Hlavní obsah

Návštěva: K domu na vesnici přistavěli nádhernou část pro hosty

Foto: Aleš Vegricht (12x)

Jak se vám líbí nová část domu, připravená pro hosty?Foto: Aleš Vegricht (12x)

Mladý pár si na vesnici nedaleko Prahy postavil krásný dům, ale po letech užívání jej chtěl barevně oživit, a hlavně přistavět obytnou část pro hosty. Dopadlo to na jedničku!

Článek

Úpravy části vnitřních prostor nového domu, a především nově dostavěné části s výměrou 180 m2 se chopila interiérová designérka Mgr. Simona Fritz: „Ke spolupráci jsem byla přizvaná v momentu, kdy se dostavovala část domu. Kromě návrhu vnitřních prostor přístavby si rodina přála vnést do domu barvy, vybavit jej originálními doplňky a větším sofa,” říká designérka.

„Nově přistavěná část domu se skládá z pokoje pro hosty se zimní zahradou, prostorné předsíně, chodby s knihovnou a z nové koupelny,” dodává Simona Fritz. Pojďte si ji s námi prohlédnout!

Investor se zálibou v kvalitních materiálech

Na začátku realizace si designérka společně s paní domu určila barevnou kombinaci jako jednoticí prvek interiéru. Základem je černá, bílá a šedá s akcentem tyrkysové-akvamarinové barvy s občasným dotekem fuchsiové a světle zelené.

Nejméně barev najdete ve vstupní hale, které vévodí spíše materiály a jejich kouzlo – matné sklo v podobě vysokých dvěří, lakované sklo Lacobel se zrcadlovým efektem jako účelná skříň a pohledový beton na stropě. Je to tak střídmý neutrální vstup do dalších místností novostavby.

Foto: Archiv studia

Velké skleněné dveře s kovovou obložkou vedou do koupelny a na toaletu. Celý prostor je díky použitým materiálům odlehčen, napomáhá tomu i nepříliš známé lakované sklo s vysokým leskem od firmy Lacobel. Vysoký černý květník je od firmy LechuzaFoto: Archiv studia

Pokoj pro hosty jako z pohádky

Symfonie barev se naplno rozeznívá při vstupu do pokoje pro hosty, který je součástí nově přistavěné části domu. Díky světlu, barevnosti a květinovým vzorům na tapetách a povlečení vypadá pokoj jako z pohádky. Přáním majitele bylo velké pohodlné křeslo. Simona Fritz jej nechala za 25 tisíc korun vyrobit na míru a potáhnout sametovou látkou od firmy Designers Guild, od které jsou i závěsy.

Ostatní prvky jakoby ustupují to pozadí, a to včetně čirých plastových nočních stolků a odkládacího stolku od italské firmy Kartell nebo nadčasové lampy Tolomeo lettura od Artemide, která se vyrábí již přes 25 let.

Foto: Archiv studia

Majitelé si nepřáli klasický konferenční stolek, proto padla volba na tento transparentní od Kartelu. Sedačka od slovenské firmy Domark je úplně nová, rodina si přála takovou, na kterou se pohodlně vejde celá rodinaFoto: Archiv studia

Hra barev a kombinace materiálu

„Manželé si potrpí na kvalitu materiálů a rádi investují do jedinečných solitérů, které jim vydrží řadu let,” říká designérka. Neobvyklá hra stylu, materiálu a textur vytvořila útulný a hřejivý obývací pokoj s nábojem luxusu, který z jeho původní minimalistické podoby Simona Fritz vysvobodila přidáním jen několika prvků. Funkcionalistický design nábytku rozrazily zářivé barvy v podobě hedvábného koberce v ceně 40 tisíc korun a polštářků opět od firmy Designers Guild, od které je i černá tapeta s krokodýlím vzorem plnící funkci uzemňovače velkého a světlého prostoru.

Foto: Archiv studia

Na stěnách vrchní koupelny je dlažba, která evokuje obložení dřevěnými prknyFoto: Archiv studia

Chodby a koupelny v jemných odstínech

Zatímco v obytných částech domu se dekorovalo a oživovalo spíše barvami, chodby, koupelny a toalety už barvami nehýří. Toaleta je obložena černou velkoformátovou dlažbou Kerlite, kde velikost 1 x 3 m již vyžaduje zkušeného obkladače. Koupelny jsou v přírodních barvách a jemných tónech a navozují pocit relaxace a klidu. Celkové estetické vyznění koupelen je dotvářeno pohledem z velkých oken, dům je totiž postaven v borovicovém háji a exteriér je tak pastvou pro oči.

Foto: Archiv studia

Interiérový dominantní prvek v této koupelně nenajdete, je jím totiž exteriér v podobě zahrady vstupující do prostoru skrze velké francouzské oknoFoto: Archiv studia

Jak se vám část domu pro návštěvy líbí?

Reklama