Hlavní obsah

Jarní módní trendy odtajněny! Se kterými se budete setkávat nejčastěji?

Foto: Greta Blumajerová

Které trendy budou dominovat jaru?

10. 3. 2017

Možná to bude láska s velkým L a možná naopak usoudíte, že nejsou pro vás. Jedním si ale buďte jisté. Následující módní trendy nevidíte naposledy. Pokud se tedy neplánujete celé jaro vyhýbat obchodům.

Článek

Nestihly jste si ještě prohlédnout nové jarní kolekce? Nevadí. Stylistka Mariya Patrovská totiž obešla většinu dostupných obchodů a vybrala pro vás pětici nejzásadnějších trendů sezony. Nejvíce se bude nosit…

Objem!

Tentokrát se bude přidávat především na rukávech. Jedním z nejpohodlnějších (a nejstylovějších) kousků, který můžete na jaře ukořistit, je mikina! Sněhově bílé variantě to sluší s lehkými pastely, zkombinovat ji ale samozřejmě můžete i s jakýmikoli jinými odstíny. Pozor, ve zkušební kabince se zdržte dvakrát déle v případě, že máte silnější horní polovinu těla. Tento trend by vám nemusel svědčit.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: kalhoty (Marks & Spencer, 1799 Kč), mikina (Mango, 899 Kč), boty (H&M, 899 Kč), kšiltovka (Reserved, 249 Kč), kožená kabelka (Tosca Blu, 3300 Kč), hodinky (Bijou Brigitte, 799 Kč)

Foto: archiv firem

S těmito kráskami na ruce se odnaučíte sledovat čas na displeji telefonu

Volány a volánky

Když řekneme, že jsou úplně všude, věřte, že nepřeháníme. Volánky se v jarních kolekcích objevují na topech, sukních, šatech a dokonce i kalhotách. Do jaké míry – a v jaké podobě – si je připustíte k tělu, tak zůstává čistě na vás. Stylistka Mariya Patrovská s nimi nešetřila a k volánkové sukni zvolila ještě stejně zdobenou košili. Líbí?

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: košile (H&M, 999 Kč), sukně (Mango, 899 Kč), sluneční brýle (Lindex, 299 Kč), boty (Adidas, prodává Destroy, 2499 Kč), kabelka (Reserved, 599 Kč)

Foto: archiv firem

Bez slunečních brýlí se na jaře neobejdete. Už jste našly ty pravé?

Armádní barvy

Mezi odstíny, charakteristickými pro jaro, se objevuje i barva, která bývá v tomto období obvykle v útlumu. Ano, řeč je o khaki a dalších, armádních tónech. Nebuďte proto překvapené, až se s nimi potkáte v obchodech osobně. Pozor, pokud nechcete působit zbytečně přísně, nezapomínejte na ženské prvky. Jeden příklad za všechny? Vojenskou bundu přehoďte přes šaty a zelenou kombinaci rozbijte nevšedními botami. Ty, které vidíte na modelce, mají květinovou výšivku.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: šaty (Topshop, 1499 Kč), bunda (Reserved, 1499 Kč), náušnice (Marks & Spencer, 229 Kč), kabelka (Ralph Lauren, prodává Van Graaf, 6999 Kč), prsten (Lindex, 149 Kč/2 kusy), boty (Topshop, 1999 Kč)

Záplava proužků

S jejich množstvím šetřit nemusíte. Proužky se budou nosit ve velkém! Pokud tak natrefíte na komplet, který vás zaujme, neváhejte. Modelka si vyzkoušela kombinaci šortek a saka, proužky zdobí i tričko vespod.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: šortky (H&M, 499 Kč), sako (H&M, info o ceně v obchodě), triko (Comma, prodává Van Graaf, 999 Kč), boty (Reserved, 1299 Kč), sluneční brýle (Bijou Brigitte, 299 Kč), kabelka (Mango, 299 Kč)

Průsvitné materiály

Pevnou pozici mezi aktuálními trendy si vydobyly i transparentní materiály. A nebojte, pohrát si s nimi můžete i v případě, že nechcete odhalovat příliš. Šanci můžete dát třeba tylovým šatům s podšívkou. Chcete jim dodat potřebný říz? Spárujte je s křivákem a kotníčkovými botami.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: šaty (Marks & Spencer, 1799 Kč), koženková bunda (Zara, 1599 Kč), boty (Replay, prodává Destroy, info o ceně v obchodě), kabelka (Replay, prodává Destroy, 2499 Kč), náušnice (Bijou Brigitte, 349 Kč/set)

Náš tým a poděkování

  • Děkujeme Botanické zahradě v Liberci - za poskytnutí prostoru k focení! Adresa: Purkyňova 630/1, Liberec. www.botaniliberec.cz
  • Styling - Mariya Patrovská
  • Vizáž - Jana Darmovzalová
  • Modelka - Vendula Tarabíková (Czechoslovak Models)

Umíte si představit některý z trendů ve svém šatníku? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek