Hlavní obsah

Zlepšováky do koupelny aneb Jak se vyhnout zbytečnému uklízení

Foto: Zoom Team, Shutterstock.com
25. 1. 2018

Množství rozličných propriet, ranní tlačenice i nedostatek prostoru – to vše způsobuje, že je někdy problém udržet koupelnu v top uklizeném stavu. Ukážeme vám několik koupelnových vychytávek, které zaujmou jak milovníky pořádku, tak nadšence pro chytrá řešení všeho druhu.

Článek

Do koupelny se chodí za očistou i relaxací a nejméně dvakrát denně zde nějakou tu chvíli stráví většina populace. Někdy pak po ranním „náletu“ všech členů rodiny vypadá místnost všelijak a v sázce je ztráta času kvůli úklidu po návratu z práce. Přitom je to zbytečné. Na trhu je dnes k dispozici celá řada zlepšováků, které vám i v časové tísni s udržením pořádku v koupelně pomohou.

Žádná bezprizorní rtěnka

Také si lámete hlavu, kam všechny ty rtěnky, laky, kelímky, dózy, štětce a podobné nezbytnosti dát, aby se neustále někde nepovalovaly a zároveň byly po ruce? Řešení je jednoduché. Pořiďte si do skříněk a zásuvek praktické pořadače. „Šikovným pomocníkem je například zásobník na kapesníky, do kterého stylově schováte mnohdy nevzhlednou krabičku kapesníků. Menší pořadač je naopak vhodnější především na rtěnky, laky na nehty nebo jiné drobnosti. A do většího pořadače můžete směle naskládat například odličovací tampony nebo menší dózičky,“ radí Petr Blažek, generální ředitel společnosti Dřevojas, českého výrobce koupelnového nábytku.

Foto: Dřevojas

Pořadač Standard je chytrý pomocník do zásuvky koupelnové skříňky. Má nastavitelné příčky, které lze přeskládat podle libosti. Cena 1260 Kč

Foto: IKEA

Průhledná krabice s přihrádkami Godmorgon pomůže přehledně uspořádat třeba šperky a líčidla. Cena 349 Kč

Foto: Dřevojas

Šikovná krabička je vhodná jak do podumyvadlové skříňky, tak do galerky. Schová laky na nehty, rtěnky a malé krabičky třeba s očními stíny. Cena 380 Kč

Bezpečné zásobníky

Ani tampony a tyčinky do uší nemusíte nechávat povalovat vedle umyvadla v nevzhledném obalu. Chytrý zásobník bezpečně pojme obojí, zbytek uložíte na dno skříňky a v případě potřeby doplníte.

Foto: Emako.cz

Zásobník na kosmetické a vatové tampony Premium Plus Wenko chrání obsah před vlhkem a prachem. Cena 699 Kč

Foto: Dřevojas

Líbí se vám takhle pěkně uspořádaná skříňka pod umyvadlem? Umožní to třeba i zásobník na kapesníky. Cena 550 Kč

Stylově uklizeno ve sprše

I ve sprchovém koutě, kde není zrovna místa nazbyt, může mít vše své pevné místo. K dostání je mnoho rozličných závěsných systémů, které poslouží jako polička na sprchové gely, šampony, kondicionéry, houby, žínky a holítka.

Foto: Dokose.cz

Přehledně uklizená může být i sprcha. Pomůže s tím například nastavitelný závěsný set poliček a držáku Simplehuman Caddy Plus z nerez oceli. Cena 2590 Kč

Foto: Bonami.cz

Nadčasový stojan do sprchového koutu Forma je ideální do všech typů a stylů koupelen. Cena na dotaz

Na mýdlo s elegancí

Šikovné jsou i integrované zásobníky na mýdlo – do umyvadla se před instalací vyvrtá otvor a následně již jeho čisté linie nic nehyzdí, tím spíše ne nevzhledné a všemi barvami hrající balení tekutého mýdla.

Foto: Krajcar

Integrovaný dávkovač mýdla je skvělý, když je třeba ušetřit prostor, navíc vypadá elegantně. Nádobka dávkovače je připevněna ve spodní části umyvadla a mýdlo lze doplnit jednoduchým vytažením pumpičky. Cena 1990 Kč

Dva v jednom

Celkový dojem koupelny mnohdy kazí koš na prádlo. Někdy překáží, jindy nenadělá moc parády. Řešení nabízejí integrované koše – jsou buď přímo v koupelnové skříňce, nebo mohou současně sloužit jako taburet a jsou často i ve stejném designu jako ostatní koupelnový nábytek.

Foto: Dřevojas

Vzdušný koš na prádlo může být schovaný i v závěsné skříňce. Cena na dotaz

„Pohodlný taburet s polstrovaným sedákem slouží nejen k sezení, když vás přepadne únava a potřebujete se posadit, ale navíc i jako úkryt pro prádlo. Taburet má integrovaným látkový koš. Je navíc pojízdný, takže jej snadno přemístíte tam, kam zrovna potřebujete,“ říká Lenka Lehečková, marketingová manažerka společnosti Siko.

Foto: Krajcar

Pojízdný koš na prádlo slouží i jako taburet. Čalouněný sedák je z umělé kůže a jeho nosnost činí 200 kg. Koš má dvě větrací mřížky a čtyři zapuštěná kolečka. Cena 7048 Kč

Foto: Siko

Součástí pojízdného taburetu s kolečky je vyjímatelný látkový koš na prádlo. Nosnost taburetu je 100 kg. Cena 4690 Kč

Další vychytávkou může být třeba židlička se speciálně upravenou opěrkou, která slouží jako věšák na ručníky – trend víceúčelových kusů je v koupelnovém nábytku zřejmý a naprosto pochopitelný.

Foto: IKEA

Věšák na ručníky a zároveň bambusová židle Rågrund pomáhá šetřit místo, navíc dobře vypadá. Cena 999 Kč

Pro „hračičky“

Děti milují osvětlení všeho druhu a v někom toto nadšení přetrvá do dospělosti. Pro ty je určené přenosné LED světlo do zásuvky – díky němu najdete vše, co potřebujete. Při otevření zásuvky se automaticky rozsvítí a při zavření zhasne. „Je vhodné pro použití ve stísněných prostorech, jako jsou skříňky, police a skříně, protože LED světelný zdroj emituje nízkou teplotu. Dobíjí se pomocí USB kabelu a do zásuvky ho připevníte pomocí lepicího pásku, v kterém je uložen magnet – světlo lze pak jednoduše odejmout a použít jako přenosnou svítilnu,“ dodává Lenka Lehečková.

Foto: Siko

Přenosné LED světlo do zásuvky. Cena 399 Kč

Máte s podobnými pomocníky zkušenost? Nebo si umíte poradit jinak?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek