Hlavní obsah

Jaký flirt, takový vztah?!

Foto: Thinkstock

Je řada způsobů, jak flirtovat

Flirt je zábava! Je sexy, vytváří erotické dusno a při troše štěstí může člověk díky němu narazit na životní lásku. Není ale flirt jako flirt. Je řada způsobů, jak okouzlit druhé pohlaví. A to, jaký typ flirtování vyznáváte, toho hodně prozradí nejen o vás, ale i tom, kam se vaše vztahy ubírají. Zjistěte, jaký styl vyznáváte a co to o vás vypovídá...

Článek

Upřené pohledy do očí, nenápadné poznámky, jiskřivé rozhovory, dvojsmyslné poznámky, sexy úsměvy, lehké doteky. To všechno k flirtování patří! Jde samozřejmě i o to, kdo je na „druhé straně vysílače“, ale věděli jste, že existuje pět základních druhů flirtování? Alespoň to tvrdí autoři nového výzkumu, který byl zveřejněn v americkém časopise Communication Quarterly a který je založen na výpovědích více než pěti tisíc dospělých lidí s heterosexuální orientací.

1. Fyzický typ

Jak už název napovídá, tenhle typ lidí reaguje hodně na fyzickou stránku. Při jejich flirtování hraje obrovskou roli vzájemná přitažlivost a tajemná „erotická chemie“. Nenápadné sexy poznámky, letmé doteky a dvojsmyslné narážky, to jsou jejich hlavní zbraně. Vše má jednoduše velký sexuální podtext!

Jejich flirtování je rychlé a intenzivní, a stejné je to i s jejich vztahy. Většinou vzniknou velmi rychle, mají rychlý spád a jsou plné emocí. Bohužel většinou jde o kratší románky. „Myslím, že tohle jsem já. Vždycky mě někde zaujme dívka, flirtování si děsně užívám, obzvlášť když ona taky reaguje. Většinou se z toho i něco vyvine a já si říkám, že konečně to teď už bude ono. Jenže po nějaké době potkám zase jinou holku a zase flirtuju a zase mám pocit, že to bude navždy, a tak nějak pořád dokola,“ směje se třiatřicetiletý Zbyněk.

2. Tradiční typ

Zastánci tohoto způsobu flirtování lpí na nepsaném pravidlu, že první krok má vždy udělat muž. A tak zastánkyně tohoto stylu vyčkávají a muže zase rozhodně nepotěší aktivní žena, která je předběhne. Vážně chtějí ten první pohled vyslat oni!

Ale žádné velké erotické dusno od nich nečekejte. Stejně tak i dvojsmysly a sexuální náznaky. Baví je pohledy, nenápadné úsměvy, decentní poklony či lichotky. „Nemám ráda, když se hned po prvních třech minutách, co se s někým seznámím, mluví o sexu. Ať už naplno, nebo v dvojsmyslech. Sama takhle nikdy neflirtuju, spíš sázím na pomrkávání, sem tam nějaký úsměv, a pak už to nechám na muži,“ říká osmadvacetiletá Pavlína.

Muži i ženy flirtující tradičním způsobem mají také sklony k tomu být introverty. Flirt je baví, ale tak nějak v poklidné atmosféře s co nejméně svědky. A stejně mírumilovné jsou i jejich vztahy. Ty bývají většinou dost pevné a založené na jasných pravidlech a tradicích.

Foto: Thinkstock

Slušný typ flirtuje ve vší vážnosti

3. Slušný typ

Na těchto lidech vlastně ani nepoznáte, že flirtují. Tedy rozhodně ne na první pohled. Jisté náznaky flirtu můžete objevit pouze po delším důkladném pozorování, a to ještě když máte vážně dobrý cit pro detaily.

Žádné pohledy, žádné dvojsmysly, žádné úsměvy, tohle mezi zbraně „slušňáků“ nepatří. V jejich případě flirtovat znamená povídat. S objektem svého zájmu proto vedou dlouhý a velmi zdvořilý rozhovor. Snaží se o daném člověku dozvědět co nejvíc a utvrdit se v tom, že nejen na první, ale i na ten druhý pohled je daný člověk velmi zajímavý.

Bohužel zastánci tohoto stylu mívají mnohem menší šance na úspěch. Vynechávají veškeré lichotky a jasné známky toho, že se jim ten druhý líbí, a tak se jen zřídkakdy dočkají nějaké odezvy. „Je to můj věčný problém. Nestačí mi, že se mi někdo líbí. Chci ho poznat víc, a tak s ním mluvím. A dokud si nejsem jist, že mi stojí za to, do žádných projevů náklonnosti se nepouštím. A je pravda, že to pro ty druhé asi není snadné, protože nevědí, jestli si jen povídáme, nebo je to něco víc,“ říká šestadvacetiletý Martin.

Když už se ale zadaří a z rozhovoru vážně vznikne něco víc, bývá to pevný vztah, který stojí na stabilních základech a dost často vážně vydrží na „věky“.

4. Upřímný typ

Tenhle styl je v mnoha věcech podobný stylu fyzickému. Opět tady velkou roli hrají emoce a sexuální podtón, ale navíc ještě vážně hodně velká dávka vášně, erotična a smyslnosti. Upřímností se myslí tedy hlavně to, že ten, kdo takto flirtuje, se v podstatě netají tím, o co mu jde. Lichotky, sexuální narážky, lechtivé poznámky a někdy až krapítek nemravné dvojsmysly, to všechno tihle lidé umí a nebojí se to použít. Sice prudérnější typy může jejich styl odradit, ale když naopak narazí na někoho podobného, exploze vášní je nevyhnutelná.

Ale rozhodně nelze o těchto lidech tvrdit, že vyhledávají akce na jednu noc. Sice to tak občas vážně skončí, ale nebývá to prvotní plán. Jejich flirtování je hodně založené na sexu a na tom, že oběma účastníkům je jasné, o co jde. A tak fyzično zvítězí nad duševnem.

Foto: Thinkstock

Flirt je také hra a zábava

5. Hravý typ

Těmto lidem nejde v první řadě o navázání vztahu nebo o seznámení. Flirtování je pro ně hra a zábava. A protože nic neočekávají, bývají hodně uvolnění, nemají žádné zábrany, jsou zábavní a vážně se s nimi hodně zasmějete.

Dost často je ale pro ně flirt způsobem, jak si trochu pozvednout sebevědomí. Chovají se tak například lidé, kteří žijí v nějakém dlouhodobém vztahu, jsou například ženatí a dokonce mají třeba děti. Tím, že si občas takhle zaflirtují, v podstatě jen zjišťují, zda to ještě umí, zda je druhé pohlaví stále registruje a zda jsou ještě schopni „úspěchu“ na poli milostného lovení.

Z toho jasně vyplývá, že jejich výhledy na dlouhodobější vztah nejsou nijak skvělé. Buď už v něm totiž žijí a flirtování je jen způsob odreagování či cesta, jak si zvednout sebevědomí. Nebo je pro ně flirt jen hra a zábava a nic moc od něj neočekávají. Takže, přestože vzhledem k jejich vtipnosti mívají u opačného pohlaví dost často úspěch, bývá vše jen v rovině hry. Ta sice může skončit jednou nebo pár příjemnými nocemi, ale život typu „dokud nás smrt nerozdělí" z toho většinou nevzejde.

Jak flirtujete vy? Co vás baví a co vás naopak naprosto odradí? Zapojte se do diskuse pod článkem.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.