Hlavní obsah

Zkrocení kudrnaté hřívy! Víme, jak pečovat o lokny, aby vypadaly božsky

Foto: profimedia

S kudrnatými vlasy jsou někdy potíže. My vám ale s nimi pomůžeme

Kudrnaté vlasy bývají často neposlušnější než rovné a svou majitelku umí dost potrápit. Když se ale s nimi naučíte správně zacházet, bude vaše koruna krásy sklízet spoustu komplimentů i obdivných pohledů.

Článek

Jste-li majitelkou neposedných kudrn, určitě máte kamarádky, které při pohledu na ně jen zasněně vzdychají a prohlašují, jak moc by si přály mít podobné vlasy. Jenže málo kdo ví, kolik času a energie musíte většinou takové hřívě věnovat.

Všechno začíná péčí…

To, že si kudrnaté vlasy zaslouží speciální produkty, snad nemusíme ani říkat. Nemávejte nad tím rukou, ač se to na první pohled nezdá, složení šamponu, kondicionéru a masek je pro vlnité vlasy jiné než pro rovné. Jsou sestaveny tak, aby podpořily elasticitu loken, zároveň vlasy vyživily a zabránily krepatění.

Husté vlasy s množstvím drobných kudrlinek jsou často velmi vysušené. V souvislosti s tím vznikl ve světě trend, kdy se úplně eliminuje použití šamponu a vlasy se myjí pouze kondicionérem. Tím se struktura vlasů nevysušuje a vlny budou pružné a poddajné. Za zkoušku to určitě stojí!

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Total results curl please – šampon pro nepoddajné kudrnaté vlasy, Matrix, 110 Kč. Vyživující šampon pro kudrnaté vlasy Curl Contour, L´Oréal Professionnel, 179 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Kondicionér pro husté, hrubé nebo kudrnaté vlasy, Kevin Murphy (prodává Notino), 605 Kč. Kondicionér na kudrnaté vlasy Curvaceous, Redken, 359 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Dvoufázový sprej na kudrnaté vlasy, Goldwell (prodává Krása), 219 Kč. Sprej pro vlnité vlasy s vitaminy, Label.m, 279 Kč

Česání a sušení

Velmi důležitým bodem je i vynechání klasického kartáče na vlasy. Ať už máte mnoho drobných kudrlinek nebo jen ležérní plážové vlny, nechcete-li, aby vám na hlavě vznikl roztřepený „květák“, používejte placatý hřeben s řídkými a širokými zuby. Zázračný Tangle Teezer vám sice vlasy rozčeše, jenže stejně jako kartáč už naruší samotnou strukturu loken a místo krásně rozdělených a jasně definovaných kudrlinek můžete najednou mít na hlavě jednolitou objemnou masu.

Vlnám svědčí, když si je mokré (například ještě ve sprše) opatrně rozčešete, dáte na ručník na ramena a jen lehce látkou promnete. V žádném případě vlasy netřete drasticky ručníkem. Uschnout je můžete nechat volně na vzduchu, ale jestli spěcháte, určitě se nebojte ani fénu. Jen využijte chytrý a šikovný difuzér. Ten zdůrazní kudrnatou strukturu vlasů, pomůže vlnky definovat a nadzvedne kořínky vlasů. Stačí, když si zespodu položíte vlasy na difuzér, a ten následně přiblížíte k hlavě.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Hřeben do sprchy, Avon, 99 Kč. Fén s difuzérem, Braun, 990 Kč

Jak to dělají hvězdy?

Když se zmíní Hollywood a červený koberec, člověk si hned vzpomene na elegantní a luxusní studenou vlnu – tak to je přesně ten účes, který by se ze skutečně kudrnatých vlasů dělal hodně dlouze a pracně.

Dnešním trendem je nechat přirozeně vlnité vlasy vyniknout – dodat jim na objemu, aby byly lokny krásně nadzvednuté, oddělené a pružně se pohybovaly při každém kroku.

Mořská bohyně

Foto: Profimedia

Na foto (zleva): Jemné nedbalé vlny sluší všem věkovým kategoriím. Jak Sarah Jessice Parker, tak i Kate Hudson neuvěřitelně sedí

Foto: Profimedia

Na foto (zleva): Tento účes ani nemusíte pracně vytvářet, jestli máte alespoň trochu vlnité vlasy od narození, stejně jako Drew Barrymore nebo Blake Lively

Foto: Profimedia

Na foto (zleva): Vanessa Hudgens svou extra dlouhou hřívou zazářila. Mila Kunis s divokým a svůdným rozcuchem

Jasným favoritem mezi celebritami jsou ležérní „surfařské“ vlny, které mají v ideálním případě vypadat, jako byste před hodinou vyšly z oceánu a jen ledabyle si vlasy promačkaly rukou. Tento efekt je perfektní pro majitelky lehce vlnitých vlasů a jednoduše ho vytvoříte speciálními spreji s mořskou solí. Tento přípravek umožní vyniknout vlnité struktuře a díky soli ji zafixuje. Vlasy budou hrubší na dotek a působit neuvěřitelně sexy.

Chcete, aby vám vlny vydržely v perfektním stavu i druhý den? Na noc si zapleťte několik volných copů. Před spaním můžete vlasy ještě lehce navlhčit vodní mlhou.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Surf spray, Bumble&Bumble (prodává Sephora), 690 Kč, Sea salt texturising spray, Toni&Guy, 249 Kč

Extra objem

Foto: Profimedia

Na foto (zleva): Není nad přirozenou krásu. Jak se vám líbí účesy Andie MacDowell a Halle Berry?

Foto: Profimedia

Na foto (zleva): AnnaLyne McCord a Haley Reinhart by vám mohly povídat, jak je složité usměrnit drobné kudrliny. Nebojujte s nimi a nechte je vyniknout

Foto: Profimedia

Na foto (zleva): Rihanna a Leona Lewis zvolily jednoduše vyčesané vlasy. Vypadá to velmi efektně!

Drobné kudrlinky jsou méně poddajné a hůře se s nimi vytváří účesy. Můžete je sice zaplést do tuhých copů nebo culíků, my je ale doporučujeme předvést v celé kráse po vzoru hvězdných krásek. Vytvořit pořádný objem u kořínků a nadzvednout vlasy vám pomůžou speciální stylingové pudry a zvýraznit samotné kudrlinky, oddělit a zafixovat je dokážou produkty s lehkou krémovou strukturou, které se do vlasů opatrně vetřou.

Takovou hřívu se na noc doporučuje vyčesat vysoko na temeno, aby se vlasy nepřeležely nebo nezplihly.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Soufflé – jemný produkt na styling kudrnatých a vlnitých vlasů, Labem.m, 299 Kč. Matný pudr do vlasů pro extra objem, L´Oréal Professionnel, 199 Kč

Máte kudrnaté vlasy? Jak o ně pečujete vy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek