Hlavní obsah

Univerzální cviky na léto: Pro krásný zadeček i bříško!

Foto: Jakub Jurdič

Zkusíte cviky, které má dnes pro vás trenérka Lucie Adamcová?

Máte chuť si trochu protáhnout a zpevnit tělo, ale do tělocvičny se vám nechce? Žádný problém! Vyrazte do parku, rozložte si na trávě deku a zkuste následující pětici cviků!

Článek

Dnešní cvičení pro vás připravila instruktorka Lucie Adamcová z Holmes Place. Jejich výhodou je právě to, že si je můžete „odbýt" třeba během pikniku nebo v pauzách mezi opalováním. „Pro zpevnění těla je potřeba, abyste cvičili pravidelně, třeba dvakrát týdně,“ radí Lucie. Takže pokud už máte vybraný svůj travnatý plácek, jdeme na to!

Cvik č. 1: Pilates cvik

Tento cvik posiluje svaly břicha a středu těla.

Jak na to: Položte se na záda, nohy natáhněte a ruce pěkně vzpažte. Další postup je následující – jedno koleno přitáhněte s výdechem k sobě. Přidržte ho oběma rukama a v této pozici vydržte 2 vteřiny. Pak se s nádechem vraťte zpět do výchozí pozice. Opakujte cvik s druhou nohou.

Počet opakování: 3x 12

Na co pozor: Neměli byste zvedat ramena a vystrkovat bradu směrem dopředu.

Foto: Jakub Jurdič

Tento cvik vychází z Pilates, pozor na zvedání ramen

Cvik č. 2: Most trochu jinak

Posílíte svaly hýždí a zadní strany stehen, ale i rukou, ramen a středu těla.

Jak na to: Začněte tím, že se rovně posadíte a dlaněmi se opřete o zem. Jednu nohu máte nataženou před sebe, druhou naopak pokrčenou. S výdechem se zvedněte na patě pokrčené nohy, zadek tlačte nahoru a propnutou nohou směřujte ideálně k nebi. Chvilku vydržte a pak se s nádechem vraťte do výchozí pozice.

Počet opakování: 3x 12 na každou nohu

Na co pozor:Ramena musíte držet stažená dolů.

Foto: Jakub Jurdič

Toužíte mít sexy pevný zadeček? Tento cvik vám ho dopřeje

Foto: Jakub Jurdič

Takzvaný most zvládne určitě každý

Cvik č. 3: Tlaky

Posílíte břicho, střed těla, a navíc i prsní svaly.

Jak na to: Začněte tím, že si lehnete na záda. Pak zvedněte obě nohy a pokrčte je v kolenou do pravého úhlu. Dlaně položte na kolena a zatlačte jimi proti nim. Koleny naopak tlačte proti dlaním. S nádechem pak stejnou ruku i nohu natáhněte – nohu propněte, ruka míří za hlavu. Obě končetiny směřují šikmo nahoru. Chvilku vydržte a s výdechem se vraťte do původní pozice. Nezapomínejte i během tohoto pohybu stále tlačit druhé koleno a dlaň proti sobě.

Počet opakování: 3x 12 na každou nohu

Na co pozor: Dejte pozor, abyste při cviku nezvedali hlavu ani ramena ze země.

Foto: Jakub Jurdič

Krásně vytvarované bříško i posílené prsní svaly vám zajistí tento cvik

Cvik č. 4: Pomalé otevření

Tento cvik je skvělý na posílení zad, břicha, rukou i středu těla.

Jak na to:Startujete ve vzpěru na předloktích – hlídejte si, aby paže se zemí svíraly pravý úhel. Nohy dejte mírně od sebe, opírejte se o špičky. Zpevněte střed těla. S výdechem pak zvedněte vždy jednu ruku do strany. Paže je natažená, tělo rotuje za ní. S nádechem se opět vraťte zpět.

Počet opakování: 3x 12

Na co pozor: Hlídejte si, abyste měli rameno a předloktí v jedné rovině. Ramena a hýždě mějte stažené, pánev mírně podsazenou, držte zpevněný střed těla – jinak budete přetěžovat bedra.

Foto: Jakub Jurdič

Při vzpěru na předloktích nevystrkujte zadeček

Foto: Jakub Jurdič

Na obě strany otevření opakujte třicetšestkrát, tedy 3x 12

Cvik č. 5: Plíživá kočka

A na závěr pro vás máme jeden cvik na posílení problematického tricepsu, zad a prsních svalů.

Jak na to:Výchozí pozice se podobá staré známé kočce, ale ruce natáhněte víc dopředu. Posuňte je trochu od sebe – prostor mezi nimi musí být o něco větší, než je šířka ramen. Následuje pohyb vzad – jako kdybyste se chtěli posadit na zadek. Pak se pomalu protáhněte nad zemí směrem vpřed. Představte si, že jste kočka, která se nutně potřebuje provléknout pod plotem, který ji dělí od pole plného myšek :-). Lokty jsou po celou dobu těsně u těla. Cvik zakončíte v protažené pozici s hlavou vzpřímenou. Myslete na to, že hýždě musí být zpevněné, ramena stahujte dolů.

Počet opakování:3x 12

Na co pozor:Lokty musíte pořád držet u těla.

Foto: Jakub Jurdič

Protáhněte si celé tělo s cvikem pojmenovaným Plíživá kočka

Cvičení přece jenom může být i zábavné, co říkáte?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.