Hlavní obsah

7 zdánlivých zbytečností do kuchyně, které vám ušetří spoustu práce

Foto: Thinkstock

Myslíte si, že podobné věci nepotřebujete. Ale opak je pravdou!

Na první pohled tihle kuchyňští pomocníci vypadají jako zbytečnosti a vyhozené peníze. Když je ale byť jednou vyzkoušíte, budou navždy do vašeho vařicího království patřit. Máte s nimi zkušenosti?

Článek

Vybrali jsme pro vás sedm kuchyňských vychytávek, které nás v redakci nadchly. Koupili jsme si je, vyzkoušeli, a už je z našich domácností nikdo nikdy nevyštve. Možná zní na první pohled dost obyčejně, ale věřte, že se v nich skrývá velký potenciál...

1. Nůž na pečivo

Možná si říkáte – k čemu? Ale když ho byť jen jednou použijete, poznáte ten rozdíl oproti normálnímu noži s hladkou čepelí. Rohlíky se vám nerozplácnou, chleba ukrojíte rovně. Co víc si pro pohodový ranní start u snídaně přát?

Jednoznačná výhoda: Stejně vysoké plátky pečiva bez zubů. Houskové knedlíky bez něj prakticky nepřipravíte.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Nůž na pečivo Fiskars 595 Kč, nůž na chléb Tescoma 21 cm 199 Kč

2. Stěrka na česnek

Ano, asi máte lis. Takže si vzpomínáte, jak se vždycky těšíte na to, až do něj budete muset prstem hrábnout a vylovit kousky česneku, které ani proud vody nevyplavil. Slyšeli jste už o třecí kartě? Je malá, plastová, stačí po ní stroužkem párkrát přejet, a máte utřeno.

Jednoznačná výhoda:Stačí ji opláchnout a umýt v myčce. Žádné šťourání špičkou ukazováčku.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Třítko na česnek Reproplast 25 Kč, růžová stěrka Garlic Card 149 Kč

3. Odstředivka na salát

Mýt salátové listy ze zahrádky pod tekoucí vodou není ono. Jednak vypotřebujete hodně vody, jednak na listech hodně vody zůstane. Viděli jste už odstředivku na salát? Listy do ní vložíte, zalejete vodou, propláchnete, párkrát zataháte a máte sucho a čisto. A navíc nemusíte špinit další nádobí – z mísy vyndáte jen sítko a použijete ji pro míchání s dalšími surovinami.

Jednoznačná výhoda: Písek mezi zuby a saláty plné vody budou minulostí.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Odstředivka Banquet 229 Kč, odstředivka Tokig z Ikea 99 Kč

4. Kuchyňské kleště

Obyčejné kleště? Možná! Ale ne ve chvíli, kdy potřebujete na pánvi obrátit maso anebo špagety či tagliatelle vytvarovat tak, aby na talíři vypadaly k světu. Pak jsou vám obyčejné kuchyňské kleště vítaným pomocníkem.

Jednoznačná výhoda: Čapnete do nich maso a obrátíte ho; žádná zběsilá honba s vidličkou za masem po pánvi, navíc steak nepropíchnete, takže z něj nevyteče šťáva.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Kuchyňské kleště Leifheit 319 Kč, kleště Fiskars 174 Kč

5. Struhadlo s nádobkou

Když ručně strouháte sýr, okurku nebo třeba mrkev, obvykle potřebujete velkou misku, do které výsledek snažení padá (a to nemluvíme o těch nervech, když vám struhadlo po míse cestuje). Už jste v obchodech viděli struhadlo s nádobkou? Je vytvarované tak, aby přesně padlo do jeho středu. Zasunete, nastrouháte, vysunete, a je to.

Jednoznačná výhoda: Nepotřebujete špinit další mísu navíc.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Struhadlo 3 v 1 King Hoff 499 Kč, struhadlo z Ikea 149 Kč

6. Pákový robot, který stojí na lince

Pečete-li několik moučníků týdně, asi znáte ty chvíle, kdy celého kuchyňského robota vyndáváte z linky, sestavujete, použijete, umýváte a pak zase skládáte zpět. Zbytečná ztráta času! Pokud máte jen trochu možnost místa, pořiďte si pákového robota, který bude stát na lince pořád i s mísou. Když si na to zvyknete, nebudete to chtít už nikdy měnit.

Jednoznačná výhoda:Žádné ohýbání zad, tenhle pomocník je stále po ruce.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Pákový robot Kenwood 6798 Kč, pákový robot Sencor 3999 Kč

7. Nařezaný pečicí papír a potravinová fólie

Při pohledu na nastříhané archy pečicího papíru a předřezané obdélníky potravinové fólie si možná řeknete, že soudruzi z NDR zas něco vymysleli a prodávají to za draho. Nenechte se zmást, pro rychlé pečení a balení dětských svačin neexistuje nic praktičtějšího.

Jednoznačná výhoda:Do upatlaných rukou nemusíte brát žádné nůžky.

Foto: Archiv firmy

Na foto (zleva): Archy pečicího papíru a 50 kusů potravinové fólie, obojí AluFix 38 Kč

Víte o dalších? Podělte se o ně v diskusi pod článkem!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama