Hlavní obsah

Čistič koupelny nekupujte, vyrobte si ho! Stačí 2 suroviny

Přípravky na čištění sprchového koutu, vany a umyvadel vyjdou na pěkné peníze, a přitom stačí sáhnout do kuchyňské skříňky pro obvyklé pomocníky a smíchat je. Ušetříte a práce vám půjde pěkně od ruky.

Článek

Jednou za čas, možná je to v těchto dnech, se odhodláte ke generálnímu úklidu a vysmejčíte i méně dostupná místa. Ke slovu se dostanou speciální přípravky, kartáček a kdovíco ještě. Jenže pak je tady běžný denní úklid, kdy chcete koupelnu „jen“ udržet čistou, bez šedých pruhů na vaně, fleků od zubní pasty v umyvadle a map od vodního kamene. K tomu potřebujete jen hadřík, nějaký čistič a špetku odhodlání.

Aby vám to šlo pěkně od ruky, namíchejte si vlastní čisticí prostředek určený na všechny povrchy v koupelně, tedy jak na umyvadlo a vanu, tak i na skleněné nebo plastové části sprchového koutu. Přípravek nastříkejte, rozetřete a nechte chvíli působit. Pak už stačí jen opláchnout a je hotovo.

Tip: Namíchaný vlastní přípravek přelijte do obalu s rozprašovačem, aby se tekutina dobře nanášela. Nezapomeňte lahvičku řádně označit, aby nedošlo k záměně nebo použití omylem.

Jdete na to při úklidu chytře? Používáte nějaké domácí ekologické čisticí prostředky? Nebo se spoléháte na klasická čistidla

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.