Hlavní obsah

Desatero pro dokonalé líčení rtů

Foto: sammphoto.cz/jiunlimited

Správné líčení dokáže se rty divy

Mrzí vás, že nemáte rty jako Agelina Jolie? Nesmutněte! Správné tahy tužkou na rty, rtěnkou a leskem dokážou divy - rty zvětšit a vylepšit. Naučíme vás triky, díky nimž vaše ústa vyniknou a přivábí pohled.

Článek

Jsou ženy, které bez rtěnky nevyjdou na ulici. Na druhé straně je poměrně hodně žen, které rtěnku nepoužívají vůbec, maximálně lesk na rty. Ať patříte do první nebo druhé skupiny, podívejte se, jak líčit rty, aby byly k nepřehlédnutí v tom pozitivním smyslu slova.

Sytější vzhled rtů

Nanášejte rtěnku štětečkem, získáte výraznější barvu a lépe nalíčíte koutky úst i vyrýsujete srdíčko ve středu rtů. Užší rty si lépe rozumí se světlejšími a přirozenějšími odstíny, tmavé odstíny rtěnky rty opticky zužují. Milujete-li výrazné barvy na rtech, musí být outfit dokonalý, aby byl celkový dojem na jedničku.

Konturka

Konturku zvolte v barvě rtěnky nebo nepatrně tmavší. Po obkroužení rtů, linku lehce přejeďte bříškem prstu - nebo vatovou tyčinkou, aby nebyla ostrá. Když vedete linku těsně nad přirozenou hranicí rtů, zvětšíte jejich objem.

Širší dolní ret

Opticky ret zúžíte, když jej vymalujete o odstín tmavší barvou než horní, na který do středu přidáte lesk. Také můžete dolní ret vyplnit konturovací tužkou, a bříškem prstu nebo ubrouskem rozetřít. Horní ret obkreslujte nad linií rtu a dolní linku kreslete dovnitř plochy rtu.

Objem rtů zvětší

Plnější rty získáte rtěnkou se třpytkami. Ale pozor! Přes den působí vyzývavě, hodí se spíše na večer.

Povislé koutky

V tomto případě nedotahujte konturku až do koutků úst, zejména nekreslete horní linku až do koutků a naopak dolní vytočte směrem nahoru ještě před koncem rtů. Dá se nacvičit, aby ústa nebyla do podkovy. Snažte se vybírat z přirozených odstínů rtěnek.

Foto: samphoto.cz/jiunlimited

Rty mohou být krásnou ozdobou

Lesk na rty

Lesk vytvoří iluzi plných rtů, ale nepřehánějte to s jeho množstvím, stačí jemný dotyk do středu pusy. V zimě jsou víc trendy matné rty, oproti létu, kdy si vystačíte jen s leskem. Zrovna tak si mat lépe rozumí s denním světlem a lesk vypadá zajímavěji večer. Používat můžete i balzámy na rty s leskem nebo Johnson's Baby Oil, který rty ošetří a vyživí a zároveň vytvoří iluzi lesku.

Rtěnka na rtech déle vydrží

Když si přetřete rty před líčením make-upem a na závěr zafixujete transparentním pudrem. Ale většinou oba přípravky mají vysušovací efekt. Je lepší použít pro tento případ „neslíbatelnou" rtěnku, která je odolná proti otěru, rty tolik nezatíží.

Přirozené rty docílíte

Jestliže po nalíčení stisknete mezi rty papírový kapesník, přebytečná rtěnka se do něj vsaje.

Rty nebo oči

Podle vizážistů by si měla žena zvolit, jestli chce výrazné oči nebo rty. Muže vystraší nánosy maskary na řasách, nepřehlédnutelné stíny a zároveň výrazné rty.

Sjednocení barvy nehtů a rtů

I když to není podmínkou, při jejich barevném ladění je finální efekt dokonalý. Na muže působí nalíčená pusa velmi smyslně, stejně jako gesto líčení rtů. I proto se vyplatí rtům věnovat péči, aby byly vaší ozdobou.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek