Hlavní obsah

Jak to vidí chlap: Opravdu mužům nevadí strie, celulitida nebo akné?

Foto: Thinkstock

Celulitida, strie, akné... Co na ženském těle mužům nevadí? Z těchto tří věcí jsou to rozhodně strie

13. 2. 2014

Strie, akné nebo celulitida. Trápíte se pro ně kvůli partnerovi? Možná nemusíte! Jak moc je oni řeší, zajímalo čtenářku Anitu. A tady je odpověď – tradičně od „našeho chlapa“ Josefa Hausmanna!

Článek

Na e-mail jaktovidichlap@prozeny.cz posíláte Josefu Hausmannovi velké množství zajímavých dotazů. Na který se dostalo tentokrát? Jde o „mírné“ vady na kráse. Nebo na nich opravdu záleží?

Čtenářka Anita: „Dobrý den, zajímalo by mě, jaká je pravda o ženských striích, celulitidě nebo akné. Vadí mužům, když zmíněné žena má, nebo ne?“

Vážená Anito,

mužům (tedy těm, které já reprezentuji, jichž je ovšem víc, než by si ženy přály) na spoustě věcí, jimž ženy přikládají důležitost, moc nezáleží. Ovšem za dvou podmínek – dotyčná žena je v normě (neváží metrák a není jí sedmdesát) a muž má právě zájem o krátkodobou avantýru. (Existují sociologické studie dokazující, že těsně před zavírací dobou v singles baru muži dychtí i po ženách, nad kterými ještě před několika hodinami ohrnovali nos). Pro dlouhodobé vztahy, o které vám jde především, jsme ovšem vybíravější.

Vámi popisované domnělé vady na kráse nelze posuzovat dichotomicky (beru/odmítám), ale záleží na rozsahu a míře těchto, řekněme, poškození, a také na kvalitě soužití dvou lidí, kteří vedle sebe dovedli či nedovedli zestárnout v toleranci k ošklivostem, které holt čas (jim oběma!) s sebou přináší.

Strie z vašeho seznamu vynechávám jednak pro jejich bezvýznamnost, jednak proto, že se s tím stejně nedá nic dělat, a hlavně – možná jsem je zavinil já sám početím svého potomstva. Kdo chce kůžičku bez strií, ať si jde zalovit mezi gymnazistky – uvidíme, jak se mu tam zadaří. I to akné nějak bledne ve srovnání s ostatními kvalitami, kterými žena může disponovat – jako je postava, vlídnost či bujarost v posteli. Ale celulitida – to už je na pováženou.

Pokud se žena snaží o údržbu vlastního těla a v třeba v padesáti má stále mladistvou postavičku, akorát když si pak sundá napasované džíny, zadeček už není tak hladký, jako býval – člověk (zvlášť také v letech) to rád odpustí. Nic mu nakonec nebrání, aby si (když je takový fajnšmekr) zkusil ulovit maturantku.

Ale je-li celulitida projevem nadváhy ze žravosti, z lenosti s tím něco udělat (třeba uběhnout denně desítku), ano – i z neohleduplnosti vůči manželovi, jenž je bezděčným spoluuživatelem této zpustlé zahrady, nemůžu mít s takovou ženou slitování (pokud není nemocná) za to, že ji nikdo nepohladí, neřekne (ani nekoupí) něco pěkného, nikam nepozve a zahýbá jí. Omezit přísun kalorií a hodinu denně cvičit může každý. Bůh nám svěřil do opatrování tělesnou schránku, a kdo ji nechá zpustnout, zaslouží trest.

Když už jsme u správy tělesné schránky. Vidím-li obtloustlého politika, už ho nevolím. Neumí se postarat ani o vlastní tělo a chtěl by spravovat stát…

Pokud celulitidu máte, prodejte televizi a kupte si rotoped a maratonky. V muži tím vytvoříte naději, že se celulitidy zbavíte nebo ji aspoň udržíte na uzdě. Sama kromě na zdraví získáte i na čase a ušetřených nervech – z televizních pitomostí i z nabyté sebedůvěry.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek