Hlavní obsah

Boj za lepší toalety pro školáky

Chybí soukromí, dostatek toaletního papíru i výzdoba

Školáci se na školních toaletách setkávají s nedostatkem soukromí a hygienických potřeb. Potvrzuje to průzkum značky Domestos.

Článek

Mezi největší nešvary školních sociálních zařízení patří nedostatek soukromí, který potvrzují i dotázaní ředitelé škol, a jako velký problém ho vnímají i psychologové z Asociace školních psychologů.

Řadu dětí nedostatek soukromí na toaletách stresuje natolik, že ve škole méně pijí, aby nemusely na toaletu, a nejsou pak soustředěné na vyučování. Ředitelé v dotazníku také často zmiňovali, že je v jejich škole malé množství toalet. Problém je hlavně s kapacitou dívčích toalet, kde se často tvoří fronty. Dalším problémem je pak také nedostatečná výzdoba. Osmdesát pět procent ředitelů v dotazníku uvedlo, že v umývárnách ani na toaletách nemají žádnou výzdobu. Kromě obrázků pak chybí i barevně vymalované zdi.

Pomoc na dosah

Společnost Unilever se rozhodla nabídnout školám i rodičům pomocnou ruku a pokračuje již třetí rok v úspěšném projektu „Domestos pro školy“. Školy a školky se do třetího ročníku projektu Domestos pro školy mohou registrovat již od 1. června 2016 a dále kdykoli v průběhu trvání soutěže. Cílem projektu je zlepšení hygienických podmínek ve školách a školkách, a to i díky maličkostem, které nejsou podmíněné financemi.

Kromě zvelebení školního prostředí je pak motivací i peněžitá výhra pro školy (dvě ZŠ vyhrají 100 000 Kč, dvě ZŠ vyhrají 80 000 Kč, čtyři ZŠ vyhrají 60 000 Kč) a školky (dvě MŠ vyhrají 80 000 Kč, dvě MŠ vyhrají 60 000 Kč, čtyři MŠ vyhrají 50 000 Kč), která je určena primárně na rekonstrukci toalet. První 4 školy a 4 školky získají také cenu ve zboží od partnerů projektu – Rako (keramické obklady) a Ravak (sanitární vybavení). Dalších 100 škol a školek obdrží šek na produkty Domestos.

Školu lze registrovat na webu www.domestosproskoly.cz, kde budou od 1. 10. 2016 do 31. 12. 2016 postupně zveřejňovány soutěžní aktivity. Těch bude celkem pět a jejich úkolem je především vylepšit prostředí toalet.

Pomoci však mohou i rodiče, a to jak hlasováním pro fotky vybrané školy, tak i nákupem výrobků značky Domestos, za které mohou darovat škole body potřebné pro úspěch v soutěži. Ocenění můžete navíc získat i vy a to tak, že zastřešíte projekt na vaší škole a v případě jejího vítězství se budete těšit i ze speciální ceny „Guru školy”.

Více informací naleznete na stránkách projektu www.domestosproskoly.cz.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek