Hlavní obsah

Dekorace ze starých CD: Vyrobte si svícen nebo romantický rámeček na fotky

Foto: Profimedia
19. 9. 2016

Válí se vám doma v šuplíku stará CD a už jste se je chystali pomalu vyhodit? Tak zadržte! Máme pro vás pár tipů, jak je zrecyklovat a vytvořit z nich krásné dekorace.

Článek

Technika jde rychle kupředu, a tak se za chvíli budeme zřejmě moci rozloučit i z dalšími nosiči digitálních dat v podobě kompaktních disků zvaných cédéčka. Proto se jich už někteří lidé zbavují nebo se jim hromadí nevyužitá doma v poličkách. Existuje však spousta nápadů, jak je můžete hravě využít na ozdobení různých dekorací i módních kousků. Dnes vám ukážeme čtyři tipy.

Co budete potřebovat

  • Stará CD (pozor na daný typ, ne všechny disky se dají dobře nastříhat, některé modely se lámou a praskají)
  • Pevné nůžky (CD se nestříhá lehce jako papír, ale je potřeba trochu síly)
  • Tavnou pistoli
  • Lepidlo na látku

Dále pak věci, které budete chtít nazdobit (rámeček na fotky, skleněný svícínek či květináč, otvírací plastovou průhlednou kouli, kterou zakoupíte ve výtvarných potřebách, halenku s límečkem)

Foto: Jakub Jurdič

Dejte si tu práci a najděte vhodná CD, která se vám budou dobře stříhat a nebudou se lámat

Romantický rámeček

Toužíte si vystavit doma nějakou hezkou vzpomínku v podobě fotky na vaši letní dovolenou? Dejte ji do krásného rámečku, který bude odrážet světlo a blyštit se. Stačí jeho okraj polepit malými trojúhelníky, které vystříhněte z CD.

Foto: Jakub Jurdič

Nápaditý svícen

Příjemnou atmosféru vám v interiéru vytvoří světlo z designového svícínku. Stačí polepit skleničku nepravidelně nastříhanými kousky z CD s leklou modrou fólií a vložit do ní větší nebo klidně čajovou, svíčku. Jednotlivé dílky lepte opatrně, abyste si nespálili prsty tavnou pistolí a skládejte je blízko sebe.

Foto: Jakub Jurdič

Dětská disco koule

Mají vaše děti rády překvapení? Vyrobte jim malou svíticí disco kouli, kterou zavěste na lustr a před spaním rozsviťte. Na její výrobu je ovšem potřeba zakoupit plastovou průhlednou kouli, která se dá rozevřít. Tu musíte polepit pravidelně malými čtverečky z CD a vložit do ní nějaké světýlko.

Foto: Jakub Jurdič
Foto: Jakub Jurdič

My jsme do disco koule vložili klasickou čelovku, která může svítit rovnoměrně, nebo se dá přepnout do režimu blikání.

Stylový límeček

Rozstříhaným cédéčkem můžete ozdobit také své tenisky, kabelku, ale třeba i límeček u košile. Skvěle budou vypadat kousky ve tvaru delších trojúhelníků. Tento detail vám úžasně nahradí jakýkoli výrazný šperk.

Foto: Jakub Jurdič

Hledáte stále inspiraci, co si můžete doma s dětmi vyrobit? Mrkněte také na naše články: Vyzdobte si okno: Kruhové mandaly vyrobíte z obyčejného cédéčka! nebo Kaktusy, které nezvadnou, vyrobte si s dětmi nápaditou dekoraci.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek