Hlavní obsah

Formičky na led, zmrzlinu i chladivé karafy: Čím doplnit kuchyň?

Foto: Tchibo

Zmrazená tyčinka chladí nápoj, druhá je v mrazáku. Džbán z kvalitního plastu o objemu 2,3 l. Cena 499 Kč

V parných dnech přijdou vhod chladné nápoje, domácí zmrzliny a lehké chlazené dezerty. Jak je v teple uchovat svěží? Máme pro vás praktické, hezké a veselé tipy.

Článek

Studené nápoje a pokrmy jsou v horkých dnech pro organismus velký šok a měli byste je konzumovat opatrně. Nicméně příliš zteplalé nápoje a rozteklé moučníky, se kterými jste si dali tolik práce, nechutnají moc dobře a vypadají nevábně.

Co s tím? Chladné nápoje i pokrmy pomohou uchovat – stejně jako ty teplé – termosky. Tu má doma téměř každý z vás. Pak jsou tu různé karafy a chladicí džbány, které jsou určené do lednic, abyste měli chladné nápoje vždy po ruce.

Chladicí karafy a džbány

Na trhu ale najdete také džbány, karafy a nádoby, do nichž se vkládají chladicí vložky v podobě tyčinek. Ty se dají do mrazáku, vychladí se a v případě potřeby se vloží do nádoby s nápojem. Ten tak zůstává déle studený a skvělé je, že se neředí, jako když do něj nasypete led. Obvykle se tyčinky šroubují do víka nádoby. Karafy mohou být vybaveny také sítkem, jež do sklenky nepustí plátky citronu nebo bylinek.

Foto: Luxurytable

Rig-Tig Cool It karafa do chladničky od značky Stelton. Snadno se ovládá posunem gumové kuličky. Objem 1,5 l. Cena 660 Kč

Foto: Tescoma

Skleněný džbán Teo s chladicí tyčinkou má objem 2,5 l. Je opatřen uzávěrem z vysoce odolného plastu. Cena 399 Kč

Foto: Blomus

Na foto (zleva): nádoba na vodu s chladicí vložkou o obsahu 1 l, cena 2015 Kč, a karafa s nádobkou na sypaný čaj pro přípravu ledového čaje, cena 2555 Kč

Tvořítka na led

Vedle obyčejných tvořítek najdete v kamenných obchodech i na e-shopech rozmanité zábavné tvary v podobě parníků, upířích zubů, patron a pistolí, úsměvů či žraločích ploutví, dinosaurů a dalších. Výběr závisí na vašem vkusu.

Formy doplňujte vodou, aby byly vždy plné a připravené do akce. Do mrazáku si můžete vložit i uzavíratelnou dózu a ledové kousky si do ní před příchodem návštěvy nebo veder připravit do zásoby a po odebrání je doplňovat.

Foto: Fred

Tvořítka na led v podobě létajících talířů. Cena okolo 345 Kč

Foto: Alesa

Zmrazte chladicí kostky v podobě kamenů a přidejte k nápojům, které nezředíte. Cena 495 Kč

Foto: Sun Party

Forma na ledové panáky. Ledová sklenka vychladí alkohol a nemusíte umývat nádobí. Cena okolo 141 Kč

Foto: Alesa

Silikonová forma na zamrazení kávy do tvaru velkých kávových zrnek. Ideální do drinků i frappé. Cena 345 Kč

Hotový led

Kostky ledu si můžete také před velkou domácí party koupit hotové (Makro, Tesco, benzinové stanice, specializované firmy jako Ice Art, Party led a další). Cena za jeden kilogram se pohybuje u různých výrobců či prodejců od 12 Kč za kilogram kostek, za drcený led 15 Kč. Například Party led v tříkilovém balení s uchy stojí 60 Kč.

Foto: Tescoma

Pivaři ocení džbán z borosilikátového skla s praktickým uzávěrem a odměrkou ve tvaru ruky. Cena 399 Kč

Milujete zmrzliny a nepečené moučníky?

Tvarohové a ovocné mrazené mlsání si můžete připravit doma a nepotřebujete k tomu ani výrobníky zmrzliny. Vystačíte si s rozmanitými tvořítky na nanuky a dřeně.

Foto: Tescoma

Tvořítka na zmrzlinové sorbety Bambini z pružného silikonu. Cena za 3 ks je 149 Kč

Foto: Tchibo

Za 7 až 10 minut budou nanuky hotové, pokud před přípravou formu dáte zmrazit na 24 hodin. Následně můžete připravit až tři dvojice nanuků po sobě. Cena 499 Kč

Foto: Ikea

Tvořítka na zmrzlinu Chosigt. Naplňte ovocnou šťávou a vytvořte domácí zmrzlinu. Různé barvy. Cena 79 Kč

Foto: Tescoma

Sady tvořítek ve tvaru sněhuláka, tučňáka a medvídka z odolného plastu vhodného do mrazničky. Součástí balení je také šest originálních receptů. Cena 299 Kč

Když přijdou hosté, nejen na terase, balkoně nebo v zahradě oceníte tácy s poklopem, do nichž se vkládá chladicí vložka. Díky ní se vám krémové ani želatinové moučníky neroztečou před očima a i šunka, sýry a chlebíčky tu zůstanou i v horku čerstvé.Pokud již vhodné náčiní máte, určitě vás potěší tipy na Domácí vitaminové koktejly: Dodají energii a osvěží, a jestli máte zahradu a doma se vám vrší její plody, podívejte se, co vám pomůže s úrodou zatočit: Zpracování úrody ze zahrádky? Tyhle spotřebiče vám ušetří práci!

Foto: Tescoma

Podnos s chladicím dílem a plastovým poklopem Delícia je k dostání ve čtvercovém i obdélníkovém provedení. Cena od 249 Kč (náhradní chladicí díl stojí 89 Kč)

Foto: Kuchyň domov

Praktický box na dort Snips v bílo-modrém provedení s podnosem a chladicí vložkou. Cena 418 Kč

Foto: Tescoma

Podnos Delícia s poklopem o průměru 34 cm. Díky chladicímu dílu zůstávají pokrmy déle svěží. Cena 399 Kč

Foto: Gastronákup

Tác s poklopem a praktickou chladicí vložkou můžete mít i v profesionálním provedení, například model Zerouno. Cena dle typu od 5566 Kč

Vybrali byste si některého z pomocníků? Jak podáváte chlazené dobroty u vás doma?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama