Hlavní obsah

Panenkovský styl inspirovaný kolekcí Louis Vuitton. Koukněte!

Foto: Mona Martinů

Image cukrové panenky je hitem sezony

Panenkovské šatičky, úhledné límečky a zmrzlinový pohár jako doplněk. Kampaň značky Louis Vuitton pro letošní jaro/léto je ztělesněním nevinnosti, ale nechybí jí ani jistá nadsázka. Do kolekce jsme se zamilovali natolik, že jsme zapátrali po stylově podobných modelech. Odhoďte vážnost stranou, nasaďte bezbranný kukuč a pojďte si s námi zahrát na holku z cukrkandlu.

Článek

O šatech, které se objevily v jarní kolekci značky Louis Vuitton, snila většina z nás už v dětství. Onu princeznovskou stránku se v dospělých ženách pokusil probudit Marc Jacobs, jako protipól podzimu a zimy, kdy naopak nešetřil latexem a kůží. Dostala tahle roztomilá kolekce a následná sladká kampaň i vás? Poradíme vám, jak na image křehké panenky.

Foto: archiv firmy

Jarní kampaň značky Louis Vuitton vyvolává chuť na sladké

Nevinný look

Nemůžete se obléknout do nadýchané sukénky, košile s límečkem a mít přitom na puse rudou rtěnku. Chcete-li působit opravdu nevinně, začněte líčením. Nic složitého vás nečeká, naopak. K tomuto stylu se hodí jemný make-up, s důrazem na oči. Základem je bezchybná pleť, nezapomeňte proto zamaskovat veškeré nedostatky a vykouzlete si broskvové nebo narůžovělé tvářičky.

Foto: Mona Martinů

Na foto: Veronika (vlevo) – šaty (Zara, 1999 Kč – včetně pásku), čelenka (Claire's, 419 Kč), kabelka (New Yorker, 489 Kč), náramek (Camaieu, 229 Kč), boty (Mixer, 670 Kč), límeček (Zara, 449 Kč), Jana (vpravo) – top (Zara, 999 Kč), sukně (Mango, 990 Kč a pod ní sukně s peřím Zara, 1999 Kč), čelenka (Claire's, 249 Kč), boty (Zara, 1899 Kč), náramek (Camaieu, 229 Kč), kabelka (New Yorker, 489 Kč)

Zvýrazněte také obočí, naopak pauzu si dejte od barevných stínů. „Použít můžete světlý rozjasňující stín, který rozetřete na celé víčko i pod oko. Chybět nesmí výrazné řasy, určitě se vyzbrojte prodlužující řasenkou nebo rovnou řasami nalepovacími,“ říká vizážistka Bára Hniličková. Rty přetřete šťavnatým, lehce zabarveným leskem, a je to. Vaší nové image můžete uzpůsobit i účes, místo infantilních copů po stranách si vlasy vyčešte a ozdobte tenkou čelenkou.

Nábor do světa panenek

Od vizáže pomalu přejděme k oblečení. Kdo tomuto stylu může bez mrknutí oka propadnout a komu by naopak nemusel svědčit? Záleží, jak ho pojmete. Takový krajkovaný top si může dovolit spousta žen, včetně těch starších, totéž platí u některých kabátků, které můžete vidět na našich fotkách. Obléct se ale do tohoto stylu od hlavy až k patě? To by mělo zůstat výsadou mladší generace (starší dámy se mohou inspirovat třeba stylem herečky Helen Mirren).

Foto: Mona Martinů

Nebojte se ukázat vaši křehkou stránku

Co se týče barev, často se objevuje bílá a jiné světlé barvy, které lichotí štíhlejším postavám. Totéž by se dalo říct na konto krajky a průsvitných materiálů. Nebudeme vám proto nalhávat, že bude tato móda slušet všem. Jak je sladká, tak dokáže být i neúprosná.

Foto: Mona Martinů

Na foto: Jana (vlevo) – šaty (Zara, 2799 Kč), čelenka (Claire's, 329 Kč), límeček (Zara, 449 Kč), boty (stylistky), košíček (New Yorker, 129 Kč – uvnitř taštička ve tvaru melounu, New Yorker, 129 Kč), Veronika (vpravo) – sukně (Zara, 699 Kč), top (Zara, 699 Kč), čelenka (Claire's, 419 Kč), boty (Baťa, 1399 Kč), košíček (New Yorker, 129 Kč – uvnitř taštička ve tvaru melounu, New Yorker, 129 Kč)

Jak na to?

Obdivovat kolekci známé značky je jedna věc, jak ji ale přenést do „skutečného“ světa? A kde vůbec oblečení v podobném stylu sehnat? Několik ukázkových modelů si pro vás připravila stylistka Veronika.

Foto: Mona Martinů

Na foto: kraťasy (Zara, 899 Kč), top (Camaieu, 699 Kč), kabátek (Mango, 1599 Kč), boty (Mixer, 670 Kč)

Nejsnáze se vám bude nakládat s panenkovskými šaty, kterých je momentálně v obchodech spousta. V kolekci Louis Vuitton jsme je vídali v kombinaci s lodičkami do špičky, které měly ještě stříbrné kování (podobné, v bledě modrém provedení jsme objevili v Zaře). Vyšperkovat je můžete také límečkem, kterým klidně dolaďte i váš oblíbený top nebo košili. Na přehlídce LV se objevovaly také vtipné košíčky, které si dost možná pamatujete ze svého dětství nebo ze článku o originálních průhledných doplňcích.

Foto: Mona Martinů

Na foto: šaty (Zara, 1999 Kč), boty (Mixer, 710 Kč), límeček (Zara, 499 Kč)

Pořídit si můžete také „slušňácké“ topy, ať už se zmiňovanými límečky nebo zdobené krajkou. Unosíte je nejen v rámci nevinného stylu (nebojte se ani spojení s krajkovanou sukní, jako vidíte v případě prvního outfitu), ale v pohodě je zakomponujete i do svých oblíbených modelů. Sladce budete vypadat také v růžových kraťasech do pasu, které můžete stejně jako stylistka zkombinovat s jemňounce růžovým topem a světlým kabátkem. Nevynechejte podpatky, které vaše nohy opticky prodlouží.

Foto: Mona Martinů

Na foto: Jana (vlevo) – krajkové body (Gate, info o ceně v obchodě), kabátek (Zara, 1799 Kč), náramky (Camaieu, 169 Kč a Claire's, 269 Kč), květina ve vlasech (Topshop, 250 Kč), kabelka (Topshop, info o ceně v obchodě), Veronika (vpravo) – krajkové body (H&M, info o ceně v obchodě), kabát (Mango, 2399 Kč), náramek (Camaieu, 169 Kč), květina ve vlasech (Topshop, 250 Kč), kabelka (Topshop, info o ceně v obchodě)

Který model se vám líbí nejvíce? Vyrazily byste v podobném oblečení i vy? Napište nám!

Styling: Veronika Králová (BACKSTAGE, škola stylistů)

Vizáž: Bára Hniličková

Vlasy: Gabriela Hodinová (Filip Gregor Hair Design)

Děkujeme Cukrárně v Gallery Myšák (Vodičkova 31, Praha 1) za poskytnutí prostor k focení!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek