk a k němu patřící změny zcela zastavit nejde. Rozhodně ale jde hodně vylepšit. A přesně to udělala i Monika (46), i když přiznává, že na rozhodování i finální realizaci měla velký podíl její dcera. „Už se mi moc nelíbilo, co jsem viděla v zrcadle. Vrásky způsobily, že jsem měla spíš ustaraný výraz, víčka těžkla a zjistila jsem, že i hůř vidím. O možnostech plastiky horních a dolních víček i o miniliftingu jsem si dokonce našla pár informací, ale zrealizovat to, na to jsem nesebrala dost odvahy,“ vzpomíná Monika. A právě v tu chvíli to vzala do ruky její dcera a Monika ve svém kalendáři měla brzy vepsaný termín konzultace s plastickým chirurgem.

Řešení existuje. Minilifting!

Své potíže konzultovala s MUDr. Pavlem Horynou z Medicom Clinic. „Není jednoduché se rozhodnout a o svých pocitech mluvit, ale pan doktor mne vyslechl, prohlédl si podrobně můj obličej, vysvětlil mi, jak by postupoval, a také ochotně zodpověděl všechny dotazy, které jsem k tomu měla. Velmi mne uklidnil a já z ordinace odcházela s dobrým pocitem, že to všechno dobře dopadne a že se nemusím bát komplikací,“ říká Monika.

Osobní konzultace je vždy zásadní pro určení nejlepšího postupu při plastické operaci. „Paní Monice jsem po vyšetření doporučil klasickou operaci horních i dolních víček. S přihlédnutím k věku jsem doporučil i operaci typu minilifting. Trápil ji totiž hlavně její ustaraný a unavený výraz v obličeji, stejně jako těžká horní víčka,“ vysvětluje lékař Pavel Horyna.

Foto: Archiv redakce

Při první konzultaci naplánoval plastický chirurg postup zákroku. Počítal i s tím, že Monice odstraní přebytečnou kůži na horních i dolních víčkách

Při zákroku v celkové anestezii odstranil plastický chirurg Monice přebytečnou kůži horních a dolních víček a zbavil ji i tukových prolapsů, které vytvářely typické pytlíky pod očima. „Zpevnil jsem také měkké tkáně obličeje – zejména ve střední a dolní etáži – a odstranil přebytečnou kůži v rámci miniliftu,“ popisuje zákrok.

Zvolený postup schvaluje i plastický chirurg a přednosta Kliniky popálenin a plastické chirurgie ve Fakultní nemocnici Brno prof. MUDr. Pavel Brychta, CSc.: „Kombinace minifaceliftu a operace očních víček najednou je výhodná s ohledem na délku doby rekonvalescence. Efekt mírného zvednutí střední etáže obličeje a korekce povislých víček významně omladí vzhled a výsledek bývá přitom velice dlouhodobý. Operace není příliš riskantní ani bolestivá.“

A právě tak to dopadlo i v případě Moniky – tedy bez komplikací. Už bezprostředně po zákroku se cítila opravdu dobře a uvolněně. „Strašně jsem se těšila na to, až se poprvé uvidím v zrcadle. Hlavou se mi honilo, jestli se vůbec poznám, jestli nebudu vypadat jako opuchlé rajče… Prostě spousta očekávání i trocha nejistoty,“ přiznává Monika.

Foto: Archiv redakce

To, že podstoupila plastiku, nemusela Monika ani říkat. Je to vidět na první pohled

Výsledek je famózní

Ve finále byla Monika svou novou podobou velice překvapena. Překvapilo ji, že otoky a modřiny byly minimální, takže se záhy mohla radovat z opravdu vydařeného výsledku, který naplnil její očekávání. Vlastně si i krátký pobyt na klinice užila. „Prostředí je totiž velmi krásné, čisté a moderně zařízené. K tomu milý a ochotný personál se skvělým přístupem,“ komentuje svůj zážitek.

Foto: Archiv redakce

Spokojenost se zákrokem byla na obou stranách - u lékaře i Moniky

Šla bych dřív!

Rekonvalescence po zákroku trvala čtrnáct dní, pak se mohla Monika vrátit do práce a ukázat se světu. Ani to nemusela nijak zdůrazňovat, protože její změny si Moničino okolí všimlo okamžitě a od každého slyšela jen samá slova chvály. „Když se teď ohlédnu, tak lituji jen toho, že jsem tak dlouho váhala – moje otálení bylo úplně zbytečné. I proto, že kromě toho, že se cítím daleko lépe a mladší, zlepšil se mi i zrak. Jsem plná energie. Cítím, že zákrok mi dodal víc sebevědomí,“ raduje se Monika. Její uspokojení sdílí i Pavel Horyna: „Osvěžení a omlazení obličeje dopadlo bezvadně a jsem rád, že s výsledkem operace jsme oba spokojeni.“

Foto: Archiv redakce

Zářivý úsměv a nová radost ze života, i to jsou výsledky povedeného zákroku

Uvažovaly jste někdy o plastické operaci?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek