Hlavní obsah

V čem vyrazit do práce? Zkuste tyhle úžasné šaty!

Foto: isifa

Ve správných šatech se budete v práci cítit velmi sebevědomě a příjemně

20. 8. 2012

Stojíte každé ráno před zrcadlem se stejnou otázkou, co si vzít na sebe do práce? Už vás nebaví chodit pořád v tomtéž a kalhoty a top vás nudí k smrti? Našli jsme úžasné šaty vhodné do zaměstnání i na pracovní schůzku!

Článek

Šaty jsou vysloveně ženskou záležitostí, a možná právě proto se jim při vybírání oblečení do práce podvědomě vyhýbáte. V prostředí, kde chcete vyčnívat především svými organizačními schopnostmi, svým uměním vést tým, kde si své postavení musíte vydobýt velkou pílí a umem, patrně nechcete působit jako křehká panenka. Šaty, které jsme našli, z vás ale namísto křehké dívenky udělají silnou a sebevědomou ženu, která rozhodně nehodlá zastírat, že má smysl pro krásu a styl!

Šaty pro skvělou kariéru

V decentních šatech budete vypadat jako opravdová profesionálka – jednoduchý střih se sem tam drobným zajímavým detailem, střídmé barvy, nebo naopak výrazná barva – modrá či červená – v minimalistickém provedení. V takovémto modelu vám nikdo nebude moct nic vyčítat. Tyto šaty, i když mohou na první pohled působit nevýrazně a mdle, nechají vyniknout vaši ženskost a zároveň dodají vašemu vzhledu na reprezentativnosti, která je často v pracovním prostředí potřeba. Pokud si vás šéf bude častěji volat do kanceláře, nebojte se průšvihu, prostě vám to v nich neskutečně sekne!

Stylistka Veronika Králová z Backstage má vizi: „Mým tipem jsou klasické pouzdrové šaty, které dokonale vytvoří ženskou siluetu. Pokud nemáte pas, doporučuji šaty v pase přepásat páskem – tím se opět opticky sama silueta vytvoří."

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 570 Kč, Topshop 1020 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Benetton (info o ceně v butiku), F&F 599 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Pull&Bear 799 Kč, Mango 999 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): H&M 899 Kč, Bershka 899 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 795 Kč, Promod 1000 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Tally Weijl 500 Kč, Zara 1499 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Mango 999 Kč, Asos 450 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Reserved (info o ceně v butiku), Mango 699 Kč

Letně uvolněné

Nemáte-li v práci přísně stanovený „dress code“, můžete si v letních dnech jistě dovolit i lehce uvolněný vzhled. Zkuste proto vyměnit kalhoty a blůzku za šaty příjemného volného střihu a uvidíte, jaká je to slast! I vám samotným pracovní doba uteče mnohem rychleji, když ji strávíte v rozevlátých šatech, ať už z klasické bavlny nebo lehkých vzdušných materiálů. Zkuste šaty propínací i s volnou sukýnkou, ty se zipem v dekoltu nebo nějaké ve veselém odstínu. Skvělé jsou třeba naprosto jednoduché volné šaty, jejichž prodyšnost si zamilujete.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Mango 699 Kč, Bershka 599 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Lindex 899 Kč, Debenhams 1140 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Mango 549 Kč, New Yorker 379 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): vše Topshop 300 Kč, 900 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Zara 999 Kč, Mango 799 Kč

Ve stylu sukně a blůzka

Existují-li nějaké šaty opravdu ideální do zaměstnání, jsou to tyto – jejich nevšednost spočívá v oddělené spodní a svrchní části, a to nejčastěji barvou, častokrát i materiálem a proporcemi. Základem bývá černá sukně doplněná vrškem, který si čas od času dovoluje trochu extravagance – někdy je to květina, jindy volánek či řasení. Klasikou je kombinace černé a bílé případně krémové, mnohdy bývá vrchní část volná, a vytváří tak líbivý kontrast k úzké sukni. A takováto kombinace se nikdy neomrzí!

Stylistka Veronika Králová radí klást důraz na detaily: „Vyhýbala bych se příliš průsvitným materiálům, protože se pro business look nehodí. Ženy by též měly dbát na spodní prádlo. Pokud nerady nosí kalhotky takzvaná tanga, ať zvolí tělové a nohavičkové kalhotky beze švů, které nebudou vidět jako ty klasické, kazící celkový dojem."

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Mango 699 Kč, Debenhams 690 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Bershka 699 Kč, Zara 1499 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Esprit 2599 Kč, Mango 999 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Promod 750 Kč, Zara 1499 Kč

Nevšední detaily

Dovoluje-li vám vaše zaměstnání občasnou zajímavou kreaci, či dokonce módní výstřelek, rozhodně dočtěte tento článek do konce! Našli jsme totiž šaty, které nejsou nějakou zvláštní „divočinou“, přesto v sobě mají něco, co je dělá zajímavými. Jejich nositelky jsou sledovány s obdivem, s jakou lehkostí se drží pomyslné hranice mezi profesionalitou a osobním vkusem se zálibou v neotřelých kouscích. Ať už je to geometrické pojetí, nevšední struktura či zajímavě umístěný kus látky, co dělá tyto šaty nezapomenutelnými, vězte, že jejich koupě nebudete litovat!

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 960 Kč, Asos 735 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Lindex 899 Kč, Asos 630 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): H&M 899 Kč, Topshop 780 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Mango 1199 Kč, Asos 450 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): H&M 899 Kč, Topshop 990 Kč

Foto: archiv firmy

Na foto (zleva): vše Asos 660 Kč, 585 Kč

Nosíte i vy do práce šaty?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek