Hlavní obsah

Nejkrásnější ozdoby na stromeček: Vyberte si podle trendů!

Foto: TierneyMJ, Shutterstock.com
9. 12. 2019

Od klasických po moderní, od luxusně zdobených po decentní. Výběr vánočních ozdob v obchodech s bytovými doplňky je každým rokem bohatší a bohatší. Kterému stylu dáte letos přednost vy?

Článek

Můžete je někomu darovat jako malou pozornost nebo udělat radost sami sobě a vyměnit je letos za nové. V tom spočívá kouzlo vánočních ozdob, díky nimž můžete mít stromeček i domácí výzdobu pokaždé jinou. Záleží jen na vás, zda upřednostníte tradiční, nebo se vydáte moderním glamour či boho směrem.

Můžete zvolit zeleno-červenou stálici ve stylu Santy Clause se spoustou rolniček, čistší skandinávský vánoční styl v bílé nebo vánoční boho styl – to jsou například ozdoby s třásněmi či zdobené peřím včetně ptáčků. A ladíte-li každý rok či dva do jiné vánoční barvy, letos doporučujeme vsadit na růžovou a tělovou. Tady je naše inspirace.

1. Zeleno-červená klasika

Potrpíte si na tradiční barvy Vánoc jako je červená a zelená? V tom případě se zaměřte alespoň na zajímavé ozdoby netradičních tvarů či materiálů. Nyní je v kurzu samet nebo světelné ozdoby, které samy blikají.

Foto: archiv firmy

Zleva: oboje Zara Home, křišťálová a světelná koule, 179 Kč. Sada šesti rolniček, 179 Kč

Foto: archiv firem

Zleva: Jysk, sada 3 baněk, 100 Kč. Butlers, 149 Kč/1 ks

Foto: archiv firmy

Zleva: oboje La Almara, velká plechová rolnička 89 Kč/1 ks. Srdce se zvonečkem, 104 Kč

2. Boho styl

Zamilovali jste si uvolněný a rozevlátý boho styl, který je inspirovaný érou hippies? V tom případě zapomeňte na kulaté baňky a ověste stromeček třásněmi, bambulkami, peřím a nevšedními ozdobami. Můžete přidat i velké umělé květy.

Foto: archiv firmy

Zleva: oboje Westwing, 3 střapce, 284 Kč. 10 peříček, 310 Kč

Foto: archiv firem

Zleva: Bonami, 2 dekorace z peří, 339 Kč. Butlers, 149 Kč

Foto: archiv firem

Zleva: Mall, 2 ozdoby s mašlí, 140 Kč. Butlers, papírový stromeček se střapcem, 109 Kč

3. Z ptačí říše

Skleněné, porcelánové i s peřím. Ozdoby v podobě hrdliček, labutí či jiných opeřenců patří také k oblíbeným vánočním dekoracím. Ať už je zavěsíte na stromeček, dáte na větvičky ve váze nebo na okno, ozdobí moderní, retro i rustikální interiér a potěší hlavně děti.

Foto: archiv firem

Zleva: Marks & Spencer, sada 3 skleněných ptáčků, 249 Kč. Zara Home, holubička, 229 Kč

Foto: archiv firem

Zleva: Westwing, 2 ptáčci, 477 Kč. Sifcon (prodává Zoot), 279 Kč

4. Růžová a tělová

K hlavním trendy barvám letos patří bílá, ale pokud vám přijde obyčejná, vsaďte na sladké růžové a pudrové odstíny dekorací i kouliček k zavěšení. Vašemu obývacímu pokoji dodají nádech luxusu i romantiky.

Foto: Westwing

Novinkou je letos růžová a tělová barva, která se hodí do moderních interiérů

Foto: archiv firem

Zleva: Sass & Belle (prodává Zoot), 179 Kč. 4home, sada 32 ks, 399 Kč

A teď Vánoce prakticky – mohlo by vás zajímat,  jak budou mít obchody otevřeno. Ve speciálu Vánoce najdete další inspirace.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek