Hlavní obsah

Frajeři, nebo šílenci? Pro adrenalinovou fotku riskují život

Foto: Profimedia.cz

Čím větší úlet, tím více ohlasu na sociálních sítích. Pro opravdu výjimečnou fotku jsou dnes někteří lidé bez nadsázky schopni riskovat život. Snímky plné adrenalinu vám vezmou dech.

Článek

Adrenalinové aktivity mohou být rozličné. Už dávno to není „pouhá“ rychlá jízda autem či skok padákem. Někteří lidé se nebojí jít pro neuvěřitelné fotky vstříc činné sopce či vyšplhat na vrchol mrakodrapu. Poznejte známé hazardéry, kteří sklízí úspěch na internetu.

Ledový muž

Foto: Profimedia.cz

Nizozemec Wim Hof má přezdívku Ledový muž. Je totiž schopný vydržet takový chlad, který by pro jiného člověka byl smrtelný. Tvrdí, že jen pomocí svých dýchacích technik zvyšuje i snižuje svou tělesnou teplotu. Umí prý aktivovat schopnosti, které lidské tělo má, ale běžní smrtelníci je nedovedou využívat. Wim drží devět světových rekordů, Mimo jiné dokázal zdolat Mount Everest pouze v šortkách či ležet v ledové koupeli 1 hodinu a 14 minut.

Grilování nad vulkánem

Foto: Profimedia.cz

Z videí novozélandského experta na vulkány Bradleyho Ambrose mnohým tuhne krev v žilách. V tomto případě se spolu s dobrodruhem Simonem Turnerem vypravili opékat marshmallowny nad lávu kráteru Marum na ostrově Ambrym ve státě Vanuatu. Zatímco pivo si přibalili s sebou, na opékací vidlice zapomněli. Použili tak náhradní kolík od stanu.

Až na samý vrchol

Foto: Profimedia.cz

Z fotografií německého instagramera Andreje Ciesielskiho se skutečně tají dech. Fotí na okraji střechy mrakodrapu i na samé špici egyptských pyramid. Fanoušci jen doufají, že se mu jeho koníček nevymstí podobně jako například Wu Yongningovi, který při jednom ze svých výškových triků spadl a natočil si tak vlastní smrt.

Trochu jiné kempování

Foto: Profimedia.cz

Přijde-li vám kempování nezáživné, měli byste na pobyt do přírody vyrazit s belgickým fotografem Alexanderem Eggermontem. Ten je proslulý nejen zálibou v trecích a horolezectví, ale také v přespávání v improvizovaných noclehárnách ve stovkách metrů nad zemí.

Extrémní stackliner

Foto: Profimedia.cz

Němec Lukas Irmler je profesionální slackliner, věnuje se tedy balancování, skákání a dalším trikům na popruhu. Stacklining se od provazochodectví liší tím, že popruh není napnutý napevno, ale je pružný. Lukas v této disciplíně vyniká nejen díky svým neuvěřitelným kouskům, ale také výběrem extrémních míst.

Vzhůru do oblak

Foto: Profimedia.cz

Američan Jonathan Trappe měl dlouho sen, jež mnohým evokoval animovanou pohádku Vzhůru do oblak. Představoval si, že na své kancelářské židli opustí všednost svých dní. Před devíti lety uskutečnil svůj první let za použití 55 menších héliových balonků přivázaných k jeho běžné kancelářské židli a vystoupal s jejich pomocí až do výšky 4,5 kilometru. Od té doby podobných letů uskutečnil několik.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek