Hlavní obsah

Souboj: Redakční štrúdl 5x jinak!

Foto: Ondřej Kroutil

Do dnešního souboje jsme vyrazily se svými štrúdly

19. 10. 2010

Štrúdl neboli hezky česky jablečný závin. Oblíbený zákusek snad v každé české domácnosti, i když pochází z Rakouska. Dokonce je tak populární, že už má i svou stránku na Facebooku. A tak není divu, že se dnes nepeče jen s klasickou náplní z jablek, rozinek a skořice, ale existuje mnoho jiných variant. Včetně těch slaných! V redakci jsme jich pár vyzkoušeli. Jak to dopadlo?

Článek

Minulý týden proběhl v redakci souboj domácích bábovek, tentokrát jsme se rozhodli uspořádat klání štrúdlů! Na zteč se postavily ostřílené redaktorky Míša Čapková, Pavla Drlíková a Magda Krajmerová. A pekly se jak sladké, tak slané štrúdly, i když některé na poslední chvíli. Magda se totiž nestíhala na soutěž doma řádně připravit, a tak jako jediná upekla své štrúdly přímo v redakci ještě ráno před focením. Všechny nás to příjemně navnadilo, protože to všude krásně vonělo. Po focení se přešlo k ochutnávání. A soudě podle toho, jak se po závinech zaprášilo, si každý našel svého příznivce. Tentokrát zůstává stav celkem vyrovnaný. I když asi nejrychleji zmizel z talířů ten Magdin s klobásou a kysaným zelím. Shodli jsme se v redakci, že je to taková zelňačka překlopená do listového těsta.

Magda i Míša použily kupované listové těsto, a tím si ulehčily práci. Dnes už to tak ale dělá většina žen. Je to určitě rychlejší a navíc listové těsto chutná výborně se sladkou i slanou náplní. V obchodech ho pořídíte za pár korun a dá se i koupit rovnou rozválené na placku smotané v pečicím papíru. Takže doma jen rozmotáte a rovnou plníte náplní, aniž byste vytáhli váleček. „Snaživka“ Pavla však měla na mateřské trochu víc času, a tak připravila záviny z domácího tvarohového těsta: „Jeho příprava ale také moc času nezabere, měla jsem ho zpracované do deseti minut. Recept na něj jsem si kdysi někde přečetla a je tak jednoduchý, že ho mám v hlavě.“

A co budeme péct příště? Buchtu na plech! Jaký je ten váš recept? Máte raději sladkou nebo slanou variantu štrúdlu? Těšíme se na vaše příspěvky.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.