Hlavní obsah

Lustr jako dekorace? Pomocí umělých květů i košíčků na muffiny hravě

Foto: Tomáš Rubín

Vybíráte osvětlení do dětského pokoje, nebo budete pořádat zahradní party? Poradíme vám skvělý trik. Nazdobte obyčejné papírové lustry a máte i originální dekoraci.

Článek

Nedaří se vám vybrat do pokoje nějaké pěkné designové stínítko? Zkuste si vyrobit vlastní. Bude autentické, levné, a navíc je můžete klidně obměnit, až se vám okouká. Pokud jste trochu zruční, zvládnete to podle našich tipů a určitě můžete zapojit, alespoň do stříhání, i ratolesti. O to větší budou mít radost z lustru do svého pokojíčku. Papírové nazdobené koule však můžete využít i na zahradní party jako dekoraci, kterou lze zavěsit třeba místo lampionů.

Rozkvetlá lampa

Papírové stínítko za pár korun proměníte v kouzelný kousek pomocí umělých kvítků. Nejrychleji je na větvičku nakreslenou černou akrylovou barvou či permanentním fixem nalepíte tavnou pistolí.

Foto: Tomáš Rubín

Stylová lampa jako vystřižená pro večerní siestu

Košíček, kam se podíváte

Velmi zajímavého efektu docílíte pomocí papírových košíčků na muffiny, které na stínítko nalepte těsně vedle sebe odspodu nahoru. Můžete si vybrat z velkého množství barev a vzorů. Z těchto košíčků vyrobíte také úžasnou světelnou dekoraci do okna i na oslavu.

Foto: Tomáš Rubín

„Muffinový“ lustr vypadá jako nadýchaný obláček

3D motýlci

Nálepky 3D motýlků se prodávají v každém druhém obchodě s domácími potřebami či s tapetami na stěnu. Vy si je však můžete vystřihnout z papíru, případně i namalovat. Záleží na vaší představivosti, nebo spíš na fantazii vašich dětí.

Foto: Tomáš Rubín

Z papíru můžete vystřihnout nejen motýlky, ale klidně i srdíčka

Létající balon

K papírovému lustru přilepte po obvodu provázek a na něj ukotvěte malý košíček. Barevné fáborky můžete nastříhat také z lepicích washi tape pásek, které mají široké spektrum využití.

Foto: Tomáš Rubín

Do košíčku můžete umístit třeba maličkého plyšáka, aby byl efekt dokonalý

Střapatá koule

Tuto veselou dekoraci vyrobíte jednoduše z nastříhaného krepáku. Nejprve si tedy připravte asi deseticentimetrové proužky, které nechte přeložené, a do půlky je rozstříhejte, aby vznikly střapečky. Celé pásky pak střídejte a lepte postupně dokola na papírový podklad.

Foto: Tomáš Rubín

Můžete použít různě barevný krepový papír, ale krásně bude vypadat i jednobarevná střapatá koule

Originální nápady najdete také třeba v článcích: Jak ozdobit nafukovací balonky nebo Jak ozdobit vlastní květináče.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek