Hlavní obsah

Šaty, nebo košile? Košilové šaty vypadají skvěle v každém věku!

Foto: Alones, Shutterstock.com

Nosíte raději šaty, nebo košili? Nevíte? Tak spojte oboje v jedno!

Uvažujete o nových šatech, ale máte rády pohodlí? A romantické šaty se širokou sukní také nejsou to pravé? Zkuste košilové šaty. Působí distingovaně, a přitom rozhodně nejsou nudné.

Článek

Košilové šaty mívají zapínání od krku až dolů a většinou mají límeček. Jinak ale mohou být denimové, kostkované (ať už z flanelu nebo třeba z bavlny), viskózové nebo lněné. Míru váženosti šatům dodává jejich délka.

Pokud sahají ke kolenům, hodí se v pohodě na pracovní schůzky. Můžete si ale pořídit model, který už vyzývá k úvahám, jestli máte jen delší košili, nebo šaty… U mini délky zvažte, jestli jde dohromady s vaším věkem, postavou a doplňky.

Foto: Archiv firmy

Na foto (zleva): modré šaty Alchymi, 1599 Kč, černé šaty Miss Selfridge, 1559 Kč, obojí prodává Zoot

Foto: Archiv firmy

Na foto (zleva): červené šaty, 399 Kč, šedé šaty, 599 Kč, obojí Mango

S úzkými kalhotami

Delší košile vypadají skvěle například také s úzkými džínami, když je vpředu zastrčíte za pas a vzadu necháte spadnout na stehna. Pokud k nim zvolíte širší kalhoty, bude vypadat dobře délka ke kotníkům a nohy opticky prodloužíte vyššími botami na podpatku.

Foto: Archiv firem

Šaty nebo delší košile vypadají skvěle s džínami. Na foto (zleva): košilové šaty Zara, 599 Kč, džínové šaty H&M, 899 Kč

Díky zapínání vpředu mají knoflíčky funkci šperku. A pokud je zapínání skryté, stejně je jeho vertikální linie detail, kterého si lidé všimnou. Není tedy potřeba výrazný šperk na krk. Košilové šaty bychom spíš doplnili krásnými hodinkami nebo intimním náramkem.

Foto: Archiv firmy

Ke košilovým šatům se výborně hodí výrazné hodinky. Na foto (zleva): hodinky se zlatým ciferníkem Komono, 2390 Kč, hodinky s korkovým páskem Komono, 2390 Kč, obojí Freshlabels

Foto: Archiv firmy

Doplňte šaty originálním šperkem na ruku. Na foto (zleva): černý náramek TUN, 350 Kč, červený náramek TUN, 450 Kč, prodává e-shop Mojebrazilie

Obuv a účes hrají roli

Střih šatů sluší subtilní i silnější postavě. Zároveň je dobré popřemýšlet, jestli chcete být celkově spíš ležérní, nebo víc „za dámu“. K tomu stačí zvolit správnou obuv a účes. V teniskách a rozpuštěných vlasech budete působit jako celebrita, která pobíhá po městě a utíká před blesky fotoaparátů. S podpatky a vyčesaným drdolem budete mít stejný šmrnc jako v úzkých minišatech, a ještě nebudete muset zatahovat břicho.

Foto: Archiv firem

Košilové šaty mohou být úplně volné. Na foto (zleva): šaty z bavlněného popelínu Mango, 599 Kč, šedé šaty Vero Moda (prodává Zoot), 1429 Kč

Foto: Archiv firmy

Najdete i vypasované modely. Na foto (zleva): bavlněné šaty, 599 Kč, džínové šaty, 399 Kč, obojí Mango

Foto: Archiv firmy

Košilové šaty vypadají dobře i stažené v pase. Na foto (zleva): černé saténové šaty Missguided, 1665 Kč, khaki šaty Elise Ryan, 1485 Kč, obojí Tamsin

Tip na závěr:Košilové šaty umí zdůraznit ženskou siluetu. Pokud ale chcete docílit dojmu, že jste outfit nepromýšlela a vypadáte bezvadně úplně náhodou, stačí si pořídit klasickou pánskou košili.

Jak byste se cítily v košilových šatech? Nebo už je nadšeně nosíte?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek