Hlavní obsah

10 fíglů, jak nakupovat a moc neutratit

Foto: Thinkstock

Nákupy se většinou dost prodraží. Nemusí to ale tak nutně být

Povánoční slevy, samé výhodné nabídky a akce. Odolat je téměř nemožné. Jak to ale udělat, abyste moc neutratili? Máme pro vás deset tipů, jak si do obchodů vyrazit, a přitom se nezruinovat.

Článek

Oblečení, módní doplňky, hračky či elektronika. Všechno je teď k mání se slevou nebo alespoň s něčím, co se jako sleva tváří. A člověk (obzvláště žena) je tvor slabý, málokdy dokáže odolat. Zkuste těchto deset „vychytávek“, díky nimž můžete nakupovat, ale zároveň nezbankrotovat.

1. Jedině s chlapem

Pokud nemáte v plánu obrážet obchody s elektronikou, která na muže funguje podobně jako obchod s botami na ženy, je dobré si na nákupy vzít chlapa. Po půl hodině bude tak znuděný a otravný, že nákupy vzdáte i vy.

2. Žádné kreditky ani platební karty

Jdete do obchoďáku a nemáte žádnou hotovost, protože platíte kartou (nebo dokonce kreditkou)? To je přímá cesta do království chuďasů. Nechte tyhle moderní vychytávky doma, dejte si do peněženky jen to, co chcete (můžete) utratit, bez karty nebudete moct hřešit.

Foto: Thinkstock

Vezměte s sebou na nákupy chlapa. Díky jeho znechucení skončíte dřív, než utratíte majlant

3. S plným žaludkem

Tohle funguje samozřejmě na obchody s potravinami. Když zabrousíte do supermarketu s prázdným žaludkem, skončí ve vašem košíku asi tak milion potravin navíc. Zkuste se před nákupem hezky najíst, uvidíte, že vás nebude honit mlsná, a tolik neutratíte.

4. Jako ošklivka

Nemalujte se, neberte si žádné super botky, vlasy svažte do nevzhledného culíku. Uvidíte, že ať si budete zkoušet sebenádhernější šaty či sukni, váš neupravený vzhled to kouzlo zkazí. Nic na vás nebude vypadat tak luxusně, že nebudete schopny odolat.

5. Do neznáma

Máte oblíbený obchoďák, který znáte, jak své boty, a neztratily byste se v něm ani poslepu? Tak na něj rozhodně zapomeňte. Vyrazte někam, kde jste ještě nebyly, neznáte to tam, a jen jeho obhlídka vám zabere dvě hodinky. Už jen to vás totiž unaví natolik, že delší nakupování nevydržíte. A pokud jste náhodou nakupovací maratonci, bloudění mezi neznámými regály je taková otrava, že vás to brzy přestane bavit.

6. Bojujte s časem

V žádném případě nevyrážejte do obchodů v den, kdy nemáte nic jiného v plánu. Jakmile máte volno, netlačí vás čas, je jasné, že den strávíte v obchodech. A to bude něco stát. Zkuste nákupy raději vměstnat do celkem nabitého dne, abyste musely rychle zmizet, protože přijít pozdě k babičce se nevyplácí.

Foto: Thinkstock

Hlavně si na obhlídku obchodů neudělejte celý den volno

7. Nepohodlné boty

Po obchodech se chodí. A z toho plyne jedno pravidlo, čím pohodlnější boty si vezmete, tím déle vydržíte na nákupech. Máte doma boty, co vás tlačí? Boty, z nichž máte zaručeně puchýře? Nebo boty na podpatku, který odporuje fyzikálním zákonům? Tak ty jsou pro vás ideální. Jakmile vás nohy budou dostatečně bolet, vidina pohodlných bačkor doma pro vás bude o dost lákavější než slevové akce.

8. Těžký náklad

Máte-li v plánu okouknout pár obchodů s oblečením, spodním prádlem a obdobně skladným a lehkým zbožím, a pak třeba nakoupit nějaké knihy nebo něco podobně těžšího, změňte pořadí. Nejdřív kupte ty těžké věci, a pak se s tímto nákladem vrhněte do víru nakupování. Dlouho to nevydržíte.

9. S dítětem

Je to podobný trik, jako když vyrazíte na nákupy s mužem. Děti dovedou být z nákupů podobně znuděné, ale mají ještě jednu výhodu. Budou škemrat o takovou spoustu nesmyslů, že raději půjdete domů, než abyste podesáté vysvětlovaly, že tuhle figurku Spidermana opravdu nebudete kupovat.

10. S kocovinou či chřipkou

Není vůbec od věci vyrazit na nákupy trochu indisponovány. Třeba, když vám třeští hlava, bolí zub, máte chřipku, případně pořádnou kocovinu. Největší sumu totiž utratíte nejspíš v lékárně, a na víc vám nezbudou síly.

Jak jste na tom s nakupováním vy? Lákají vás povánoční slevy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.