Hlavní obsah

Hit léta i podzimu: Polobotky v pánském stylu!

Foto: Isifa

Polobotky v pánském stylu oživí váš outfit

25. 8. 2011

Když je vidíte poprvé, řeknete si nejspíš, že jsou ulítlé, napodruhé se po nich ale ohlédnete a do třetice vás dostanou. Který módní kousek máme na mysli? Jsou to polobotky v pánském stylu. Ideální obuv na konec léta i začátek podzimu.

Článek

Pánské prvky nejsou v ženském světě módy žádnou novinkou, stále jsou aktuální a patří už ke klasice. Inspiraci jsme vám již přinesli ve článku o unisex šatníku a zkouknout je můžete i na naší čtenářce ve článku Veronika: Modelkou na 1 den!. V dámském šatníku se nejvíce uplatní především pánské doplňky, jako jsou klobouky, košile či boty. A k letošním trendům patří bezesporu šněrovací polobotky.

Uzavřená elegantní obuv, kterou můžete vzít ještě v letních teplých dnech k sukni, ale zároveň s prvními sychravými dny blížícího se podzimu ke kalhotám i širokým džínům, dobývá přehlídková mola už několikátou sezonu. Nyní se ale vrací ještě s větší parádou. V ochodech můžete vybírat již z prvních podzimních kolekcí...

Hit mezi barvami: camel

Zvolit můžete černou klasiku nebo trendy přírodní barvy. Velkým hitem jsou odstíny karamelu, písku, koňaku i velbloudí kůže v takzvaném vintage stylu, což znamená, že působí starším, jakoby opotřebovaným dojmem. Zaujmout můžete také v černobílé nebo hnědobílé kombinaci s jemným vzorkem. Skvěle doplní váš letní či podzimní kostýmek do práce a uvidíte, že se v takových botkách budete cítit pohodlně.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 1030 Kč, Deichmann 1299 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): 3Suisses 1990 Kč, Asos 1300 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 550 Kč, Tamaris 1699 Kč

Foto: archiv firmy

Na foto: vše Deichmann 549 Kč, 1299 Kč

Foto: archiv firmy

Na foto: vše Asos 2200 Kč, 1590 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 1030 Kč, Topshop 1800 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 990 Kč, Asos 1030 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 890 Kč, Asos 1000 Kč

Noblesního vzhledu dosáhnete v „lakovkách“ a lesklých barvách, jako je stříbrná, zlatá i měděná. Tento extravagantní look už však vyžaduje nutnou dávku odvahy a hodí se spíše k mladým slečnám někam na party nebo večerní akce. Hledáte-li pořádný odvaz, pak dejte ve vašem botníku zelenou zvířecím vzorům.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 1030 Kč, Zara 1899 Kč

Foto: archiv firmy

Na foto: vše Tamaris 1499 Kč, 1699 Kč

Foto: archiv firmy

Na foto: vše Asos 1030 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): 3Suisses 1490 Kč, Asos 1030 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Zara 2499 Kč, Asos 1030 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 1000 Kč, Topshop 890 Kč

Výrazné švy a šněrování

Polobotky mohou zaujmout nejen svými barvami a vzory, ale vyznačují se také výraznými lemy a šněrováním. S tím si dokonce můžete pohrát, když klasickou úzkou kulatou tkaničku nahradíte širokou mašlí. Dodáte tak polobotkám šmrnc a jako protiváhu mužským prvkům trochu ženské elegance. A pokud se vám polobotky v pánském stylu líbí a nechcete se vzdát podpatků, pak nezoufejte. Je tu samozřejmě pro vás i tahle varianta. Na podzim si pak můžete vybírat i z kotníkových nebo zateplených variant.

Foto: archiv firmy

Na foto: vše Asos 1030 Kč

Foto: archiv firmy

Na foto (zleva): Tamaris 1499 Kč, Asos 1300 Kč

Foto: archiv firmy

Na foto: vše Deichmann 799 Kč, 1299 Kč

Foto: archiv firmy

Na foto: vše Baťa 1399 Kč

Foto: archiv firmy

Na foto: vše Tamaris 1999 Kč, 1899 Kč

K šatům i k širokým nohavicím

Zdá se vám, že takové polobotky se hodí pouze ke kalhotám? Nenechte se mýlit. Návrháři je doporučují i ke koktejlkám nebo krátkým sukním, které vypadají jak ze školní uniformy. Vyniknou také v kombinaci s ohrnutými nohavicemi širokých džínů nebo s úzkými „slimkami“. Celkový dojem maskulinního vzhledu podtrhnete ještě kloboukem pánských tvarů a pánskou šálkou či klidně kšandami.

Tak co, které polobotky vás dostaly? Černobílé, nebo ty růžové lakovky? Dejte nám určitě vědět v diskusi!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek