Hlavní obsah

Šperky s perlami? Vypadají skvostně, bez ohledu na váš věk!

Foto: Profimedia

Perly sluší každé ženě. Vyberete si ty své?

Perly jsou krásným výtvorem přírody i ceněným šperkem. Noste je, ať už vám je dvacet nebo padesát let, na věku rozhodně nezáleží. Máme pro vás náhrdelníky, náušnice i náramky.

Článek

Na trhu naleznete spoustu šperků s perlami. Může se jednat jak o pravé, tak o různé imitace, méně či více povedené. Pravé perly jsou samozřejmě nezastupitelné, a pokud je vlastníte, chraňte je jako oko v hlavě. Nicméně i šperky s imitacemi, které naleznete v našem výběru i vedle těch s pravými perlami, mají něco do sebe a poskytují skvělou alternativu, která rozšíří vaši sbírku bižuterie.

Jaký šperk s perlou zvolit?

Pokud sáhnete po perlových náušnicích, rozhodně nic nezkazíte. Líbí se vám více klasika v podobě „peckových“ náušnic, nebo dáte přednost zajímavějším modelům, jako jsou například ty visací?

Dalším oblíbeným šperkem jsou prsteny. Můžete zvolit buď jednoduchý s jednou perlou, nebo i různé masivnější a extravagantnější kousky, kde je perel několik nebo jsou kombinovány s drahými kameny či dalšími ozdobnými detaily. S takovýmto prstenem rozhodně nebudete působit nudně či usedle.

Vybírat můžete i mezi nespočtem šperků na krk. Ať už sáhnete po jednoduchém řetízku s přívěskem perly nebo zvolíte honosný perlový náhrdelník, využití naleznete pro obě varianty.

Zapomenout nesmíme ani na náramky. Opět lze zvolit tradiční celo-perlový náramek, který je velmi elegantní a sofistikovaný. Nebo se můžete poohlédnout po zajímavějších modelech, kde figuruje jen jedna či dvě perly doplněné o další zdobení.

Jak perly nosit?

Perly jsou elegantní, konzervativní a sofistikované. Můžete je proto nosit k outfitům, které se pyšní podobnými přízvisky. Jedná se například o malé černé, dlouhé plesové šaty nebo kašmírový svetřík s pouzdrovou sukní. Bojíte se, že budete působit příliš usedle? Rozhodně nemusíte, perly lze totiž nosit i k ležérnějším outfitům.

Řetízek s přívěskem perly si můžete vzít například k bílé košili a džínám. Perlový náhrdelník klidně doplňte o mikinu s potiskem – kontrast ležérní mikiny a elegantních perel bude stylový. Perlové náušnice si vezměte k pruhovanému svetru a černým cigaretovým kalhotám… Variant je skutečně nespočet a jde jen o to, nebát se a vyzkoušet něco nového.

Foto: archiv firem

Výrazný náhrdelník rozhodně zaujme, jen buďte střídmé s ostatními šperky. Na foto (zleva): Esprit, 429 Kč a Morellato, 2590 Kč (pravá perla)

Foto: archiv firem

Decentní náušnice nalevo unosíte nejen na formální příležitosti. Originálnější modely ze setu napravo jsou zase trendy. Na foto (zleva): Esprit, 2250 Kč (pravé perly) a Mango, 249 Kč

Foto: archiv firem

Máte rády minimalismus? Určitě si zamilujete tyto náhrdelníky, které jsou jednoduché, ale rozhodně ne nudné. Na foto (zleva): Lindex, 249 Kč a Esprit 3529 Kč (pravá perla)

Foto: archiv firem

Perlový náramek může být doplněn o další ozdoby, nebo se může skládat jen čistě z perel. Který vás zaujal více? Na foto (zleva): Morellato, 2990 Kč (pravá perla) a Oliver Weber, 1679 Kč

Foto: archiv firem

Perlový prsten vůbec nemusí být nudný, nebo usedlý, naopak lze vybírat z krásných kreativních kousků. Na foto (zleva): Antipearle, 4900 Kč (pravé perly) a Pilgrim, 457 Kč (původně 571 Kč)

Foto: archiv firem

K perlám se hodí stříbro, zlato i růžové zlato. Je jen na vás, jakou barvu preferujete. Na foto (zleva): Swarovski, 1890 Kč a ASOS, 381 Kč

Foto: archiv firem

Náramky jsou váš oblíbený šperk? Můžete si vybrat mezi originální variantou nalevo, nebo jednoduchým modelem napravo. Na foto (zleva): Stradivarius, 229 Kč a Pilgrim, 305 Kč

Foto: archiv firem

Výrazný prsten bude vypadat skvěle, ať už zvolíte perlový prsten nebo kombinaci s kamínky. Na foto (zleva): Morellato, 2290 Kč (pravé perly) a Krystal, 457 Kč (původně 685 Kč)

Foto: archiv firem

Něžný řetízek s přívěskem bílé perly je dívčí a elegantní. Bude se hodit téměř ke všemu. Na foto (zleva): H&M, 149 Kč a Mirabelle, 685 Kč

Foto: archiv firem

Jednoduchý prsten může díky jednomu detailu vypadat mnohem zajímavěji. Zvláště, pokud je perla doplněna i o ozdobné kamínky, jako je tomu u modelu Swarovski. Na foto (zleva): Swarovski, 2090 Kč a ASOS, 381 Kč

Nosíte rády perly? A dáváte přednost pravým perlám, nebo vám nevadí ani imitace?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama