Hlavní obsah

Jarní úklid šatníku: Těchto pár věcí byste měly okamžitě vypakovat ze skříně!

Foto: Svitlana Sokolova, Shutterstock.com

Některé žhavé výkřiky módy už letos působí trapně, je čas se jich zbavit

23. 2. 2017

Nadcházející jaro je nejlepší čas pro úklid šatníku. Pokud si chcete vytříbit svůj styl a nosit jen to, co vám bude slušet, následujte těchto pět jednoduchých módních pravidel.

Článek

Po jarní vzpruze nevolá jen vaše tělo, ale i váš šatník. Nebojte, nechceme po vás žádnou drastickou čistku, kdy ve vaší skříni nezůstane v přeneseném slova smyslu kámen na kameni. Ale ve skutečnosti nosíte jen 20 procent šatníku, tak proč neposlat věci, jež jste na sobě nějaký čas neměly, dál a nepořídit si kousky, které vám budou sloužit navzdory vrtkavosti módy?

1. Zbavte se všeho, do čeho se nevejdete

Pokud jste si už kupovaly oblečení s tím, že do něj zhubnete, většinou se tak nikdy nestane. Naopak vás daná věc stresuje, protože vám připomíná nesplněnou „povinnost“.

Foto: g-stockstudio, Shutterstock.com

Když se ráno nedokážete nasoukat do džín, zbytečně vám to kazí den

Čím nahradit? Oversized kousky. Dají se nosit, ať už váha kolísá směrem nahoru či dolů. Případně se dají zmenšit či přepásat.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): oversized šaty, COS, 3350 Kč, blejzr, Zara, 1999 Kč

2. Zbavte se bižuterie, kterou nenosíte

Pokud jste „straka“, která miluje vše, co se blyští, určitě jste neodolaly výprodejům a pořídily si třeba prsteny, náramky a náušnice za pár korun. Doma zjišťujete, že vám takový kousek ale k ničemu neladí, a odkládáte ho do krabičky.

Foto: Oleg Gekman, Shutterstock.com

Levná bižuterie navíc není moc kvalitní, často zčerná, či zanechává skvrny na rukou

Čím nahradit? Hedvábným šátkem.Doplněk z tohoto přírodního materiálu v zimě zahřeje a v létě ochladí. Není divu, že také proto patří k pomyslným základním kouskům šatníku.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): s geometrickým vzorem, COS, 789 Kč, s květinovým potiskem, Luxorshop, 895 Kč

3. Zbavte se crazy potisků

Obzvlášť pokud se v bláznivých printech, smajlících a divokých barvách necítíte, nemilosrdně je „vyšoupněte“ ven. Třeba udělají radost někomu, kdo se v takových kombinacích vyžívá.

Foto: Markevich Maria, Shutterstock.com

Z některých potisků může až bolet zrak

Čím nahradit? Nesmrtelným leopardem. Tento vzor se nosil už před 50 lety a je aktuální pořád, ať už na kabátu nebo doplňcích. Můžete vsadit krk, že bude in i příští a přespříští rok.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): kabát, Topshop, 1589 Kč, boty, Mango, 1699 Kč

4. Zbavte se trendů, které jsou out

Džíny s obrovskými dírami a další záležitosti, které frčely v minulých sezonách, nemilosrdně vyřaďte a udělejte tak místo novým kouskům.

Foto: Profimedia

Co bylo in v předcházejících letech, dnes už často není

Čím nahradit? Kvalitní bílou košilí a tmavě modrými džínami. Věřte nám, že právě tyto kousky můžete kombinovat s čímkoli, nepodléhají žádným fashion výkyvům a ještě sluší všem.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): džíny, Lindex, 999 Kč, košile, Mango, 799 Kč

Co vyřadíte ze svého šatníku vy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek