Hlavní obsah

Choker náhrdelníky jsou velký hit. Připoutáte se?

Foto: Claudia K, Shutterstock.com

Odvažte se i vy a připněte si ke krku tento trendy náhrdelník

Vzpomínáte ještě na černý tenký spletenec tvořící kroužkový vzor? Ten, co nosila na krku nejedna holka? Je zpět, ve zcela nové podobě a vám by tuto sezonu rozhodně neměl chybět.

Článek

Choker je náhrdelník, který těsně obepíná krk. Může vám připomínat trend devadesátých let, obojek nebo doplněk typický pro viktoriánskou éru. Ať je to jakkoli, choker slaví pořádný comeback. Velký podíl na slávě tohoto malého šperku mají sestry Kardashianovy, konkrétně pak mladičká a v současné době velmi slavná „it girl" Kendall Jenner.

Tento ultratěsný náhrdelník vyžaduje trochu citu, odvahy, sebevědomí a štíhlý krk. Takže dámy, jste připravené na malý návod? Pokud se totiž pustíte do nošení chokerů, přidáte si velkou dávku sex-appealu, a to byste nevěřily, co taková maličkost může dělat s mužkou představivostí :-).

Foto: Jaguar PS, Shutterstock.com

Trend choker náhrdelníků si oblíbila i nejedna celebrita. Jak se vám líbí? Na foto (zleva): Preferujete hravost jako Selena Gomez nebo raději ženskost a rafinovanost jako Miranda Kerr?

Jak choker nosit?

Je to vlastně hrozně jednoduché. Chokery mají nespočet podob a záleží jen a jen na vás, jaký zvolíte materiál, druh, šířku nebo výrazné zdobení. Ale popořádku...

1. Hlavně nenápadně. Tím nejjednodušším způsobem, jak tento trend zařadit do svého šatníku, je zkusit nosit jej třeba na klasický rolák. Nebude tolik nápadný, přesto bude skvělou tečkou celého outfitu.

2. Udělejte z něj kousek číslo jedna! Díky tomuto doplňku dostane i obyčejné bílé triko a světlý denim zcela jiný rozměr. Zkrátka, nechte outfit úplně jednoduchý, klidně volte monochromatiku a uvidíte, že s takovým obojkem budete nepřehlédnutelné.

3. Mixujte styly. V „choker“ případě prostě přitvrďte. Málokdo si o vás bude myslet, že jste cukrové panenky, když obléknete něžné romantické šaty a krk ozdobíte těsným náhrdelníkem. Nezapomeňte, že protiklady se přitahují.

4. Buďte nad věcí. Buďte ležerní a pohodové. Choker skvěle vynikne třeba ve spojení s klasickou bílou košilí, kterou necháte volně zakasanou do kalhot nebo sukně.

5. Vrstvěte. Pokud vám je jedna ozdoba na krku málo, jeden výraznější choker doplňte o několik drobných řetízků.

6. Holá ramena. Díky nim dokonale prodloužíte vaši šíji a choker bude nepřehlédnutelný.

7. Pro šikovné ručičky. Vyrobte si tuhle ozdobu samy doma. Klidně z obyčejných tkaniček do bot :-).

8. Pro odvážné. Nejvýraznější efekt má bezesporu choker v širší podobě. Nejlépe ze sametu nebo kusu látky. Pozor! Pokud kov, tak jedině v úzkém provedení.

Foto: Archiv firmy

Choker má mnoho podob a je jen na vás, čemu dáte přednost. Na foto: Zara, 399 Kč

Foto: Archiv firem

Dáváte-li přednost kovům, vyhýbejte se masivním a dejte raději přednost decentním. Lépe se pak kombinují a vrství s obyčejnými řetízky. Na foto (zleva): H&M, 199 Kč, Chunky, 295 Kč

Foto: Archiv firmy

Samet je na podzim jako stvořený. I na krku vám dodá pořádnou dávku luxusu. Na foto: Zara, 399 Kč

Foto: Archiv firmy

Přemýšlíte, čím doplnit outfit na večírek? Choker je skvělá volba! Na foto: ASOS, 288 Kč

Foto: Archiv firem

Pokud na vás choker působí příliš „tvrdým“ dojmem, volte jemnější řetízkové varianty. Na foto (zleva): River Island, 186 Kč, Oliver Weber, 2300 Kč

Foto: Archiv firmy

Vzpomínáte si na trend 90. let a „drátkovou“ podobu chokeru? Tento vám ho bude nápadně připomínat. Na foto: Zara, 499 Kč

Foto: Archiv firmy

Nikde není psáno, že choker musí být černý nebo kovový. Co takhle trendy růžová? Na foto: ASOS, 180 Kč

Foto: Archiv firem

Chokery mohou být i úplně jednoduché. Na foto (zleva): River Island, 155 Kč, Silvego, 89 Kč

Foto: Archiv firem

Nezapomínejte, že choker je velmi výrazný doplněk, proto vždy myslete na celkový dojem outfitu. Na foto (zleva): Topshop, 248 Kč, Gina Tricot, 350 Kč

Foto: Archiv firmy

Buďte na podzim sexy. Noste choker! Na foto: ASOS, 288 Kč

Co říkáte vy na tento sexy doplněk? Hot or not?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek