Hlavní obsah

Našli jsme nejchytřejší robotický vysavač!

Roomba je nejúspěšnější vysavač značky iRobot

Geniální nápady přicházejí většinou z čista jasna, geniální produkty naopak procházejí evolucí. V oblasti robotických vysavačů se o genialitu snaží (a nutno podotknout úspěšně) značka iRobot, což dokazuje nová generace úspěšného robotického vysavače Roomba.

Článek

Americká značka nejchytřejších robotických vysavačů, ale také profesionálních průmyslových robotů iRobot se letos v září na veletrhu spotřební elektroniky IFA v Berlíně pochlubila zcela novým modelem úspěšného robotického vysavače Roomba s označením generace 700. Nová Roomba pochopitelně vzbudila značnou pozornost návštěvníků, ale rovněž médií, jež tématu robotického vysávání i samotné značce iRobot věnují stále větší pozornost. Zde se samozřejmě nabízí otázka, co návštěvníky i média na nové sedmistovce tolik zaujalo a co tento model vnáší do stále oblíbenějšího segmentu robotického vysávání nového.

iRobot vyrábí nejchytřejší robotické vysavače na světě

Jde například o nové sběrné koše AeroVac 2, dvojici HEPA filtrů, vylepšenou čisticí hlavu, nový software baterie výrazněji šetřící energii či inovovaný pohyb při detekci nečistot. Samozřejmě proměnou prošla i vnější podoba robota, takže nyní vypadá Roomba moderněji a je víc sexy. Mezi klíčové novinky patří systém Persistent Pass Cleaning Pattern, jenž v případě detekce většího znečištění zaměří pozornost nové Roomby právě na toto znečištěné místo. K lepším výsledkům přispívá i nový software baterie, který posunuje výdrž celého robotického vysavače až o 50% výš.

Roomba v moderním designu vypadá ještě lépe

Nová Roomba přichází rovněž s novou generací systému Dirt Detect. Modely Roomba 770 a 780 díky systému Dirt Detect 2 dokážou detekovat nadměrné množství jemných nečistost, jako například písek nebo třeba i rozsypaný a rozdrcený popcorn, a koberec či podlahu těchto nečistot účinně zbavit. Navíc oba modely nově indikují naplněný sběrný koš. K důležitým hardwarovým novinkám Roomby patří vylepšená čisticí hlava neboli soustava kartáčů, jež nyní dokáží sesbírat až o 20 % více nečistot.

Za spojením AeroVac Series 2 se ukrývá jednokomorový sběrný koš na nečistoty maximalizující proudění vzduchu a zvyšující efektivitu vysávání. Celé vysávací dílo potom dokonávají dva účinné HEPA vzduchové filtry schopné zachytit velké množství alergenů a prachových částic o velikosti pouze 0,3 mikronu. Inovací prošel rovněž nárazník Soft-Touch, ovládání nové Roomby 780 nyní zajišťuje promyšlené dotekové ovládání.

Více najdete na www.irobot.cz.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.