Hlavní obsah

Horoskop Raka na pondělí 2. 10.

Foto: Proženy.cz

Foto: Proženy.cz

Ráno a dopoledne, které ovlivňuje příznivý vztah mezi Lunou a Jupiterem, můžete klást požadavky, jaké vás jenom napadnou. I když to vypadá skoro jako zázrak, valnou část vám okolí moc rádo splní.

Článek

Láska a sex

Kvůli miláčkovi vás svědomí ani v nejmenším hryzat nemusí. Pokud se někdo postaral, aby mezi vámi všechno klapalo co nejlépe, jste to právě vy. Mír a pohoda jsou tedy vaše zásluha, což mu ale nemusíte zdůrazňovat.

Partner a rodina

Mladší generaci musíte vysvětlit, že máte právo na svůj názor i chyby, které byste na jeho základě udělaly. Pořád platí, že chybami se člověk učí. A to, že jste dospělé, neznamená, že vy se nemáte čemu přiučit.

Domácnost a nákupy

Pro jistotu zkontrolujte mouku, strouhanku a všechny možné druhy sypkých potravin, které máte doma. Nebezpečí, že se vám v nich usadili potravinoví moli, je vyšší, než myslíte.

Krása a zdraví

Vyvarujte se všeho, co by mohlo rozhodit váš krevní tlak. Pokud to jde, vyhýbejte se stresům. Bude to sice náročné, ale je to jediná cesta, jak si zachováte pohodu, klid a hlavně zdraví.

Astrojídelníček

První pracovní den nového týdne strávíte s ubývající lunární fází v Býku. V astromedicíně je proslulá tím, že zdravotní problémy, jež během ní propuknou, trvají dlouho. Měsíc aktivuje stupně tropického zodiaku, pod které spadají dolní a horní čelist, tak po probuzení, vždy po každém jídle a před spaním kloktejte odvarem z listů ořešáku. Neuškodí, když jím budete dásně ještě potírat a masírovat. Tato léčivka obsahuje látky, které pohlcují toxiny, navíc mají protibakteriální i protizánětlivý účinek. Prospěje vám, když několik doušků polknete, harmonizujete tím trávicí trakt.

Až do odpoledne popíjejte zelený čaj, neb obsahuje látky, které snižují riziko parodontózy. Dopoledne jezte dle libosti ovoce obsahující vitamin C, například angrešt a rybíz. K obědu bude vhodný pokrm obsahující kurkumu neboli indický šafrán. Ochutnejte třeba dýňové kari s cizrnou, pokrm si patrně zamilujete. Odpoledne opět mlsejte ovoce bohaté na vitamin C, například kiwi. Céčko totiž odstraňuje zubní plak, likviduje případné bakterie a funguje jako přírodní prevence proti krvácení dásní a rozvoji zánětu. Céčko se nachází i v zelených paprikách, tak si z nich uvařte polévku k večeři.

Reklama

Související témata:
Denní horoskop