Hlavní obsah

Absolutní hit: Průsvitné oblečení!

Foto: archiv firmy

Na průsvitné materiály vsadila i návrhářka značky Gucci

26. 10. 2011

Přestože většina módních trendů pány moc nebere, pokud vezmete na milost ten dnešní, stoprocentně je potěšíte. Návrháři totiž našli zálibu v průsvitných materiálech, které nevyužili jen při tvorbě topů, ale i sukní nebo šatů. Dá se vůbec tahle odvážná móda nosit, aniž by vás zatkli za veřejné pobuřování?

Článek

No dobře, možná by vás nezatkli, tedy alespoň ne u nás. Ale pokud si nechcete zadělat na pořádné faux pas, měly byste vědět, jak s tímto trendem naložit. Nejprve se mu ale pojďme podívat na zoubek.

Sexy, ale sofistikované

Odhalování kůže, ať už pomocí materiálů nebo krátkých triček, bylo velkým hitem v počátcích devadesátých let minulého století. Po tomto „nespoutaném“ období se ale začalo prosazovat heslo „méně je více“ a velký důraz se začal klást na decentnost a jemnost. A když se podíváte na aktuální transparentní díla, uvidíte to samé. Oblečení je sice odvážné, ale zároveň rafinované a ženské. Není v něm lacinost a neodráží ani touhu po tom, být za každou cenu co nejvíce sexy.

Průsvitné materiály, ať už je to organza, tyl, šifon nebo klasická krajka, zaplavily kolekce pro podzim a zimu. Riccardo Tisci za značku Givenchy předvedl průsvitné topy se zakrytými rukávy a v kolekci sázel na divoké pantery a květy.

Foto: archiv firmy

Na foto : Givenchy, fall 2011

Transparentní vršky předvedl i Christopher Kane nebo Stella McCartney, která poprsí modelek chytře zakryla drobnými puntíky. Že byste měly na podobný top odvahu i vy? Pak se nezapomeňte podívat do článku Oblečení z přehlídek: Našli jsme levnější varianty!.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Christopher Kane a Stella McCartney, fall 2011

Velmi povedené byly také návrhy Jasona Wu nebo Marca Jacobse, který si pro změnu pohrál s krajkou nebo u modelů „zprůsvitnil“ jen rukávy. Velký trend jste mohly vidět u značky Gucci, skrz naskrz průhledné šaty a sukně, u kterých je zakryté jen to nejnutnější. Podobný kousek předvedly i značky BCBG Max Azria nebo Louis Vuitton, kde šli do větších extrémů.

Foto: archiv firmy

Na foto: Jason Wu, fall 2011

Foto: archiv firmy

Na foto: Marc by Marc Jacobs, fall 2011

Foto: archiv firmy

Na foto: Gucci, fall 2011

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Louis Vuitton a BCBG Max Azria, fall 2011

Pohled do slunné budoucnosti

Myslíte, že stejně jako spousta trendů i tento příští sezonu jednoduše zmizí? Kdepak. Nemilosrdné materiály, za které nic neschováte, se objevily i v kolekcích na jaro 2012. Na jarní trendy je samozřejmě času spousta, ale když už jsme u tohoto tématu, podívejte se alespoň na malou ochutnávku.

Foto: Isifa

Na foto (zleva): Prabal Gurung a Philosophy, spring 2012

Foto: Isifa

Na foto (zleva): Emilio Pucci a John Galliano, spring 2012

Foto: archiv firmy, Isifa

Na foto (zleva): Vera Wang a Yigal Azrouel, spring 2012

A teď vy!

Módní přehlídky jsou jedna věc, ale jak nosit průhledné kousky v běžném životě? Tady je několik tipů!

  • Nejsnadnějším způsobem, jak zmáknout průsvitný trend, je zaměření se na detaily. Top s transparentními rukávky nebo zády bude trefou do černého.
  • Halenku, pod kterou znatelně prosvítá podprsenka, noste na večerní příležitosti. Nezbytností je kvalitní a opravdu výstavní prádlo. To by mělo být v tónu vašeho oblečku, ale pokud si troufáte na rudou podprsenku pod černou krajkou, proč ne?
  • Pokud byste si v tomto duu přišly příliš „nahé“, přehoďte sáčko v pánském stylu nebo třeba kožešinovou vestu. Kontrastní materiály si podle stylistky Veroniky Králové s jemnými topy rozumějí nejlépe.
  • Průsvitné halenky unosíte i během dne, stačí, když pod ně obléknete klasické tílko nebo třeba tělové body.
  • Pod světlé oblečení nevolte sněhově bílou podprsenku, ale raději tělovou, která je oproti bílé opravdu téměř neviditelná.
  • Nechte prosvítat jen místa, která byste na svém těle označily za „výstavní“.
  • Za vyzkoušení rozhodně stojí také dlouhé šaty, které jsou průhledné až od půli stehen dolů.

Odvážily byste se do podobných kousků jít? Budeme se těšit na vaše názory.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek