Hlavní obsah

Vegani a vegetariáni pozor. Hlídejte si přísun vitaminů!

Foto: 123rf.com

Téměř každý třetí vegan a vegetarián trpí nedostatkem vitamínů a minerálů

Přejít na rostlinnou stravu je krásné rozhodnutí, které má hluboký smysl. O to důležitější je, udělat to zdravě a správně. Vegetariánské a veganské stravování nabírá na popularitě a točí se kolem něj spousta nevyřešených otázek.

Článek

Pokud sami patříte do skupiny veganů či vegetariánů, je důležité vědět, že vyřazením určitých potravin se může zvýšit riziko nedostatku v něm obsažených makro i mikroživin, které je potřeba nahradit jinak.

I když je cílem vždy dodat tělu maximum látek z pestré a vyvážené stravy, zejména u rostlinné stravy to může být velmi těžké. Proto v některých případech je vhodné sáhnout po doplňcích stravy.

Pojďme si představit základní vitaminy a minerály, které by si měl každý vegetarián a vegan ohlídat.

Které vitaminy a minerály nepřehlédnout?

Foto: 123rf.com

Některé pro tělo nezbytné vitaminy je z rostlinné stravy obtížné získat

Slabinou veganství a vegetariánství může být nedostatek některých vitaminů (B2, B12, vitamin D), minerálů a stopových prvků (železo, zinek, jód), což může být nebezpečné zvláště v těhotenství, u dětí, či nemocných lidí. Nicméně dlouhodobý nedostatek těchto látek může způsobit potíže i u zdravých jedinců. Nejčastějšími příznaky mohou být snížená imunita, problémy nervového systému nebo reprodukční problémy. Jedno z možných řešení pro všechny zastánce rostlinné stravy je vybrat si vhodný doplněk stravy obsahující široké spektrum důležitých látek splňující přísná kritéria neživočišného původu.

Pokud hledáte doplněk stravy obsahující všechny uvedené látky ve správném množství a poměru, vyzkoušejte český produkt VEGANUS s certifikací V-label.

Doplněk stravy VEGANUS – Stojí za to?

Foto: 123rf.com

Český unikátní doplněk stravy VEGANUS s komplexním složením a certifikací V-label

VEGANUS je ideální komplexní doplněk stravy pro vegany, vegetariány a všechny, kteří to se svým zdravím a naší planetou myslí vážně. Komplexní složení dodá potřebné vitaminy a minerální látky pro správné fungování imunitního systému (selen), mozku a nervové soustavy (vitamín B12, B6, jód). Navíc obsahuje jedinečné extrakty z kakaa, havajské noni a hořkého pomeranče plné antioxidantů. Pokud hledáte opravdu kvalitní doplněk stravy zaručující dostatečné dávkování účinných látek, je VEGANUS nejlepší volba. Svým složením se jedná o jeden z nejsilnějších produktů na trhu a je držitelem mezinárodně uznávané certifikace V-label. Přesvědčte se o síle tohoto produktu sami. Nyní s dopravou zdarma po celé ČR.

VEGANUS nyní v akci s dopravou zdarma po celé ČR si můžete zakoupit zde.

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek