Hlavní obsah

Ideální boty na zimu? Pohodlné, teplé a stylové farmářky

Foto: Deichmann
25. 10. 2017

Na výsluní byly v 90. letech a právě znovu zažívají svůj boom. Boty zvané farmářky nebo někdy také traktory naleznete ve všech nových kolekcích obuvi. Podívejte se, v jaké podobě jsou nyní in!

Článek

Původně byly sice určené jako pracovní obuv – odtud se vzala jejich typická pískově žlutá barva. Ovšem pro svou pohodlnost se dostaly i do módních kolekcí a staly se hitem. Nyní se farmářky prodávají v nejrůznějších barevných variantách včetně modelů s podpatky. Mohou být zdobené kožešinkou či metalickými odlesky a některé jsou vybavené vnitřním beránkem, který vás nejen zahřeje, ale navíc bude vypadat stylově.

Obout je můžete samozřejmě ke kalhotám, sukním i šatům, ovšem nejlépe vypadají v kombinaci s jednoduchými džínami, které můžete nosit buď zastrčené dovnitř, nebo ve zkrácené délce končící pár centimetrů nad okrajem bot. Jejich výhodou je také nadčasovost a odolnost vůči ošklivému počasí. Tak které si vyberete?

Nehynoucí klasika

Foto: Archiv firem

Takhle vypadají klasické farmářky, jak je určitě znáte. Na foto (zleva): Weinbrenner (prodává Baťa), 1999 Kč (kůže); CCC, 1299 Kč (kůže)

Měkký kožíšek zahřeje

Foto: Archiv firem

Na zimu si pořiďte hřejivou variantu s vnitřním beránkem. Na foto (zleva): Baťa, 1999 Kč (kůže); Stradivarius, 1199 Kč

Traktory na podpatku

Foto: Archiv firem

Elegantně vypadají černé farmářky na podpatku. Na foto (zleva): H&M, 999 Kč; Timberland (prodává Asos), 3720 Kč (kůže)

Foto: Archiv firem

Světlé kousky vyniknou v kombinaci s modrými džínami. Na foto (zleva): Tom Tailor (prodává Humanic); 1799 Kč (kůže), CCC, 899 Kč

Foto: Archiv firem

Pár centimetrů vám přidají i tyto dva tipy v tmavé modré. Na foto (zleva): Tamaris, 2199 Kč (kůže); Deichmann, 1199 Kč

Nebojte se svěžích tónů

Foto: Archiv firem

Vaše outfity do přírody krásně oživí výrazné boty s žíhanými náplety na rantlu. Na foto (zleva): Deichmann, 1199 Kč; Rieker (prodává CCC), 1699 Kč

Foto: Archiv firem

A co říkáte na růžovou? Není sladká? Na foto (zleva): CCC, 1299 Kč (kůže); Deichmann, 699 Kč

Pohodlná inovace

Foto: Archiv firem

Trochu odlišné jsou i modely se zvýšenou pohodlnou podrážkou. Na foto (zleva): Vero Moda (prodává Answear), 2999 Kč (kůže); Marco Tozzi (prodává Answear), 1399 Kč

Aktuální detaily

Foto: Archiv firem

Zajímavý detail vytvoří metalický či kožešinový rantl. Na foto (zleva): Marco Tozzi (prodává Answear), 1999 Kč (kůže); Guess (prodává Humanic), 4199 Kč (kůže)

Foto: Archiv firem

Metalické odlesky jsou moderní. Na foto (zleva): Tamaris, 2699 Kč (kůže); Marco Tozzi (prodává bonprix), 1499 Kč

Pořídily byste si některé?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek