Hlavní obsah

Zahájení festivalu v Cannes: Těžký bizár i dokonalá elegance

Foto: Profimedia.cz
9. 5. 2018

Filmy, slunce, krásné róby. To vše se člověku vybaví, když se řekne filmový festival v Cannes. Ten byl slavnostně zahájen 8. května a na červeném koberci nemohly chybět největší hvězdy současné kinematografie. Podívejte se na nejkrásnější róby!

Článek

Festival v Cannes je každoročně jednou z nejvýznamnějších filmových událostí. Při zahájení toho letošního, 71. ročníku, vzdali hold českému režisérovi Miloši Formanovi (†86), který zemřel letos v dubnu. Kromě toho, podobně jako na dalších společenských akcích, i na festivalu na jihu Francie se odrazí kauza sexuálního násilí. Právě sem totiž Harvey Weinstein (66) rád jezdil a jedno ze znásilnění se mělo stát právě tam, na filmovém festivalu v Cannes.

Méně je více

Projevilo se to tedy i na róbách na zahájení festivalu. Podobně, jako třeba na Oscarech nebo Zlatých glóbech, i zde sáhly některé z dam po černých šatech, aby vyjádřily soudržnost s hnutím „Time´s Up“. Tentokrát ale záplava černé barvy nebyla tak dominantní, a tak si přišli na své všichni. Co měly ale snad všechny hvězdy společné, byla střídmost. Jako kdyby se všichni hosté drželi motta „Méně je někdy více“ a zbytečně neodhalovali více, než je nutné.

Možná na ně zapůsobil apel herečky Kate Winslet (42), která nedávno promluvila o tom, že jí nepřipadá v pořádku, že se některé slavné ženy na veřejnosti příliš odhalují a vystavují svá těla na odiv často až neslušnou formou. Ať už je to jakkoliv, na červený koberec byla radost pohledět! I když i zde platí „Výjimky potvrzující pravidlo“.

Cate Blanchett (48)

Foto: Profimedia.cz

Cate Blanchett je letošní prezidentkou poroty. A ačkoliv na tiskovou konferenci zvolila světle růžový kalhotový kostýmek, na zahájení filmového festivalu si oblékla krásné černé krajkové šaty. Doprovodili ji režisér a scenárista Denis Villeneuve (50) a režisér Robert Guediguian (64)

Penélope Cruz (44)

Foto: Profimedia.cz

Není se čemu divit, že má Javier Bardem (48) tak hrdý výraz. Jeho manželce, Penélope Cruz, to na zahájení festivalu neskutečně slušelo. Spolu se svým manželem tu představili film „Everybody Knows", který zde měl premiéru a kde oba dva hrají

Kristen Stewart (28)

Foto: Profimedia.cz

Roztrhané džíny, vytahané triko, kšiltovka na hlavě. Kristen Stewart známe spíše oblékanou do klučičího stylu, než něžného dívčího. Proto asi mnohé překvapilo, když se hvězda Stmívání objevila v dlouhých černých šatech. Ty sice do jemných, princeznovských, měly daleko, nicméně k herečce se hodily dokonale. Na zahájení festivalu jí doprovodil herec Chang Chen (41)

Elena Lenina (38)

Foto: Profimedia.cz

Ten pocit, když vidíte někoho ve skutečně bizarním outfitu a nemůžete od něj odtrhnout oči. Taková je přesně Elena Lenina, ruská herečka a zpěvačka. Svými outfity je považována za jakousi Lady Gagu východu a na filmový festival do Cannes jezdí pravidelně. A pravidelně šokuje svým zevnějškem

Julianne Moore (57)

Foto: Profimedia.cz

Je až neuvěřitelné, že někomu, jako je Julianne Moore, může být padesát sedm let. Herečka si na zahájení oblékla dlouhé červené šaty s vlečkou přes ramena. Jakožto zrzce jí červená neskutečně sekne, a když k tomu přidáte jednoduchý účes (možná až příliš jednoduchý) a make-up, dostanete dokonalou krásu

Chantel Jeffries (24)

Foto: Profimedia.cz

Spíše než jako herečka je Chantel Jeffries známá jako (dnes už bývalá) přítelkyně Justina Biebera (24). Zřejmě je ráda středem pozornosti, nebo to o ní alespoň vypovídají šaty, které si oblékla na zahájení festivalu v Cannes. Jako jedna z mála zvolila skutečně odvážný model a bez ohledu na to, že se svojí postavou si to může dovolit, nám to přišlo až moc provokativní

Komu to slušelo nejvíce?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek