Hlavní obsah

Stojí o vás, nebo ne? Poznat to lze překvapivě snadno!

Foto: Profimedia

Ženy mají takový hloupý zlozvyk, číst mezi řádky a nevidět věci, které jsou zřejmé

Chce se mnou vážně být? Proč neprojevuje svoje city? Stydí se, nebo ke mně nic necítí? Zjistit, zda o vás má muž skutečný zájem, je ale lehčí, než si myslíte! Chce to jen upřímnost k sobě samé.

Článek

Je to taková ženská specialita. Zkoumat, přemýšlet a interpretovat mužovo chování, abyste mohly zjistit, zda vás skutečně miluje, má o vás zájem, nebo jste jen chvilkové povyražení, případně se snažit ho do citů tak nějak vmanipulovat, tak trochu dotlačit. My pro vás máme jednoduché pravidlo, jak to zjistit...

Nečtěte mezi řádky!

Pokud zrovna nějaký takto nejistý vztah prožíváte, položte si následující dvě otázky. Odpovězte si na ně upřímně, přímočaře, prostě jen ano či ne, žádné výmluvy a vysvětlení, která mají zmírnit odpověď, kterou nechcete slyšet.

  • Jak se k vám chová? – Volá vám, kontaktuje vás, iniciuje vaše společná setkání, těší se na ně a je rád ve vaší společnosti?
  • Je to s ním jak na houpačce?– Jste to spíš vy, kdo se snaží zorganizovat rande? Jednou je z vidiny setkání s vámi nadšený, podruhé se vymlouvá? Snaží se vyklouznout z veškerých debat, které se týkají vašeho vztahu, případné budoucnosti a podobně?
Foto: Profimedia

Jestliže vás někdo miluje, bude s vámi chtít trávit čas. Pokud se do schůzek moc nehrne, nejspíš o vás nestojí

Pokud je váš případ druhá varianta, je otázkou, proč s někým takovým vůbec ještě ztrácíte čas. Drsné, ale pravdivé! „Jestliže totiž randíte s dospělým mužem, který se ani po čtyřech měsících není schopen rozhodnout, zda s vámi chce či nechce být, není zmatený nebo stydlivý, je emocionálně zastydlý,“ tvrdí britská sexpertka Tracey Cox.

Nevěříte? Nejspíš proto, že se to týká vás a vy máte přirozenou potřebu svůj protějšek omlouvat a podvědomě sebe chráníte před nepříjemným odmítnutím. Představte si ale, že by za vámi přišla kamarádka a řekla vám následující: „Jsem bláznivě zamilovaná do muže, který mi nevolá, flirtuje s jinými ženami, málokdy se vidíme, a když jsme přece jen spolu, je spíš roztržitý a odtažitý, než nadšený. Co mám udělat, aby mě miloval jako já jeho?“

Co byste téhle ženě odpověděly? Nejspíš něco ve smyslu: „Proč se s ním proboha vůbec zahazuješ? Kde je tvá sebeúcta a sebevědomí?!“

V jednoduchosti je krása

Zjišťování toho, zda o vás má někdo skutečný zájem, totiž není nic složitého. Pokud vás někdo miluje, poznáte to okamžitě a bez problémů. „Když vás má někdo rád, bude vás chtít vidět, bude nadšen z vaší společnosti. Čtení mezi řádky a objevování všech možných důvodů, kterými lze jeho chladné chování omluvit a objasnit, proč skrývá své ,skutečné city´, je takový nešťastný ženský zlozvyk,“ potvrzuje Tracey Cox.

Foto: Profimedia

Plané naděje jsou horší než si rovnou přiznat, že s tímhle mužem to prostě není to pravé. Jednoduché to ale není

Určitou zdrženlivost ze strany muže lze pochopit jen v následujících případech:

  • Neumí dávat najevo emoce – Jsou lidé, kteří o svých pocitech umí mluvit, jiní ale ne. Pokud se tedy k vám partner chová hezky, jen nedokáže nahlas říct, že vás má rád, dejte mu čas. Lásku lze dát najevo i jinak než slovy.
  • Řeší problémy – Možná právě přišel o práci, zemřeli mu rodiče, zotavuje se z ošklivého rozchodu. V tu chvíli je určitá nervozita a opatrnost pochopitelná.
  • Vyslaly jste špatné signály– Není si jistý, zda o něj máte zájem, nepochopil vaše signály, proto se bojí projevit city. V tomto případě mu dejte jasně najevo, že s ním chcete být, a čekejte, jak se zachová.

Nemanipulujte

Jestliže partner nejeví dost zájmu, nedá se s tím nic dělat. Udržte si svou tvář a nemanipulujte s ním! Žádné uměle vytvořené drama, hra na city, vyvolávání žárlivosti nefunguje! Stačí, když budete poslouchat, co vám muž říká! „Vnímejte jeho slova, nesnažte se slyšet to, co byste si přály. Řekl, že se nechce vázat a nestojí o vážný vztah? Tak to tak je! Neřekl, že možná někdy, později, uvidíme. Řekl, že nemá zájem o trvalý vztah! Konec, tečka,“ dodává Tracey Cox.

Zažily jste někdy něco takového? Jak těžké bylo přiznat si, že o vás nemá zájem?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek