Hlavní obsah

Četnost milování se odráží na zdraví!

Foto: Thinkstock

Víte, že celý váš život ovlivňuje to, kolikrát týdně se milujete?

Jak často se milujete? Je to velmi důležité – pro vaše zdraví! Že jednou týdně? Pak podporujete svůj dobrý spánek! Užíváte si víc? Pak se blahodárné účinky milování projeví jinak! Třeba omládnutím!

Článek

Že sex má vliv na fyzické i duševní zdraví, potvrzují desítky a desítky výzkumů a studií. Víte ale, že četnost milostných setkání, tedy to, kolikrát k milování dojde během jednoho týdne, se pozitivně odráží v konkrétní oblasti zdraví? Portál Self.com uvádí to nejdůležitější, co s vámi udělá postelové laškování! Takže, jak často máte sex? Odhalte svoje zdravotně-sexuální číslo!

1x týdně: dobrý spánek i hubnutí

Pro jednoho je to málo, druhý je s takovou frekvencí spokojen. Pravidelný sex v této frekvenci znamená dvě skvělé věci. „Sex vyzve váš mozek k uvolnění oxytocinu, který může zlepšit váš spánek,“ říká Helen Fisher, biologická antropoložka z Rutgers University v New Jersey. K zahození není ani útok na přebytečná kila. Odpočinek a spánek po sexu reguluje hlad související s hormony ghrelin a leptin, které mají vliv na energetickou bilanci. Umlčíte kručení v břiše (ghrelin) a podpoříte pocit nasycenosti (leptin). Samozřejmě je nejlepší dodržovat zásadu dlouhodobé pravidelnosti a milovat se opravdu každý týden.

2x týdně: osobní spokojenost

U osob, které se milují dvakrát nebo třikrát týdně, byl prokázán nárůst imunoglobulinu, tedy bílkoviny chránící proti nemocen, a to o 30 procent, tvrdí vědci z Wilkes University v Pennsylvanii. Výzkumníci uvádějí, že tento počet milostných setkání přispívá k dobré náladě a relaxaci a může hrát roli v udržování svěží tělesné a duševní schránky.

Foto: Thinkstock

Sex je radost pro oba, a pokud ne, pracujte na tom, aby byla!

3x týdně: zdravé srdce

Infarkt při sexu již dávno nepotkává jen seniory a muže. Náhlá smrt ze srdečního selhání hrozí klidně i třicátníkům a třicátnicím! Vždyť třeba podle docenta Ivana Málka z Institutu klinické a experimentální medicíny je každý desátý pacient v Čechách mladý! Co s tím? Posilujte! Podle studie z University of Bristol ve Velké Británii lidé milující se třikrát týdně snižují riziko infarktu o polovinu!

4x týdně: mladší pokožka

Jak vypadá elixír mládí? Nehledejte žádný páchnoucí roztok ve sklenici a znovu vsaďte na lásku! Vědci z Royal Edinburgh Hospital ve Skotsku odhalili, že soulož několikrát týdně má blahodárný vliv na produkci lidského růstového hormonu, což dopomáhá k hladké a svěžejší pleti. Pravidelné milování vám prý ve tváři ubere čtyři až sedm let!

5x týdně: optimismus

Špatná nálada? Pochmurné počasí? Problémy v práci? „Častý sex je spojen se zvýšením optimismu, energie, zlepšením soustředění a kreativitou, takže i když jste se celý den labužnicky neváleli v posteli, přesto se můžete cítit pozitivně naladění a mít šťastnější vztah. A taková motivace se může projevit i v práci,“ nechává se slyšet Helen Fisher.

Foto: Thinkstock

Nejde jen o fyzickou slast, ale i o pocit sdílení a blízkosti partnera

6x týdně: svěží mysl

Odhoďte všechno, co máte na sobě! Když máte sex, zvyšujete průtok krve do mozku, uvolňujete hormony, které mají vliv na vaše duševní schopnosti. Bude vám to víc pálit, a navíc by to mohlo vytvořit nové mozkové buňky! Tak to je názor michiganské gynekoložky Barb DePree. No kéž by!

7x týdně: zmírnění depresí

„Každodenní sex může snížit úzkost. Snad díky endorfinům, které produkuje,“ říká internista Jonathan R. Cole z Westlake Village v Kalifornii, který se mimo jiné zabývá výzkumem dlouhověkosti. No, berte tohle jako jednu z jeho rad, jak vyzrát na ne příliš spokojený život…

Tak co, stačilo vám sedm výhod pravidelného sexu, nebo máte ještě další tip, jak milování pozitivně ovlivňuje zdraví?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.