Hlavní obsah

Dlouhovláska na počkání: Jaké jsou metody prodlužování vlasů

Foto: YuriyZhuravov, Shutterstock.com
30. 5. 2019

Vlasy vám nikdy nenarostou do délky, kterou byste si přála? Máte jich málo? Nelíbí se vám střih a potřebujete přečkat období, než vlasy přirostou? Odpověď zní: Prodlužte si vlasy. Jaké možnosti máte vlastně na výběr?

Článek

Keratin, microring, pásky (tape-in), clip-in… Možností, jak si dopřát dlouhou a hustou hřívu, je v dnešní době opravdu mnoho. Některé prameny vlasů se musí přichytit k vlasům teplem, jiné pomocí lepidla, sponek nebo kovových plíšků. Vlasy můžete mít prodloužené buď dlouhodobě, nebo jen podle nálady. Jak se od sebe jednotlivé metody liší a která je podle vlasových odborníků nejlepší?

Keratin a trubičky

O prodlužování vlasů keratinem jste stoprocentně slyšely. Pramen se za vysoké teploty okolo 200 °C přitaví k vašemu pramenu vlasů hned u kořínků. Tato metoda je velice oblíbená, protože spoj je průhledný, měkký a pružný. „Spoje jsou téměř neviditelné a nastavené prameny tedy absolutně nebrání jakémukoli účesu,“ vysvětluje kadeřnice Markéta Bučková svou oblíbenou metodu pro prodloužení vlasů.

Podobně funguje prodloužení pomocí plastových trubiček. Na pramenu se udělá uzlík, na to se navleče plastová trubička a ta se taví opět vysokou teplotou. Spoje jsou ale větší a hodí se jen pro ty, kteří se pyšní hustšími vlasy.

Foto: Focus and Blur, Shutterstock.com

Takhle vypadá prodlužování vlasů keratinem

Micro ring

Micro ring je prodloužení vlasů pomocí kovových kroužků (micro ringů). „Tuhle metodu mám osobně nejradši, na vlasy klientky se malými kovovými kroužky přichytávají naplétané prameny pomocí kleštiček,“ říká kadeřník Libor Smrž.

Je jednou z nejšetrnějších, protože není potřeba teplo ani žádné lepidlo. Plíšek se na vlas jen nacvakne. Nicméně nevýhodou je jeho tvrdost, která nemusí být všem v hlavě příjemná, stejně jako případná alergie na použitý kov.

Foto: Focus and Blur, Shutterstock.com

Prodloužení vlasů pomocí micro ringu

Pásky a clip-iny

Stále oblíbenější jsou ve světě prodlužování vlasů pásky (tape-in). Jsou asi třícentimetrové a na vlasy se připevní pomocí lepidla. Při posunování odrostů blíž k hlavě se speciální vodičkou lepidlo povolí, smyje se z pásku, nanese nové a posune se blíž ke kořínkům. „Jde o velmi oblíbenou metodu, nicméně příznivá cena je často dána špatnou kvalitou naplétaných vlasů, nebo dokonce jejich umělými napodobeninami,“ dodává Libor Smrž. Svého vlasového odborníka se tedy vyplatí hledat pečlivě.

Foto: MstudioG, Shutterstock.com

Metoda prodlužování vlasů pomocí pásků (tape-in)

Další možností jsou příčesky, které připevníte sponkami, takzvané clip-in. Můžete si pořídit dlouhé prameny, nebo třeba jen ofinu a měnit vizáž během minuty. Dlouhé prameny vlasů se nacvakávají do dolní partie hlavy tak, aby vaše horní vlasy příčes překryly a spoj nebyl vidět. „Clip-iny lze využít například na večírky nebo jiné společenské události, kdy se dá náplet omotat třeba okolo vlastního culíku a vytvoří se objemný koňský ohon, který bývá mezi ženami velice oblíbený,“ říká Libor Smrž.

Foto: Sirle Kabanen, Shutterstock.com

Chcete mít dlouhé vlasy jen občas? Zkuste clip-iny!

Kolik stojí prodloužení vlasů?

Kolik mě to bude stát, ptáte se? U délky 45–50 cm je orientační částka 150 Kč za pramen vlasů. Celková cena se pak odvíjí od toho, jakou kvalitu vlasů si vyberete, zda jsou vlasy přírodní, nebo barvené, o jaký typ jde (evropský, asijský), a kolik pramenů si necháte navázat (30, 70, nebo i 90). Nejdražší jsou přírodní nebarvené blond, a cena je pak klidně dvakrát vyšší.

U metody pásků seženete balení 10 kusů i za 1500 Kč, ale kvalitou to nebude nic moc extra. Počítejte tedy spíš s cenami okolo 4000 Kč, podle toho, kolik pásků si necháte navázat a v jaké délce. Totéž platí u clip-inů.

Mějte na paměti, že prodloužení vlasů by mělo vypadat co nejpřirozeněji a napletené vlasy by měly být kvalitou totožné s vašimi. Pokud máte vlasů celkově méně, neprodlužujte vlasy o spoustu centimetrů, nebude to vypadat dobře. Nebo se připravte, že vás to bude stát o dost víc – méně vašich vlasů na hlavě rovná se více navázaných pramenů.

Rozhodněte se tedy, zda vás trápí, že máte vlasů málo, nebo jejich délka. Někdy stačí prodloužit o pět centimetrů, ale raději zaměřit pozornost na jejich zahuštění. Nebo si můžete nechat dát prameny jen okolo obličeje, kde jsou rizikové partie, a proto tam vlasy bývají ulámané a prořídlé.

Každé tři měsíce znovu

Jedna věc je prodloužení, druhá je pak docházet na posunutí odrostů. „Doporučená doba obnovy je tři měsíce. U extrémně jemných vlasů je dobré přijít zhruba po měsících dvou, aby nedošlo k potrhání těch vlastních,“ radí Markéta Bučková.

Když máte vlasy prodloužené keratinem, musí se kus pramenu odstřihnout, než se naváže znovu. Každou obnovou se tedy vlasy zkracují. U pásků a plíšků se nic neustřihává, jen se spoje posunou blíž ke kořínkům. Při obnovování platíte za každý pramen a cena se většinou pohybuje okolo 15 korun.

Máte zkušenost s prodlužováním vlasů? Napište nám, která metoda se vám osvědčila. Nebo si přečtěte, jak se správně starat o suché a poškozené vlasy.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.