Hlavní obsah

Hitem zimy jsou kapuce: Najdete je na kabátech, šatech i mikinách

Foto: Syda Productions, Shutterstock.com
27. 11. 2017

Jak to máte s kapucí? Je to pro vás neodmyslitelná součást zimního šatníku, nebo vám vždycky přišla příliš pouliční, pubertální a volnočasová?

Článek

Ať tak či onak, doporučujeme vám zkouknout naše tipy na kousky s kapucí – do počasí, od kterého nevíte, co máte čekat, se rozhodně hodí. Co může být chytřejšího než „stříška“, kterou v dešti vytáhnete na hlavu a za sluníčka shodíte na záda a vůbec o ní nevíte?

Kapuce dávno není záležitostí skejťáků. Před lety se dostala na módní mola snad všech návrhářů v ultra přerostlé podobě, kdy svou velikostí připomínala padák, a pak se vrátila zpět do praktičtější podoby. Dnes ji najdete nejen na mikinách, ale také na ženských kabátech nebo krásných svetrech. Nechte se okouzlit s námi.

Z ulice na večírky

Možná si u spojení mikina s kapucí vybavíte především rappera jménem Eminem a kluky, kteří jezdí na prknech na kolečkách. Vězte ale, že především u mladší generace se z takových mikin stala móda ceněná tak vysoko, že je běžně uvidíte na návštěvnících fashion akcí.

Foto: Archiv firmy

Mikinové šaty jsou typickým příkladem, jak se pouliční móda dostává až do kanceláří. Na foto: šaty Mikela da Luka, 2370 Kč (prodává Fler nebo Molo7)

Foto: Archiv firmy

Tenhle kus se zlatým potiskem vás překvapí svou rafinovaností. Na foto: mikinové šaty Mikela da Luka, 2370 Kč (prodává Fler nebo Molo7)

Foto: Archiv firmy

Rozepínací mikina nebo vesta jsou perfektní střední vrstvou. Na foto (zleva): šedá mikina, 2070 Kč; černá vesta, 1955 Kč; obojí Muxu

Foto: Archiv firmy

Nebojte se experimentovat se zvířecími rukávy nebo s kožíškovou kapucí. Na foto (zleva): černá mikina, 799 Kč; vínová mikina, 899 Kč; obojí Zara

Ženskost šmrncnutá rebelií

Dáváte před mikinami přednost svetrům? I tady se nabízejí modely s kapucí. Pletenina sice není ideální ochrana před deštěm, zato před větrem ano. Když si okolo kapuce omotáte svou oblíbenou šálu, máte vyhráno. Kapuce zajistí, že nikde nezbude ani milimetr nahé kůže, a vy si můžete vesele užívat podzimu a zimy.

Foto: Archiv firmy

Na foto: šedé svetrové šaty H&M, 899 Kč

Foto: Archiv firmy

Na foto: růžový svetr H&M, 949 Kč

Foto: Archiv firmy

Na foto: kombinovaný svetr Zara, 1299 Kč

Foto: Archiv firmy

Na foto: oversized svetr Topshop, 2250 Kč

Horní vrstva s přidanou hodnotou

Zimní bunda bez kapuce je jako hranolky bez kečupu. Něco jí prostě chybí. Letos jsou v kurzu péřovky, tzv. puffa bundy, které jsou velikánské, schováte se do nich úplně celá a hlava není výjimkou. Stejně tak stojí za zvážení nákup kabátu s kapucí. Pořád je elegantní, a navíc s sebou nemusíte tahat deštník celou zimu. A to se nám líbí.

Foto: Archiv firmy

Krátké měkké bundičky se letos nosí ve velkém. Na foto: černá bunda Topshop, 2070 Kč

Foto: Archiv firmy

Na foto: modrá bunda Topshop, 1950 Kč

Foto: archiv firem

Raději krátký, nebo dlouhý model prošívané či vatované bundy? Na foto (zleva): šedá bunda Zara, 1999 Kč, černá bunda H&M, 1499 Kč

Foto: Archiv firmy

Skvělou variantou je oboustranný kabát – prošívaná bunda. Na foto: kabát Zara, 2599 Kč

Foto: Archiv firem

Umělá kožešina zahřeje – ať už po celém kabátě, nebo jen na kapuci. Na foto (zleva): umělý kožešinový kabát Zara, 2799 Kč; kabát s kožešinou na kapuci Mango, 2999 Kč

Líbí se vám kusy s kapucí, nebo se vám pro dospělé ženy nezdají vhodné?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek