Hlavní obsah

Tři ženské postelové podvody: Co všechno na muže zkouší?

Foto: Thinkstock

Sex je přece zábava a radost, ne mocenský nástroj. Proto do postele podvody nepatří!

Nějakého drobného postelového podfuku se asi občas dopustí každá žena. Možná předstíráte vyvrcholení, případně odepřete partnerovi sex jako trest za nevynesený koš. Pozor na to! Často se to nevyplácí!

Článek

Sex by měl být příjemná zábava a vrchol partnerské intimity. Jenže dost často se po letech společného života mění spíš na mocenský nástroj či zdroj neupřímnosti. Tohle jsou nejčastější ženské postelové podfuky, které jsou ale dost nebezpečné.

Hraný orgasmus

Statistiky mluví jasně. Jednotlivá čísla se sice mírně liší, ale faktem je, že drtivá většina žen alespoň jednou v životě (ale spíš mnohem častěji) předstírala vyvrcholení. Důvody jsou různé, od snahy urychlit sex, který je moc nebaví, přes snahu nezranit city partnera až po strach, že chyba je na jejich straně. „Vidí všechny ty vysoce orgasmické ženy ve filmech a myslí si, že to je norma. Že dosahovat orgasmu snadno a rychle je jakýsi standard,“ vysvětluje australská psycholožka a sexuoložka Vivienne Cass.

Jenže předstírat orgasmus většinou ničemu nepomůže, naopak vnášíte do vašeho vztahu neupřímnost a lež. Obzvlášť pokud je u vás tohle „divadýlko“ pravidlem. Vždyť tím nepomáháte ani sobě ani partnerovi. Vy si sex neužíváte a on o tom nemá ani ponětí, nedáváte mu jedinou šanci vás uspokojit, dát najevo, co by se vám líbilo.

Foto: Thinkstock

V posteli si užívejte a nedělejte z ložnice místo, kde se odehrávají partnerské rozepře

Odmítání jako způsob trestu

Přišel pozdě, zapomněl na vaše výročí, zase odhodil ponožky vedle postele. A vy mu to teď dáte pěkně „sežrat“, minimálně týden se vás ani nedotkne! Odepírání sexu je bohužel v mnoha domácnostech běžnou praxí. „Je to takové to ,když se ke mně chováš takhle, tak žádný sex´. Těžko říct, proč k tomu dochází, ale asi jako vždy je to nejvíc o komunikaci,“ tvrdí psychoterapeutka Lucie Horníková.

Problém tedy nebývá primárně ve „špatném“ chování partnera, ale v tom, že si o tom neumíte promluvit. Neumíte si problémy vyříkat a dohodnout se na pravidlech, díky nimž se oba budete ve vztahu cítit dobře. A oba budete mít na sex chuť.

S tím souvisí i další běžná věc, a to odmítání intimností z důvodu špatné nálady a únavy. Jenže i o tom byste měli s partnerem mluvit. „Bývá to časté. Stále partnera milujete, sex s ním vás baví, jen jste prostě utahané. Už nejste třeba jen vy dva, ale i děti, víc práce, povinností. Tak mu vysvětlete, jak to vnímáte. Že raději než třikrát týdně uspěchaný a unavený sex bez chuti, tak jednou týdně, ale se vším všudy,“ radí Lucie Horníková.

Foto: Thinkstock

Základem je komunikace. Jste unavené? Řekněte to partnerovi

Hrátky jako „obchodní“ nástroj

Ano, i tohle patří k relativně běžné praxi. Nějaký ten dáreček, nové boty či kabelka, hezká dovolená u moře, a hned má žena chuť se pomilovat. „Je to bohužel tak, za pěkný dáreček se řada žen ráda promění v sexuální bohyni,“ potvrzuje Lucie Horníková.

Tady jde ale už o opravdový problém. Takhle totiž nevypadá partnerství, ale obchodní vztah. A to na celý život vážně nestačí. Ani ty nejdražší šperky a luxusní dovolené vám nenahradí lásku, city a souznění.

Jakého podfuku se alespoň někdy dopouštíte vy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek